Постанова від 22.01.2018 по справі 463/6448/17

Справа №463/6448/17

Провадження №3/463/126/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2018 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Стрепко Н.Л., вивчивши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Львові Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

у провадження судді Личаківського районного суду м. Львова Стрепка Н.Л. 28 грудня 2017 року з Управління Патрульної поліції у м. Львові Департаменту патрульної поліції надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №258805 від 10 червня 2017 року, ОСОБА_1 10 червня 2017 року о 16 год. 55 хв. на вул. Чернігівській, 3 у м. Львові, на території медичного закладу, перебуваючи з ознаками алкогольного сп'яніння, що супроводжувалося різким запахом алкоголю з порожнини рота, нестійкою ходою, почервонінням облич, виражався нецензурною лайкою в сторону ОСОБА_2, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання 22 січня 2018 року за викликом суду не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку, однак доказів поважності своєї неявки до суду не представив, до участі у справі захисника не залучив, пояснень по суті вчиненого правопорушення до суду не скерував. З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про можливість розгляду такої у відсутності ОСОБА_1

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено 10 червня 2017 року, постановою Личаківського районного суду м. Львова від 22 червня 2017 року такі було повернуто до Управління патрульної поліції у м. Львові для доставки правопорушника в суд. Матеріали справи були повторно були скеровані до суду з Управління патрульної поліції у м. Львові та автоматизованою системою документообігу суду 28 грудня 2017 року для їх розгляду було визначено суддю Стрепка Н.Л.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.

За змістом п.7 ст.247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Беручи до уваги наведене вище, клопотання т.в.о. начальника ВАП УПП у м. Львові ДПП ОСОБА_3 про закриття провадження у справі, а також те, що станом на 28 грудня 2017 року, коли справа надійшла до провадження судді Стрепка Н.Л. закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, що виключає провадження у ній, а тому вважаю, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.38, 173, ст.247, 268, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.

Суддя: Стрепко Н.Л.