Ухвала від 18.01.2018 по справі 712/11800/17

Справа № 712/11800/17

Провадження № 2-а/712/27/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2018 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючого/судді - Романенко В.А.

при секретарі - Таран А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, Голови комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси, треті особи: Первинна профспілкова організація працівників Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Черкаська обласна профспілка працівників соціальної сфери про визнання протиправними та скасування рішення другої сесії Черкаської міської ради № 2-1977 від 24.04.2017 року «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси», наказів Комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси та Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Черкаської міської ради, Голови комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси, треті особи: Первинна профспілкова організація працівників Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Черкаська обласна профспілка працівників соціальної сфери про визнання протиправними та скасування рішення другої сесії Черкаської міської ради № 2-1977 від 24.04.2017 року «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси», наказів Комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси та Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси. Просить суд визнати протиправними та скасувати рішення другої сесії Черкаської міської ради «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси» № 2-1977 від 24.04.2017, в частині, що стосується позивача, який є працівником Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси. Визнати протиправним та скасувати наказ Голови комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси Ніконенко ОСОБА_2 від 29.08.2017 № 216 «Про реорганізацію та наступне вивільнення працівників», в частині, що стосується позивача, який є працівником Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси.Визнати протиправним та скасувати наказ Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси № 142 К від 20.06.2017 «Про внесення змін до штатного розпису», в частині, що стосується позивача, який є працівником Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси.

Представник Черкаської міської ради в судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження у справі в частині п. 3.2 та 3.3 прохальної частини адміністративного позову, враховуючи ту обставину, що позивач не проходить публічну службу.

Заслухавши думку учасників судового розгляду стосовно заявленого клопотання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким затверджено нову редакцію Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 10 ч. 1 Розділу VІІ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Кодексу адміністративного судочинства України,справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною першою статті 5 КА України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

Пунктом 17 ч. 1 ст. 4 КАС України встановлено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.ст.1,3 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом. Посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Згідно з постановою № 1417 від 29.12.2009 року КМУ «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» територіальний центр надання соціальних послуг є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування працівників територіального центру призначає в установленому порядку на посаду і звільняє з посади директор територіального центру який призначається на посаду та звільняється з посади в установленому порядку місцевим органом виконавчої влади або органом

місцевого самоврядування за пропозицією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої державної адміністрації або виконавчого органу міської, районної в місті ради, погодженою відповідно з Міністерством соціальної політики АР Крим, структурним підрозділом з питань соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Таким чином, наведені норми не свідчать, що посада заступника директора територіального Центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси є державною службою або службою в органах місцевого самоврядування, тобто публічною службою.

Отже оскаржувані накази не стосуються прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, не є публічно-правовими актами суб'єкта владних повноважень і не можуть оскаржуватись за правилами адміністративного судочинства.

Відносини з приводу призначення чи звільнення заступника директора бюджетної установи є трудовими. Видання відповідного акта в межах запровадженої органом місцевого самоврядування процедури реорганізації бюджетної установи не змінює правової природи цих відносин.

В силу положень пункту 1 частини 1 статті 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі: якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

За таких умов, даний спір є цивільно-правовим та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства місцевим загальним судом, а тому провадження в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Голови комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси про визнання протиправними та скасування наказів Комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси та Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст. 238 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Голови комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси про визнання протиправними та скасування наказів Комісії з припинення Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси та Територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси - закрити провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів.

Головуючий: