Справа № 603/826/17
Провадження № 3/603/16/2018
"18" січня 2018 р. м. Монастириська
Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Іванчук В. М. розглянувши матеріали, що надійшли від Монастириської міської ради Тернопільської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2,
- за ч. 2 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Монастириською міською радою Тернопільської області на адресу Монастириського районного суду Тернопільської області направлено матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), які надійшли в Монастириський районний суд 04.12.2017 року.
Як вбачається з протоколу серії АА №00010 про адміністративне правопорушення від 01.12.2017 року, складеного інспектором по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Монастириська ОСОБА_2 про те, що ОСОБА_1 01.12.2017 року близько 09 год. 30 хв., здійснювала торгівлю з рук у невстановленому місці - по вул.С.Бандери на території будинковолодіння №24, чим порушила п.11.15 Правил благоустрою територій м.Монастириська, затвердженим Рішенням сесії Монастириської міської ради №718 від 19.12.2013 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася хоча судом вживалися заходи щодо належного її повідомлення про день, час та місце розгляду справи.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення вищевказаної норми статті в протоколі серії АА №00010 від 01.12.2017 року про адміністративне правопорушення особою, яка вчинила адміністративне правопорушення зазначена ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса проживання якої: вул.Замкова 15 м.Чортків Тернопільської області. Проте 11.12.2017 року інспектором по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Монастириська ОСОБА_2 подано заяву про долучення до матеріалів справи №603/826/17 протоколу серії АА №00010 від 01.12.2017 року з якого вбачається, що 01.12.2017 року близько 09 год. 30 хв. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителька с.Милівці Чортківського району Тернопільської області, здійснювала торгівлю з рук у невстановленому місці - по вул.С.Бандери на території будинковолодіння №24, чим порушила п.11.15 Правил благоустрою територій м.Монастириська, затвердженим Рішенням сесії Монастириської міської ради №718 від 19.12.2013 року.
З вищевказаного вбачається, що інспектором по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Монастириська ОСОБА_2 складено два протоколи під одним і тим же унікальним номером та серією (Серія АА № 00010) на двох різних осіб.
За загальними правилами на особу, яка вчинила адміністративне правопорушення складається протокол на бланку, який містить серію та номер у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі якщо правопорушення вчинено кількома особами, протокол про адміністративне правопорушення складається стосовно кожної особи окремо (як приклад «ІНСТРУКЦІЯ з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 06.11.2015 року №1376 за аналогією щодо права складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 160 КУпАП органами внутрішніх справ (Національної поліції) у відповідності до ст. 255 КУпАП). Чинним законодавством не передбачено складання двох протоколів під одним і тим самим унікальним номером та серією на різних осіб.
Частиною 2 ст. 268 КУпАП передбачено, що розгляд справ за ст. 160 КУпАП здійснюється в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, присутність якої є обов'язковою.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 160 КУпАП розглядаються у триденний строк.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені статтею 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (п. 11 «ІНСТРУКЦІЇ з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 06.11.2015 року №1376).
Особа, яка складала протокол серії АА №00010 від 01.12.2017 року повинна була знати про строки розгляду даної категорії справ і вжити необхідних заходів для належного повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про дату розгляду справи в суді, проте відповідний запис про дату та час розгляду адміністративної справи в протоколі відсутній.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що своєчасний, всебічний та повний розгляд даної адміністративної справи на основі суворого додержання законності унеможливлюється.
Беручи до уваги вищевказане, суд вважає за необхідне повернути адміністративні матеріали до Монастириської міської ради Тернопільської області для належного їх оформлення та виконання вимог передбачених Законодавством України.
Керуючись ст.ст. 268, 277 КУпАП, суд,-
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 160 КУпАП - повернути Монастириській міській раді Тернопільської області для належного їх оформлення та виконання вимог передбачених чинним Законодавством України.
Суддя ОСОБА_3