Рішення від 22.01.2018 по справі 766/20365/17

Справа № 766/20365/17

н/п 2-а/766/235/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.01.2018 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Херсонської області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до ХОУПФУ в Херсонській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись на те, що вона перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» починаючи з 25.11.2008 року. Позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії в звязку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу державним службовцям, та здійснити додаткове нарахування до раніше призначеної пенсії з врахуванням суми матеріальної допомоги у розмірі 16733,58 грн індексації у розмірі 703,79 грн відповідно до довідки Херсонської митниці ДФС №5355/21-70-05 від 08.11.2017 року та виплачувати її з врахуванням сум матеріальної допомоги та суми індексації з 08.11.2017 року. Однак листом відповідача відмовлено їй у перерахунку пенсії, як державному службовцю за відсутністю законодавчих підстав. Вважає, що дії відповідача щодо відмови у здійсненні даного перерахунку пенсії неправомірні та такими, що порушують її право на соціальне забезпечення.

Просить зобов'язати ХОУПФУ здійснити їй як державному службовцю додаткове нарахування до раніше призначеної пенсії з врахуванням суми матеріальної допомоги у розмірі 16733,58 грн., індексації у розмірі 703,79 грн., відповідно до довідки Херсонської митниці ДФС №5355/21-70-05 від 08.11.2017 року та виплачувати її з врахуванням сум матеріальної допомоги та суми індексації з 08.11.2017 року.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини та за наявності достатніх підстав суддя приходе до висновку про можливість ухвалення судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб.

Відповідно до ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь - яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Положеннями ч.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь якої зі сторін про інше. За клопотання однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням ( викликом) сторін.

Відповідно до ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

23.11.2017 року ухвалою суду відкрито скорочене провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1, до Херсонського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Херсонської області, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.

У запереченнях проти позову відповідач зазначив, що чинним законодавство України не передбачано можливість перерахунку розміру пенсії позивача, а тому просив у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та з 25.11.2008 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду і отримує пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723.

Відповідно до заяви від 08.11.2017 року позивач звернулася до відповідача про здійснення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до ЗУ «Про державну службу» за №3727 у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям на підставі довідки Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області від 08.11.2017 року за №5355/21-70-05 з урахуванням усіх складових із збереженням відсотку нарахування пенсії на момент виходу на пенсію. Однак відповідно до протоколу №67 від 15.11.2017року відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії як державному службовцю за відсутності законодавчих підстав, оскільки з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися відповідно до закону №3723.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «про упорядкування структури заробітної плати,особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії», яким визначався механізм перерахунку пенсії призначених відповідно до Закону №3723. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2065 №622 «;Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 втратила чинність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 року встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивача на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

У відповідності до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" ( в редакції, чинній на момент виходу позивача на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачу призначена з 2008 року.

До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.

З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.

У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинність з 01.05.2016 р., пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016 р. Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Отже, враховуючи приписи ст.90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, з 01.05.2016 р. відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.

Таким чином, виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 01.05.2016р., відповідачем обґрунтовано прийнято рішення про відмову в проведенні такого перерахунку.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 6-9, 72-77, 139, 194, 241, 242-246,255, 295, КАС України суддя, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Херсонського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Херсонської області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів. Учасники справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя В.Е. Дорошинська