Справа № 755/17270/17
3/755/156/18
17 січня 2018 року суддя Дніпровського районного суду міста Києва Федосєєв С.В., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який займає посаду директора ПТ «Ломбард 24», проживаючого в АДРЕСА_1,
встановив:
За результатами проведеної позапланової безвиїзної перевірки Повного товариства «Ломбард 24» ТОВ «Афінанж ЛТД» і Компанія» (далі - ПТ «Ломбард 24»), код за ЄДРГІОУ - 40024027, місцезнаходження: 02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 21, офіс 907-3, встановлено порушення вимог пункту 1 частини другої етапі 6 Закону України від 14.10.2014 № 1702-VІІ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму та зброї масового знищення».
В результаті проведеної позапланової безвиїзної перевірки ПТ «Ломбард 24» складено акт перевірки з питань дотримання ПТ «Ломбард 24» вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення від 03.10.2017 за № 1872/17-4/19ФМ, в якому викладено зміст порушень та встановлено наступне: «У зв'язку із тимчасовим призначенням ОСОБА_2 на посаду відповідального працівника за проведення внутрішнього фінансового моніторингу у відділеннях №№ 1,2, 16, 18 ПТ «Ломбард 24» (копії наказів про призначення від 20.01.2017 №№ 48-ФМ, 49-ФМ, 50-ФМ, 51-ФМ), 23.01.2017 ПТ «Ломбард 24» надіслано до Дерфінмоніторингу форми обліку суб'єкта первинного фінансового моніторингу (форми № 1-ФМ): щодо відокремленого підрозділу № 1 ПТ «Ломбард 24» форма № 1-ФМ від 23.01.2017 № 184-01; щодо відокремленого підрозділу № 2 ПТ «Ломбард 24» форма № 1-ФМ від 23.01.2017 № 185-01; щодо відокремленого підрозділу № 16 ПТ «Ломбард 24» форма № 1- ФМ від 23.01.2017 №187-01; щодо відокремленого підрозділу № 18,ПТ «Ломбард 24» форма № 1-ФМ від 23.01.2017 № 186-01.
Держфінмоиіторингом зазначені форми № 1-ФМ опрацьовані та 27.01.2017 надіслані на адресу товариства повідомлення про результати обробки форми обліку суб'єкта первинного фінансового моніторингу (форми № 3-ФМ №№ 666/0530-07-2, 682/0530-07-2, 683/0530-07-2, 684/0530-07-2) з відмовою в унесенні до Єдиної інформаційної системи з зазначенням причин такої відмови, які отримані ПТ «Ломбард 24» 27.01.2017.
Держфінмоніторинг листом від 03.03.2017 року №699/0340-06-3/ДСК повідомлено Нацкомфінпослуг про те, що станом на 01.03.2017 до Держфінмоніторингу виправлену та оформлену належним чином форму № 1- ФМ стосовно зазначених відокремлених підрозділах №№1, 2,16, 18 ПТ «Ломбард 24» не подано.
Також, відповідно до пояснень директора ПТ «Ломбард 24» ОСОБА_1, надані додатком до листа від 21.09.2017 № 502/09, ПТ «Ломбард 24» протягом трьох робочих днів, після отримання форм № 3-ФМ, виправлені та оформлені належним чином форми № 1-ФМ до Держфінмоніторингу не подано.
Виправлені та належним чином оформлені форми № 1-ФМ, суб'єктом первинного фінансового моніторингу надіслані до Держфінмоніторингу лише 29.09.2017 (лист ПТ «Ломбард 24» від 29.09.2017 № 516/09) тобто, в момент проведення перевірки, що є порушенням: пункту 1 частини другої статті 6 Закону, щодо обов'язку суб'єкта первинного фінансового моніторингу стати на облік у спеціально уповноваженому органі як суб'єкт первинного фінансового моніторингу та повідомляти спеціально уповноважений орган в порядку, визначеному Національним банком України для суб'єктів первинного фінансового моніторингу, щодо яких Національний банк України відповідно до статті 14 цього Закону виконує функції державного регулювання і нагляду, та Кабінетом Міністрів України для інших суб'єктів первинного фінансового моніторингу про зміну відомостей про суб'єкта первинного фінансового моніторингу та/або про відповідального працівника чи особу, яка тимчасово виконує його обов'язки; пункту 9 Порядку подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку) суб'єктів первинного фінансового моніторингу, виявлення та реєстрації, а також подання суб'єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягає фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 552 (далі - Порядок № 552), відповідно до якого у разі подання суб'єктом первинного фінансового моніторингу інформації, необхідної для взяття його на облік (зняття з обліку, внесення змін до інформації, яка стала підставою для взяття суб'єкта на облік), не в повному обсязі або з помилками Держфінмоніторинг повідомляє про це суб'єкту. У такому разі суб'єкт протягом трьох робочих днів з дати отримання відповідного повідомлення зобов'язаний подати інформацію в повному обсязі та/або без помилок.
Керівником та відповідальним за організацію здійснення фінансового моніторингу у ПТ «Ломбард 24» є ОСОБА_1, який призначений на посаду директора ПТ «Ломбард 24» відповідно до наказу від 12.01.2016 № 10-ОС, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 166-9 КУпАП, в частині неподання, несвоєчасне подання, порушення порядку подання або подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, недостовірної інформації у випадках, передбачених законодавством.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, позбавила суд можливості вислухати його пояснення по суті. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адмінправопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адмінправопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.
Суд прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 38 КпАП України адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення. В даному випадку - на день розгляду матеріалу в суді минуло більше трьох місяців з дня вчинення (виявлення) правопорушення і тому матеріал підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, 166-9, 252, 283-285, 289, 291, 294 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 166-9 КУпАП України.
Провадження по адміністративному матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 166-9 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: