Ухвала від 23.01.2018 по справі 202/6858/17

Справа № 202/6858/17

Провадження № 1-кс/202/78/2018

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

23 січня 2018 року м. Дніпро

слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 ,

прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

підозрюваного ОСОБА_6

розглянувши клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 ,про продовження строку тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Дніпропетровськ, громадянина України, не працюючого, одруженого, на утриманні нікого не має, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040660001646 від 12 серпня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Згідно матеріалів клопотання, ОСОБА_6 , 07.08.2017 приблизно о 17:30 год., знаходився у приміщенні квартири АДРЕСА_2 за місцем мешкання ОСОБА_7 .

Того ж дня, тобто 07.08.2017 приблизно о 17:30 год., знаходячись у вищезазначеному місці, між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 виник словесний конфлікт на ґрунті особистих неприязних стосунків, де в цей момент у ОСОБА_6 раптово виник злочинний умисел, спрямований на умисне протиправне спричинення смерті іншій людині, тобто умисне протиправне заподіяння смерті ОСОБА_7 .

Знаходячись у вказаному місці та у вказаний час, а саме у коридорі квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_6 раптово наніс своєю рукою стиснутою в кулак декілька ударів ОСОБА_7 в область обличчя. Після чого, скориставшись розгубленим станом ОСОБА_7 , ОСОБА_6 взяв в руку ніж, який знайшов в приміщенні даної квартири, та реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на протиправне заподіяння смерті іншій людині, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, наніс вказаним ножем не менше семи ударів ОСОБА_7 в область передньої поверхні грудної клітини ліворуч, нижньої третини передньої поверхні черевної стінки праворуч, нижньої третини правої бічної поверхні тулуба, верхньої третини задньої поверхні тулуба ліворуч, тим самим умисно протиправно заподіяв смерть ОСОБА_7 .

Після чого, ОСОБА_6 , впевнившись в тому, що потерпілий ОСОБА_7 лежить на підлозі без ознак життя, з місця скоєння злочину зник.

Органом досудового розслідування дії ОСОБА_6 кваліфікуються за ч. 1 ст. 115 КК України.

31 серпня 2017 року о 14 годині 00 хвилин ОСОБА_6 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Постановою керівника Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_8 продовжено строк досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12017040660001646 від 12.08.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 30 листопада 2017 року.

Постановою заступника прокурора Дніпропетровської області від 24.11.2017 року ОСОБА_9 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до п'яти місяців, тобто до 30.01.2018 року.

Ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 27 листопада 2017 року до підозрюваного ОСОБА_6 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком до 15 год. 00 хв. 25 січня 2018 року.

22 січня 2018 року слідчому судді надійшло клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 ,про продовження строку тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 30 січня 2018 року.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що станом на 22 січня 2018 року слідству необхідно провести невідкладні слідчі дії щодо перевірки відомостей про виявлені в ході досудового розслідування кримінального провадження № 12017040660001646, нових ознак складу злочинів, передбачених ст.187 КК, ст.146 КК України.

Крім цього, наголошував на наявності ризику того, що ОСОБА_6 може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, впливати на свідків у кримінальному провадженні, здійснити інший злочин, оскільки підозрюється у вчиненні злочину маючи не зняту та не погашену судимість, та застосування більш м'якого запобіжного заходу не зможе запобігти настанню вищезазначених ризиків.

У судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали та просили задовольнити.

Захисник і підозрюваний у судовому засіданні заперечували щодо продовження застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на необґрунтованість підозри, просили застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Відповідно до ч. 3 ст. 197 КПК України строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, кримінальне провадження № 12017040660001646, заслухавши думку прокурора, слідчого, захисника, підозрюваного, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Підозра ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами: протоколами огляду місця злочину; показаннями свідків ОСОБА_10 , 1998 р.н., ОСОБА_11 , 1998 р.н., ОСОБА_12 , 1973 р.н., ОСОБА_13 , 1996 р.н., ОСОБА_14 , 1982 р.н., ОСОБА_15 , 1981 р.н.; висновком експерта № 388/НЕ від 12.09.2017 згідно якого смерть ОСОБА_7 , 1967 року народження настала від проникаючих колото-різаних поранень грудної клітини з ушкодженням серця та лівої легені, які ускладнились розвитком крововтрати, що підтверджено даними судово-медичної експертизи трупа; висновком судово-трасологічної експертизи (дактилоскопічного дослідження) №27/4.6/1436 від 23.10.2017; протоколом впізнання особи по фотознімком за участю свідка ОСОБА_10 ; протоколом впізнання особи по фотознімкам за участю свідка ОСОБА_13 ; іншими матеріалами кримінального провадження.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що застосування більш м'якого запобіжного заходу неможливе, оскільки на даний час по зазначеному кримінальному провадженню ще не проведено усіх слідчих дій, спрямованих на перевірку отриманих доказів, із врахуванням даних про особу ОСОБА_6 , який офіційно не працевлаштований та не має постійного доходу, приймаючи до уваги існуванняризиків, передбачених ст. 177 КПК України, на які вказують слідчий та прокурор, а саме ризик того, що підозрюваний може впливати на свідків у кримінальному провадженні, переховуватися від органів досудового розслідування та суду під тиском страху притягнення його до кримінальної відповідальності та відбування покарання у місцях позбавлення волі, вчинити інший злочин та те,що останній підозрюється у вчинені особливо тяжкого злочину, після вчинення якого з місця вчинення кримінального правопорушення втік, та дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 176, 182, 183, 184, 193, 194, 196, 197, 395 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 ,про продовження строку тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Продовжити строк тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, до 14 години 00 хвилин 30 січня 2018 року.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
71807347
Наступний документ
71807349
Інформація про рішення:
№ рішення: 71807348
№ справи: 202/6858/17
Дата рішення: 23.01.2018
Дата публікації: 27.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Індустріальний районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження