вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
"23" січня 2018 р. Справа № 818/1775/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми заяву Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області про скасування заходів реагування по справі № 818/1775/17 за адміністративним позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області про застосування заходів реагування,-
Дунаєцький навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області звернувся із заявою до Сумського окружного адміністративного суду, в якій просить скасувати заходи реагування застосовані постановою Сумського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року, оскільки за результатами позапланової перевірки Глухівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області 11.01.2018 року всі порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, зазначені в пунктах 6-8 акту від 15.11.2017 року Дунаєцьким навчально-виховним комплексом: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області усунено.
Дослідивши матеріали справи та заяви, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить висновку про необхідність повернення зазначеної заяви заявнику без розгляду, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою Сумського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року застосувано захід реагування до Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області, у вигляді повного зупинення експлуатації приміщення відпочинку кочегарів в будівлі котельні Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області за адресою: Сумська область, Глухівський район, с. Дунаець, вул. Сутиська, 4 до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної безпеки, виявлених під час перевірки, а саме пунктів 6-8 акту № 199 від 15.11.2017 року.
В подальшому, у період з 10.01.2018 по 11.01.2018 року Глухівським районним сектором Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області проведено позапланову перевірку Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області щодо виконання пунктів 6-8 акту від 15.11.2017 року, за результатами якої складено акт від 11.01.2018 року № 1, в якому не зафіксовано жодних порушень у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (а.с. 44-48).
Однак, суд зазначає, що на час застосування до Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області заходів реагування у сфері державного нагляду, ч. 12 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції чинній на час винесення постанови) було передбачено, що особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
03.10.2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", відповідно до якого Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Таким чином, розгляд даної заяви про скасування заходів реагування здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року.
Однак, в даному Кодексі адміністративного судочинства України відсутня норма, яка передбачає повноваження суду щодо скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи.
Разом з тим, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, в тому числі, підстави заяви (клопотання, заперечення).
Згідно з ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Оскільки заява про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду подана заявником на підставі норми Кодексу адміністративного судочинства України, яка втратила чинність, суд визнає таку заяву очевидно безпідставною.
Таким чином, суд приходить висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду застосованих постановою Сумського окружного адміністративного суду №818/1775/17 від 14.12.2017 року до Дунаєцького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області та повертає її заявнику без розгляду.
При цьому, суд зазначає, що згідно абз. 2 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
На підставі викладеного та керуючись статтями 167, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Заяву про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду застосованих постановою Сумського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року по справі № 818/1775/17 повернути Дунаєцькому навчально-виховному комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Глухівської районної ради Сумської області без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.О. Павлічек