Справа № 638/683/18
Провадження № 1-в/638/119/18
18 січня 2018 року Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши подання начальника Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніш судимого:
- 20.01.2009 р. за ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 317 КК України, -
Начальник Дзержинського ВП ГУНП в Харківській області звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду.
В обгрунтування подання вказав, що 27.12.2012 р. ОСОБА_3 звільнився з Диканівської виправної колонії м. Харкова (№12), де відбував покарання за скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 317 КК України, і на теперішній час перебуває на профілактичному обліку у Шевченківському ВП ГУ НП в Харківській області, як особа, що формально підпадає під адміністративний нагляд. Проте, до теперішнього часу ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, про що свідчать факти неодноразового притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП від 20.12.2017 р., ч. 1 ст. 178 КУпАП від 15.12.2017 р., ч. 2 ст. 178 КУпАП від 17.12.2017 р. ОСОБА_3 був неодноразово попереджений про недопущення скоєння ним протиправних дій; з цього приводу з ним проводились відповідні бесіди профілактичного характеру, проте ОСОБА_3 вірних висновків для себе не зробив, продовжуючи скоювати протиправні діяння, що свідчить про необхідність посилення контролю за його поведінкою, шляхом встановлення йому адміністративного нагляду сроком на 6 місяців.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про необхідність його задоволення, виходячи з наступного.
Матеріалами справи підтверджуються обставини, викладені в поданні.
Так, відповідно до довідки про звільнення серії ХАР №03306, ОСОБА_3 , засуджений 20.01.2009 р. Дзержинським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 307, 70, 71 КК України до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнився з установи Державної кримінально-виконавчої служби, де відбував покарання з 10.11.2008 по 27.12.2012 р.
Відповідно до постанови серії ГБ №138783 від 15.12.2017 р. по справі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.
17.12.2017 р. ОСОБА_3 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП, про що уповноваженою особою складено протокол №138781 від 17.12.2017 р.; за фактом вчинення адміністративного правопорушення на ОСОБА_3 накладено адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
Відповідно до постанови серії ГБ №138782 від 20.12.2017 р. по справі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.
За фактами вчинення ОСОБА_3 зазначених адміністративних правопорушень йому були винесені офіційні попередження від 15.12.2017, 17.12.2017, 20.12.2017 р., якими ДОП Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 оголошено, що в разі вчинення ним повторних адміністративних правопорушень, злочинів у відношенні нього може бути встановлений адміністративний нагляд, а також можуть бути застосовані інші заходи, передбачені законодавством України. ОСОБА_3 попереджений, що при продовженні протиправної поведінки щодо нього буде встановлено адміністративний нагляд.
Ознайомлення з зазначеними офіційними попередженнями засвідчене підписами ОСОБА_3 .
В силуст.158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених в статті 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою суддів порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 був засуджений за скоєнні злочинів, які є тяжкими.
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
На підставі досліджених документів, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 , який засуджувався до позбавлення волі за тяжкі злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, після відбуття покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, піддавався адміністративним стягненням, що є підставою вважати його таким, що залишається небезпечним для суспільства.
За таких обставин, подання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 підлягає задоволенню шляхом встановлення адміністративного нагляду на 1 рік з застосуванням обмежень, вказаних в поданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 6 ЗУ «Про адміністративнийнагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд, -
Подання начальника Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_3 строком на 1 (один) рік із встановленням у відношенні нього наступних обмежень:
1. Зобов'язати кожен 1, 3-й понеділок місяця, в період з 09:00 до 18:00 год., являтися для реєстрації до Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області;
2. Заборонити виїзд за межі м. Харкова і зміну місця проживання без письмового дозволу начальника Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області;
3. Заборонити відвідування барів, ресторанів та інших місць, де реалізують спиртні напої на розлив.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий: