Постанова від 16.01.2018 по справі 127/24122/17

Справа № 127/24122/17

Провадження № 3/127/7331/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2018 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С. Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Вінниці, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 Федерації, непрацюючої, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

06 листопада 2017 року о 03. 30 год. в м. Вінниці по вул. Келецька, 33 водій ОСОБА_1 керувала автомобілем НОМЕР_2, з ознаками алкогольного сп»яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя. Від проходження огляду на стан сп»яніння у встановленому законом порядку водій відмовилася у присутності двох свідків, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні вищезазначеного правопорушення не визнала, суду пояснила, що 06 листопада 2017 року о 02.00 год. їй зателефонував чоловік, вона сіла в автомобіль і поїхала за ним. По дорозі її зупинили працівники поліції і сказали, що в її автомобілі не горить підсвітка номера. Працівники поліції їй не пропонували пройти огляд на стан сп»яніння. Автомобілем вона керувала без посвідчення. Поліцейські привели двох п»яних дівчат в якості свідків. При свідках їй не пропонували пройти огляд.

Свідок ОСОБА_2 - інспектор роти №1 БУПП у м. Вінниці, який склав протокол про адміністративне правопорушення, суду пояснив, що 06 листопада 2017 року його та інших поліцейських було викликано на допомогу. Вони під»їхали до екіпажу, який слідував за транспортним засобом «Тойота». Коли транспортний засіб зупинився, в його салоні знаходилися ОСОБА_1, її чоловік та син. У ОСОБА_1 були ознаки алкогольного сп»яніння: запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння пальців рук. З автомобіля ОСОБА_1 вийшла не одразу, в подальшому встановили її особу, запропонували пройти огляд на стан сп»яніння, вона відмовилась, сказала, що вона не їхала за кермом, транспортний засіб стояв. Відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за відмову пройти огляд на стан сп»яніння, а на її чоловіка - за передачу керування транспортним засобом п»яній особі.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, свідка ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення серії БР №203735 від 06 листопада 2017 року (а.с. 2); письмові пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, згідно з якими останні повідомляли, що 06 листопада 2017 року о 03.30 год. в їх присутності працівниками поліції водієві ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп»яніння, однак остання відмовилась (а.с. 4, 6); рапорт інспектора роти №1 БУПП у м. Вінниці ОСОБА_2, згідно з яким останній доповідав начальнику УПП у м. Вінниці ОСОБА_5 про обставини вчинення ОСОБА_1 вищезазначеного правопорушення (а.с. 5), оглянувши відеозапис зазначеної події, зафіксованої на нагрудних відеокамерах працівників поліції, з якого видно, що в присутності двох свідків працівниками поліції ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп"яніння, їй були роз"ясненні права та відповідальність за відмову, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю доведена.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП забороняється керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до ч. 2, 3, 4, 5 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Відповідно до Розділу І п. 6, 7Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, огляд на стан сп'яніння проводиться:

- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);

- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.

Відповідно до п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17 грудня 2008 р. № 1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Дослідивши матеріали справи та враховуючи особу ОСОБА_1, яка керувала транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп'яніння, чим наражала на небезпеку інших учасників дорожнього руху, від проходження огляду на стан сп'яніння відмовилась в присутності двох свідків, раніше притягувалась до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху України (а.с. 7), вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами з метою її виховання та недопущення нових правопорушень у майбутньому.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 23, ст. 33, ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, ст. 221, ст. 283, ст. 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 Федерації, непрацюючої, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3, 352 (триста п»ятдесят дві) гривні 40 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: