Ухвала від 22.01.2018 по справі 808/531/17

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання

22 січня 2018 року Справа № 808/531/17 м. Запоріжжя

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Батрак І.В.,

за участю секретаря Лялько Ю.В.,

розглянувши клопотання представників позивача та відповідача 2 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі

за позовом Приватного акціонерного товариства «ОСОБА_1 кар'єроуправління» (місцезнаходження: 69015, м. Запоріжжя, вул. Дніпровські Зорі, буд. 1, код ЄДРПОУ 00110183)

до Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізькій області (місцезнаходження: 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, буд. 50, код ЄДРПОУ 39820689)

до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (місцезнаходження: 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, буд. 50, код ЄДРПОУ 39999808)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 міська рада (місцезнаходження: 69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «ОСОБА_1 кар'єроуправління» звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 міська рада про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

22.01.2018 представники позивача та відповідача 2 кожен окремо звернулись до суду із клопотаннями (вх. №2236 та №2269), у якому у зв'язку із набранням чинності нової редакції КАС України просять про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання.

Представник відповідача 1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, проте 28.04.2017 надіслав на адресу суду заперечення на адміністративний позов (вх. № 12577), в яких просить відмовити у задоволенні адміністративного позову та розглянути справу за відсутності представника третьої особи - ОСОБА_1 міської ради.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 №2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким КАС України викладено у новій редакції, яка не передбачає розгляду справи у порядку скороченого провадження.

Підпунктом 10 пункту 1 розділу VII КАС України (в редакції чинній з 15.12.2017) встановлено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Провадження в даній адміністративній справі відкрито ухвалою від 02.11.2017, тобто до набрання чинності редакцією КАС України згідно з Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017.

Вирішуючи питання щодо подальшого розгляду даної адміністративної справи за правилами, що діють після набрання чинності редакцією КАС України згідно з Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 суд виходить із наступного.

Частиною першою статті 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Разом з тим, згідно з частиною 3 статті 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з частиною третьою статті 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи категорію та складність даної справи, а також думку учасників справи (їх представників), суддя вважає за доцільне розглядати її за правилами загального позовного провадження.

В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність призначити по справі підготовчого засідання для остаточного визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до частини першої статті 179 КАС України для виконання завдань підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Таким чином, враховуючи зміни до КАС України, суддя вважає за необхідне призначити підготовче засідання та встановити строк для подання відповідачем відзиву на адміністративний позов, позивачу запропонувати подати до суду відповідь на відзив відповідача, відповідачам - заперечення, а третьою особою пояснень щодо позову або відзиву.

Керуючись ст.ст.12, 173, 175, 243, 248 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Призначити адміністративну справу № 808/531/17 за позовом Приватного акціонерного товариства «ОСОБА_1 кар'єроуправління» до Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізькій області, до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 міська рада (місцезнаходження: 69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії до розгляду за правилами загального позовного провадження.

2. Призначити підготовче засідання на 21 лютого 2018 року о 15:00 яке відбудеться в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 65в, каб.142. Підготовку справи до судового розгляду здійснюватиме одноособово суддя Батрак І.В.

3. Встановити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання суду відзиву на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст. 162 КАС України, разом із усіма письмовими та електронними доказами (які можливо доставити до суду), висновками експертів і заявами свідків на його обґрунтування. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

4. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

5. Встановити відповідачам п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

6. Встановити третій особі десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання суду пояснень щодо позову, які мають відповідати вимогам ст. 165 КАС України, та п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання пояснень щодо відзиву.

7. Копію даної ухвали разом із витягом про процесуальні права та обов'язки направити учасникам справи.

8. У підготовче засідання викликати учасників справи (їх представників).

9. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.zp.court.gov.ua/sud0870/gromadyanam/csz/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню окремо від рішення не підлягає.

Суддя І.В.Батрак

Пам'ятка про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі

Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі (ст.44 КАС України).

1. Учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки.

2. Учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3. Учасники справи мають право:

1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

4. Учасники справи можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Права та обов'язки сторін (стаття 47 КАС України).

1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

4. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право визнати позов повністю або частково, подати відзив на позовну заяву.

5. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

6. Суд не приймає відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

7. У разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.

8. Відповідач, який не є суб'єктом владних повноважень, може пред'явити зустрічний позов відповідно до положень статті 177 цього Кодексу.

Права та обов'язки третіх осіб (ст. 51 КАС України).

1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають права позивача.

2. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, мають права та обов'язки, визначені у статті 44 цього Кодексу.