Справа № 185/5658/17
Провадження № 1-кп/185/87/18
05 січня 2018 року м. Павлоград
Дніпропетровської області
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника
потерпілого - ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
його захисника - адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Павлограді матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016041880000004 за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Кисельовськ, Кемеровської області, РФ, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, який працює начальником відділу по обліку коммунального майна та житлової площі Павлоградської міської ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України,
ОСОБА_5 , обвинувачується у тому що він, відповідно до розпорядження Павлоградського міського голови від 27.04.1998 року №35-к у період з 27.04.1998 по 29.07.2011 року працював на посаді голови Фонду комунального майна Павлоградської міської ради, розташованого за адресою: м. Павлоград, вул. Центральна (раніше Леніна), 95.
У своїй службовій діяльності ОСОБА_5 керувався Положеннями про Фонд комунального майна Павлоградської міської ради, посадовою інструкцією голови Фонду комунального майна Павлоградської міської ради, законодавчими та підзаконними нормативно - правовими актами, які регулюють підстави та порядок приватизації державного та комунального майна.
Згідно з Положеннями про Фонд комунального майна Павлоградської міської ради, затвердженими рішеннями Павлоградської міської ради в період з 2002 - 2008 рік фонд являється органом приватизації Павлоградської міської ради на який покладено здійснення державної політики у сфері приватизації (відчуження) майна, що перебуває у державній та комунальній власності територіальної громади міста Павлоград, забезпечення ефективності використання майна в межах повноважень, визначених міською радою, і повноважень, делегованих іншими органами влади і управління.
Відповідно до розділу III Положень - Фонд відповідно до покладених на нього завдань: розробляє пропозиції щодо приватизації майна, вносить до міської ради для формування міських програм приватизації, забезпечує виконання прийнятих програм; формує та подає на затвердження міської ради перелік об'єктів, що підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом чи шляхом викупу.
Відповідно до розділу II Посадових інструкцій голови Фонду комунального майна Павлоградської міської ради, ОСОБА_5 :
- здійснює керівництво діяльності фонду;
- розробляє програму приватизації міської комунальної власності і подає її на розгляд міській раді і звітує перед радою про її виконання, а також про надходження і використання коштів від продажу майна;
- укладає договори - купівлі продажу комунального майна та інші господарчі угоди, або уповноважує на це інших працівників фонду;
- видає у межах своїх повноважень накази, організує контроль їх виконання;
-несе персональну відповідальність за виконання покладених на фонд завдань і виконання їм своїх функцій;
- вживає необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи фонду;
- аналізує стан і тенденції розвитку приватизації;
- організовує роботу з документами у відповідності з чинним законодавством;
- розглядає заяви, пропозиції і скарги громадян і вживає відповідних заходів;
Таким чином, ОСОБА_5 , згідно розпорядження Павлоградського міського голови від 27.04.1998 року №35-к про призначення на посаду голови фонду комунального майна Павлоградської міської ради, у період часу з 27.04.1998 по 29.07.2011 рік постійно був наділений організаційно - розпорядчими та адміністративно - господарськими функціями у зв'язку з чим, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, примітки 1 до ст. 364 КК України являвся службовою особою органу місцевого самоврядування.
Будучи службовою особою, ОСОБА_5 у період часу з 2002 року по 26.12.2007 року вчинив кримінальне правопорушення у сфері службової діяльності за наступних обставин.
У період з 2002 - 2008 рік рішеннями сесій Павлоградської міської ради були затвердженні «Програми приватизації об'єктів комунальної власності міста Павлограда». Відповідно до п. 1.3 вказаних Програм не підлягають приватизації заклади освіти, фізичної культури і спорту, що фінансуються з бюджету.
Відповідно до ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту» вивільнені приміщення ліквідованих державних та комунальних дошкільних навчальних закладів використовуються виключно для роботи з дітьми. Майно, яке є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовуються виключно із зазначеною метою.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 63 Закону України «Про освіту» (далі - Закон) матеріально - технічна база навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ч. 4 Закону основні фонди, оборотні кошти та інше майно державних навчальних закладів, установ, організацій та підприємств системи освіти не підлягають вилученню, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Згідно з ч. 5 Закону об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.
Відповідно до ст. 5 Бюджетного кодексу України бюджетна система України складається з державного бюджету та місцевих бюджетів. Місцевими бюджетами є бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 89 Бюджетного кодексу України до видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансферів, належать видатки на дошкільну освіту.
Так, у 2002 році, більш точної дати та часу судом не встановлено, у голови Фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 виник єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне відчуження та використання майна колишніх закладів освіти не за призначенням. Реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне відчуження та використання майна колишніх закладів освіти не за призначенням, ОСОБА_5 діючи умисно, усупереч інтересам служби, будучи головою фонду комунального майна Павлоградської міської ради підготовив проект рішення сесії Павлоградської міської ради «Про доповнення переліку об'єктів приватизації та визначення способів приватизації» №84-5/XXIVвід 03.12.2002 року.
Відповідно до п.1 вказаного Рішення було доповнено перелік об'єктів комунальної власності, що приватизуються у 2002 році 5 майновими об'єктами колишніх закладів освіти, а саме: майновий комплекс дитячої дошкільної установи (надалі ДДУ) №15, що не експлуатується за призначенням і розташований за адресою: м. Павлоград, вул. Кооперативна, 3а (у складі будівлі, сараю, пральні), майновий комплекс ДДУ №27, що не експлуатується за призначенням і розташований за адресою: м. Павлоград, вул. Садовниченко, 13 (у складі будівлі ДДУ, сараю), майновий комплекс ДДУ №32, що не експлуатується за призначенням і розташований за адресою: АДРЕСА_2 (у складі будівлі та недобудованого сараю), майновий комплекс ДДУ №52, що не експлуатується за призначенням і розташований за адресою: АДРЕСА_3 (у складі будівлі, господарчих споруд і гаражу), майновий комплекс ДДУ №64, що не експлуатується за призначенням і розташований за адресою: АДРЕСА_4 (у складі будівлі ДДУ і двох сараїв).
Згідно п. 2 вказаного Рішення було включено у перелік об'єктів, що приватизуються шляхом продажу на аукціоні, майнові комплекси дитячих установ, зазначених у п. 1 цього Рішення, визначивши, що умовою продажу цих об'єктів є їх використання виключно для роботи з дітьми.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 25.12.2003 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне відчуження та використання майна колишніх закладів освіти не за призначенням, діючи умисно, всупереч інтересам служби, завіривши депутатів Павлоградської міської ради про законність таких дій, на засіданні 14 сесії XXIV скликання виступив із пропозицією про внесення змін до рішення Павлоградської міської ради від 03.12.2002 року №84-5/XXIV «Про доповнення переліку об'єктів приватизації і визначення способів приватизації» виключивши з п. 2 вказаного Рішення слова «визначивши, що умовою продажу цих об'єктів є їх використання виключно для роботи з дітьми», що стало підставою у подальшому для незаконного відчуження нерухомого майна вищевказаних закладів дошкільної освіти без будь-яких обмежень щодо їх цільового та фактичного використання за призначенням, відповідно до вимог ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту».
Встановлено, що згідно свідоцтв про право власності на нерухоме майно, які видані Павлоградським міжміським бюро технічної інвентаризації, майнові комплекси дитячих дошкільних установ на праві власності належали територіальній громаді в особі Павлоградської міської ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ч. 2 ст. 327 ЦК України управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
28.12.2004 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна всупереч інтересам служби, за результатом проведеного аукціону, у порушення вимог ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не маючи відповідних повноважень Павлоградської міської ради на відчуження об'єкту комунальної власності, а саме: майнового комплексу дитячої дошкільної установи №15, самостійно видав та підписав собі доручення №204, тим самим уповноваживши себе на укладання та нотаріальне посвідчення договору купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ №15.
Відповідно до п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891 передбачено, що висновок про вартість майна, складений для цілей приватизації майна шляхом викупу або продажу конкурентними способами (для договору купівлі -продажу, оголошення умов продажу, у тому числі повторного продажу), дійсний протягом шестимісячного строку від дати його затвердження. Дія висновку про вартість майна продовжується наказом відповідного органу, який його затвердив, на строк, що не перевищує одного року від дати затвердження.
Станом на 29.12.2004 року звіт оцінювача незалежної оцінки ППФ «Експертно-технологічне бюро» від 25.05.2003 року про незалежну оцінку вартості ДДУ №15 втратив свою чинність.
Проте, 29.12.2004 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел,направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи - приватного підприємця ОСОБА_7 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ №15, у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» (в редакції чинній на момент прийняття рішення від 03.12.2002 за №84-5/ХХIV) уклав з приватним підприємцем ОСОБА_7 договір купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ №15 на загальну суму 106 420 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаного дитячого дошкільного закладу виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований першою Павлоградською державною нотаріальною конторою в реєстрі за №1-6153, та зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 12.01.2005 року.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ №15 станом на 29.12.2004 року становить 113 371 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 09.03.2005 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел,направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна іншим особам, усупереч інтересам служби за результатом проведеного аукціону, у порушення вимог ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не маючи відповідних повноважень від Павлоградської міської ради на відчуження об'єктів комунальної власності, а саме: майнових комплексів ДДУ №64, №32, №27 самостійно видав та підписав собі доручення №208, №209, №210, тим самим уповноваживши себе на укладання та нотаріальне посвідчення договорів купівлі - продажу майнових комплексів ДДУ № 64 (доручення 208), №32 (доручення 209), №27 (доручення 210).
Станом на 15.03.2005 року звіти оцінювачів незалежної оцінки ППФ «Експертно-технологічне бюро» від 31.03.2003 року, від 06.05.2003 та ООО «Недвижимость - Сервис» від 31.03.2003 року про незалежну оцінку вартості ДДУ №64, №32, №27 втратили свою чинність.
Проте, 15.03.2005 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, усупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи - ОСОБА_8 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ №27 у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» (в редакції чинній на момент прийняття рішення від 03.12.2002 за №84-5/ХХIV) уклав з фізичною особою ОСОБА_8 договір купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ № 27 на загальну суму 178 760 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований першою Павлоградською державною нотаріальною конторою в реєстрі за №1-788, та зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 23.03.2005 року за №233.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ № 27 станом на 15.03.2005 року становить 175 585 грн.
15.03.2005 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел,направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, усупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи - ОСОБА_8 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ №32, у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» (в редакції чинній на момент прийняття рішення від 03.12.2002 за №84-5/ХХIV) уклав з фізичною особою ОСОБА_8 договір купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ № 32 на загальну суму 214 320 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований першою Павлоградською державною нотаріальною конторою в реєстрі за №1-789, та зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 23.03.2005 року за №233.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ № 32 станом на 15.03.2005 року становить 176 056 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 15.03.2005 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, усупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи - ОСОБА_8 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ № 64, у порушення у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» (в редакції чинній на момент прийняття рішення від 03.12.2002 за №84-5/ХХIV) уклав з фізичною особою ОСОБА_8 договір купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ № 64 на загальну суму 233 920 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований першою Павлоградською державною нотаріальною конторою в реєстрі за №1-790, та зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 23.03.2005 року за №233.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 року ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ № 64 станом на 15.03.2005 року становить 243 120 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 01.07.2005 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел,направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна, за результатом проведеного аукціону, у порушення вимог ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не маючи відповідних повноважень від Павлоградської міської ради на відчуження об'єкту комунальної власності, а саме: майнового комплексу ДДУ №52, самостійно видав та підписав собі доручення №217, тим самим уповноваживши себе на укладання та нотаріальне посвідчення договору купівлі - продажу майнового комплексу дитячої дошкільної установи №52.
Станом на 07.07.2005 року звіт оцінювача незалежної оцінки ППФ «Експертно-технологічне бюро» від 25.05.2003 року про незалежну оцінку вартості ДДУ №52 втратив свою чинність.
Проте, 07.07.2005 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, усупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи - ТОВ «Міжрегіональна інвестиційно - лізингова компанія» в особі генерального директора ОСОБА_9 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ № 52, у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» (в редакції чинній на момент прийняття рішення від 03.12.2002 за №84-5/ХХIV) уклав з ТОВ Міжрегіональна інвестиційно - лізингова компанія» договір купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ № 52 на загальну суму 260 320 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований першою Павлоградською державною нотаріальною конторою в реєстрі за №1-2661, та зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 13.07.2005 року за №619.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ № 52 станом на 07.07.2005 року становить 280 642 грн.
Крім того, встановлено, що 15.03.2005 року рішенням 28 сесії IV скликання Павлоградської міської ради було затверджено «Програму приватизації об'єктів комунальної власності міста Павлограда на 2005 рік». Відповідно до п. 1.3 вказаної Програми не підлягають приватизації заклади освіти, фізичної культури і спорту, що фінансуються з бюджету.
Продовжуючи свою злочинну діяльність у період часу з кінця березня 2005 по квітень місяць 2005 року, більш точної дати та часу судом не встановлено головою фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 на підставі листа, начальника відділу освіти Павлоградської міської ради ОСОБА_10 за вих. № 968 від 31.03.2005 року, з пропозицію щодо включення в перелік 2 об'єктів, виставлених на аукціон для продажу, а саме:майновий комплекс дитячої дошкільної установи №17, що розташований за адресою:м. Павлоград, вул. Толстого, 21А у складі (будівля, ворота та огорожа, озеленення) та майновий комплекс ДДУ №26, що розташований за адресою:м. Павлоград, вул. Тельмана, 4а у складі (будівля, огорожа, озеленення)та резолюції Павлоградського міського голови ОСОБА_11 , якою було визначено безпосереднього виконавця вказаного листа саме голову Фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , підготовлено проект рішення сесії Павлоградської міської ради «Про доповнення переліку об'єктів приватизації та визначення способу приватизації на 2005 рік» без визначення обмежень щодо використання дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти.
Відповідно до п. 1 Рішення було доповнено перелік об'єктів комунальної власності, що приватизуються у 2005 році, наступними об'єктами: майновий комплекс ДДУ №17, що розташований за адресою: м. Павлоград, вул. Толстого, 21А (у складі будівлі, воріт, огорожі, озеленення)та майновий комплекс ДДУ №26, що розташований за адресою: м. Павлоград, вул. Тельмана, 4а (у складі будівлі, сараю, озеленення).
У подальшому, 29.04.2005 року о 10 год. 00 хв. голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне відчуження та використання майна колишніх закладів освіти не за призначенням,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, усупереч інтересам служби на засіданні депутатської комісії, будучи уповноваженим на виконання своїх службових обов'язків, відповідно до вимог законодавства та посадових інструкцій, у порушення п. 1.3 «Програми приватизації об'єктів комунальної власності міста Павлограда на 2005 рік», затвердженої рішенням сесії Павлоградської міської ради від 15.03.2005 №553-28/IV, ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» на засіданні сесії Павлоградської міської ради доповів присутнім депутатам про відсутність порушень вимог законодавства при підтриманні та прийнятті ними рішення про необхідність доповнення переліку об'єктів комунальної власності, що приватизуються у 2005 році майновими комплексами ДДУ №17, №26.
Таким чином, 29.04.2005 року на підставі рішення 29 сесії IV скликання Павлоградської міської ради до переліку об'єктів комунальної власності, що приватизуються у 2005 році доповнено майновими комплексами дитячих дошкільних установ №17, №26 та включено в перелік об'єктів, що приватизуються шляхом продажу їх на аукціоні.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 11.12.2006 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна, за результатом проведеного аукціону, у порушення вимог ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не маючи відповідних повноважень від Павлоградської міської ради на відчуження об'єкту комунальної власності, а саме: майнового комплексу ДДУ №26, самостійно видав та підписав собі доручення №249, тим самим уповноваживши себе на укладання та нотаріальне посвідчення договору купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ №26.
Станом на 14.12.2006 року звіт оцінювача незалежної оцінки ППФ «Експертно-технологічне бюро» від 28.10.2005 року про незалежну оцінку вартості ДДУ №26 втратив свою чинність.
Проте, 14.12.2006 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел,направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридично особи - ТОВ «ІК ЮРСІНВЕСТ» в особі генерального директора ОСОБА_12 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ №26, у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» уклав з генеральним директором ТОВ «ІК ЮРСІНВЕСТ» договір купівлі - продажу майнового комплексу дитячої дошкільної установи №26на загальну суму 195 000 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований Павлоградським міським нотаріальним округом за №5042, та зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 17.12.2006 року за №1496.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ № 26 станом на 14.12.2006 року становить 201 070 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 24.12.2007 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна, за результатом проведеного аукціону, у порушення вимог ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не маючи відповідних повноважень від Павлоградської міської ради на відчуження об'єкту комунальної власності, а саме: майнового комплексу ДДУ №17, самостійно видав та підписав собі доручення №264, тим самим уповноваживши себе на укладання та нотаріальне посвідчення договору купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ №17.
Станом на 26.12.2007 року звіт оцінювача незалежної оцінки ППФ «Експертно-технологічне бюро» від 21.12.2006 року про незалежну оцінку вартості ДДУ №17 втратив свою чинність.
Проте, 26.12.2007 року, більш точного часу судом не встановлено, голова фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 , реалізуючи свій єдиний злочинний умисел,направлений на незаконне відчуження та використання комунального майна,зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізично особи - приватного підприємця ОСОБА_13 , у порушення п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики оцінки майна» від 10.12.2003 № 1891, без проведення повторної оцінки вартості ДДУ №17, у порушення ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» уклав з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_13 договір купівлі - продажу майнового комплексу ДДУ №17 на загальну суму 263 911 грн., без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, який зареєстрований Павлоградським міським нотаріальним округом за №5395.
Згідно висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 ринкова (дійсна) вартість будівель колишнього ДДУ № 17 станом на 26.12.2007 року становить 104 222 грн.
Таким чином, у період з 2002 року по 26.12.2007 року голова Фонду комунального майна Павлоградської міської ради ОСОБА_5 будучи службовою особою, яка постійно обіймає в органі місцевого самоврядування посаду, пов'язану із виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій, у м. Павлограді Дніпропетровської області внаслідок умисних та протиправних дій, достовірно знаючи про те, що вивільнені приміщення ліквідованих державних та комунальних дошкільних навчальних закладів використовуються виключно для роботи з дітьми, майно, яке є державною або комунальною власністю придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовуються виключно із зазначеною метою, об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням, у порушення вимог п. 1.3 «Програм приватизації об'єктів комунальної власності міста Павлограда» на 2002 та 2005 роки, які затверджені рішеннями сесії Павлоградської міської ради, ст. 3, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту», ч. 1, 4, 5 ст. 63 Закону України «Про освіту», ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Президента України «Про заходи щодо запобігання перепрофілювання дошкільних і середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів» від 29.12.1994, постанови Кабінету Міністрів України № 143 від 23.10.1992 «Про невідкладні питання діяльності дитячих навчальних закладів», Положення про дошкільний виховний заклад України, затвердженого постановою КМУ від 01.09.1993 року без відповідних повноважень здійснив відчуження майнових комплексів дитячих дошкільних установ №15, №27, №32, №64, №52, №26, №17 шляхом укладення з приватними підприємцями договорів купівлі - продажу та, в подальшому актів приймання передачі без визначення обмежень щодо використання вказаних дитячих дошкільних закладів виключно для здобуття дошкільної освіти або для діяльності у сфері освіти, чим спричинив збитки інтересам територіальної громади м. Павлограда в особі Павлоградської міської ради, відповідно до висновку судової оціночно - будівельної експертизи №776/06-17 від 05.07.2017 року на загальну суму 1 294 066 грн. тобто такі, які у 250 та більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та, відповідно до п. 4 примітки 1 до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Дії ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України, як зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 заявив клопотання про закриття кримінального провадження відносно нього за ч. 2 ст. 364 КК України та звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 286 КПК України клопотання обвинуваченого про звільнення від кримінальної відповідальності має бути невідкладно розглянуто судом.
З ясувавши в судовому засіданні думку прокурора, який не заперечував проти закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_5 за ч. 2 ст. 364 КК України, думку захисника, яка просила задовольнити клопотання, у зв'язку із закінченням строків давності, позицію обвинуваченого, який підтримав заявлене клопотання, та не заперечував проти закриття даного кримінального провадження за нереабілітуючих обставин, перевіривши матеріали кримінального провадження, проаналізувавши та співставивши наведене між собою та у сукупності з вимогами КК та КПК України, суд приходить до наступного висновку.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні з 29.12.2004 року по 26.12.2007 року кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
За правилами, передбаченими ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно зі ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України відноситься до тяжких злочинів, строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за який, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України, становить десять років.
З огляду на зазначені положення Закону строк притягнення ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності за вчинення зазначених злочинів наразі сплив.
Обставини, які у відповідності до ч.2-ч.5 ст.49 КК України унеможливлювали б застосування вказаного інституту звільнення від кримінальної відповідальності у справі ОСОБА_5 відсутні.
Відтак, клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 про закриття зазначеного кримінального провадження підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 284, 285, 286, 288 КПК України, суд -
ОСОБА_5 звільнити від кримінальної відповідальності, кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016041880000004 відносно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України - закрити у зв'язку із закінчення строків давності.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1 .