Ухвала від 17.01.2018 по справі 823/2038/17

УХВАЛА

про відмову у залученні другого відповідача

17 січня 2018 року справа № 823/2038/17

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Паламаря П.Г.,

при секретарі Овсієнко Г.О.

за участю:

представника відповідача - Дзюбан Н.Ю. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залучення другого відповідача в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Дрім Мейкерс" до Черкаської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

08.12.2017 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ "Дрім Мейкерс" (далі - позивач) з адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Черкаської митниці ДФС від 01.11.2017 № КТ-UA902000-0014-2017 про визначення коду товару;

-зобов'язати Черкаську митницю ДФС повернути надміру сплачені кошти за тимчасовою митною декларацією № UA902010/2017/104395 від 01.11.2017.

20.12.2017 від представника відповідача до суду надійшло клопотання про залучення до розгляду справи у якості другого відповідача - Головне управління Державної казначейської служби у Черкаській області.

Клопотання вмотивоване тим, що позовна вимога про повернення надміру сплачених коштів безпосередньо стосується ГУ ДКС у Черкаській області, як органу до компетенції якого віднесено казначейське обслуговування.

В судовому засіданні представник відповідача, заявлене клопотання підтримав повністю.

Представник позивача просив розгляд справи здійснювати без його участі.

Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Згідно заявленого клопотання суд зазначає.

У відповідності до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787, останній визначає процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії (далі - платежі).

Згідно порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2015 року №1145, останній регламентує взаємовідносини територіальних органів Державної фіскальної служби України з місцевими фінансовими органами та територіальними органами Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань за платежами, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, з метою належного виконання положень статей 43, 102 Податкового кодексу України, частини другої статті 45 та частини другої статті 78 Бюджетного кодексу України.

Пунктом 4 Порядку встановлено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку. Заява платника про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, після реєстрації передається до структурного підрозділу митниці ДФС, на який покладено функцію з підготовки висновку. Заява платника про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, після реєстрації передається до структурного підрозділу митниці ДФС, на який покладено функцію з підготовки висновку. (п. 7 Порядку).

За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.(п. 8 Порядку).

Згідно пункту 4 частини другої статті 180 КАС України, у підготовчому засіданні суд, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.

За вказаних обставин суд прийшов до висновку про відсутність необхідності залучення до розгляду справи - ГУ ДКС у Черкаській області.

Керуючись ст.ст. 48, 180 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст ухвали виготовлено 17.01.2018