Справа № 675/112/18
Провадження № 3/675/71/2018
24 січня 2018 року м. Ізяслав
Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Короля О.В.,
при секретарі Сопронюк С.Л.,
з участю прокурора Шудри Ю.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_4/1Д, кв. 6, м. Хмельницький, українця, громадянина України, приватний підприємець, депутата Ізяславської міської ради, РНОКПП - НОМЕР_1,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України
ОСОБА_1 (по тексту - ОСОБА_1О.) є депутатом сьомого скликання Ізяславської міської ради Хмельницької області та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.
Будучи суб'єктом декларування відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам вказаного Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2016 рік, а саме: строк подання до 01.05.2017 року, дата фактичного подання 24.10.2017 року.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не визнав повністю, пояснив, що подав декларацію у визначений строк, а відсутність її на офіційному сайті пов'язує виключно з технічними несправностями програмного забезпечення сайту НАЗК.
Прокурор у судовому засіданні вважає вину ОСОБА_1 доведеною в повному обсязі, вважає, що він підлягає відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, показання свідків, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1, обраний депутатом Ізяславської міської ради Хмельницької області, згідно рішення Ізяславської міської ради Хмельницької області №1 від 24.11.2015 року визнано його повноваження як депутата цієї ради.
У відповідності до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 01.05.2017 строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування громадянин ОСОБА_2 подав декларацію за 2016 рік лише 24.10.2017 року, тобто несвоєчасно.
Згідно інформації № 93-05/28115/17 від 11.08.2017 року Національного агентства з питань запобігання корупції дії користувачів логуються та зберігаються у інформаційно-телекомунікаційній системі з 01.10.2016 року.
При перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстр, виявлено, що ОСОБА_2 зареєструвався в ІТС Реєстр 20.03.2017 року.
На думку суду, послідовність дій користувача ІТС Реєстр із зазначенням дати, часу, ір-адрес та тривалості сесій у додатку не дають підстав вважати, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік у строк до 01.05.2017 року.
Актом обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25.01.2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017року по 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року.
За інформацією адміністратора ІТС Реєстр Державного підприємства «Українські спеціальні системи» визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні місяці, а саме: 02.03.2017 з 9:00 до 12:00; 12.03.2017 з 02:00 до 07:00; 15.03.2017 з 22:00 до 24:00; 16.03.2017 з 00:00 до 03:00, з 07:00 до 08:00; 19.03.2017 з 08:00 до 11:00; 24.03.2017 з 06:00 до 08:00; 26.03.2017 з 12:00 до 24:00; 27.03.2017 з 00:00 до 08:00; 28.03.2017 з 01:00 до 10:00.
Судом встановлено і те, що 23 вересня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №12017240150000459 за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України, за фактом умисного неподання депутатом сьомого скликання Ізяславської міської ради Хмельницької області ОСОБА_1 декларації, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції" за 2016 рік.
Суд зазначає, що постановою слідчого СВ Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області від 27.12.2017 року закрито кримінальне провадження №12017240150000459 від 23.09.2017 року за відсутністю в діяннях складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Отже, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
У ході розгляду встановлено, що ОСОБА_1 подано декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 24.10.2017 року о 15:01 год., що підтверджується скріншотом з офіційного сайту НАЗК та іншими матеріалами, наявними в справі. Будь-які дані про зареєстровані декларації ОСОБА_1, крім вказаної, відсутні.
Таким чином, депутат Ізяславської міської ради ОСОБА_1, в період з 01.01.2017 року по 24.10.2017 року, не перебуваючи на лікарняному, відрядженнях та відпустці, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, хоча мав рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно), не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував травню 2017 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин. Пропуск строку на подачу декларації не є поважною причиною, у тому числі внаслідок нестабільної роботи Реєстру, оскільки така нестабільність була не постійною, що в цілому не виключало реальну можливість подати декларацію.
Покликання, що декларація була подана та зареєстрована вчасно спростовуються матеріалами справи, в тому числі представленою суду послідовністю дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 Вказані обставини не було спростовано і показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, враховуючи сімейний та матеріальний стан, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, у виді штрафу.
На думку суду, саме такий вид стягнення буде достатньою і необхідною мірою відповідальності для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП України, суд ,-
Визнати винним ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_4/1Д, кв. 6, м. Хмельницький, українця, громадянина України, приватного підприємця, депутата Ізяславської міської ради, РНОКПП - НОМЕР_1) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_4/1Д, кв. 6, м. Хмельницький, українця, громадянина України, приватного підприємця, депутата Ізяславської міської ради, РНОКПП - НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. на користь держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: О.В. Король