Ухвала від 24.01.2018 по справі 813/277/18

УХВАЛА

про передачу справи до іншого адміністративного суду

24 січня 2018 року № 813/277/18

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош В.М., перевіривши матеріали позовної заяви Державної міграційної служби України до Департаменту державної виконавчої служби України про визнання незаконною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Державна міграційна служба України звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати незаконною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Руденка Віталія Володимировича від 20.12.2017 ВП №55138053 про накладення штрафу.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Завданням адміністративного судочинства, згідно зі статтею 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно до ч.1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом

Відповідно до ч. 2 ст.26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З аналізу положень ч. 1 ст. 25 та ч. 2 ст. 26 КАС України вбачається, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом або за місцезнаходженням позивача, або за місцезнаходженням відповідача.

Як видно із позовної заяви, місцезнаходженням і позивача, і відповідача є місто Київ.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Виходячи з вимог КАС України щодо територіальної підсудності та враховуючи те, що юридична адреса Департаменту державної виконавчої служби України є: м. Київ, вул. Городецького, 13, 01001, дана справа підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.

Стосовно посилання позивача на положення Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII як на підставу звернення до Львівського окружного адміністративного суду, суд зауважує, що таке є помилковим з огляду на те, що відповідно до статті 1 КАС України юрисдикцію та повноваження адміністративних судів визначає саме цей Кодекс.

Беручи до уваги викладене в сукупності, адміністративну справу за позовом Державної міграційної служби України до Департаменту державної виконавчої служби України про визнання незаконною та скасування постанови слід передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 19, 25, 26, 29, 171, 248, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 813/277/18 за позовом Державної міграційної служби України до Департаменту державної виконавчої служби України про визнання незаконною та скасування постанови передати на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Сакалош В.М.