м. Вінниця
17 січня 2018 р. Справа № 802/2334/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування", Могилів-Подільської міської ради Вінницької області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування", Могилів-Подільської міської ради Вінницької області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 29 квітня 2016 року проведено планову перевірку комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування". За результатами перевірки складено акт № 96 від 29 квітня 2016 року в якому зафіксовані порушення у сфері техногенної та пожежної безпеки. Станом на 24 листопада 2017 року приміщення електрощитової № 1, електроустаткування та електромережа комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" експлуатується з грубими порушеннями вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють реальну загрозу життю й здоров'ю людей.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, однак, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, однак надав клопотання про розгляд справи без його участі та просив не застосовувати заходи реагування щодо припинення роботи приладів електроустаткування та електромережі комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування".
Представник Могилів-Подільської міської ради Вінницької області у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання належним чином повідомлений.
За приписами ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України , якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, та надані докази, суд встановив наступне.
29 квітня 2016 року проведено планову перевірку комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" за адресою Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. Полтавська, 89/2. За результатами перевірки складено акт за результатами проведення планової перевірки, щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 96 від 29 квітня 2016 року в якому зафіксовані порушення:
- розділ 3 п. 2.5 Правил пожежної безпеки в Україні, дерев'яні конструкції горищних приміщень лікарні не оброблені вогнетривким розчином;
- розділ 5 п. 3.6 Правил пожежної безпеки в Україні, приміщення лікарні (головний корпус, електрощитові, поліклініку, інфекційне відділення, денний стаціонар) не в повній мірі забезпечено первинними засобами пожежегасіння згідно норм;
- розділ 5 п. 1.1 Правил пожежної безпеки в Україні, в приміщеннях лікарні не проведено заміну технічно-застарілої установки автоматичної пожежної сигналізації;
- розділ 3 п. 2 п.п. 2.27 Правил пожежної безпеки в Україні, дверні полотна центральних дверей не перевішані із врахуванням відкривання по ходу евакуації;
- розділ 5 п. 2.2 п.п. 10 Правил пожежної безпеки в Україні, не проведено випробування пожежних кранів на водовіддачу;
- розділ 3 п. 2 п. 2.1 Правил пожежної безпеки в Україні, не проведено ремонт пожежної водойми на території лікарні та не заповнено його водою;
- розділ 6 п. 3.5 Правил пожежної безпеки в Україні, не представлено акти здачі робіт та іншу документацію на змонтовані зовнішні установки подачі кисню в головному корпусі лікарні;
- розділ 3 п. 2 п.п. 2.37 Правил пожежної безпеки в Україні, двері запасних евакуаційних виходів під час роботи закладу не утримуються відкритими;
- розділ 3 п. 2 п.п. 2.23 Правил пожежної безпеки в Україні, на облицювальні матеріали встановлені в приймальному відділенні та поліклініці (вагонку) не представлено документи у відповідності з ГОСТ 12.1.0044-89 та ДСТУ Б 2.7-70-98 з зазначенням показників щодо токсичності, димоутворючої здатності та відповідати групам поширення полум'я РП 1, РП 2;
- розділ 5 п. 1.2 Правил пожежної безпеки в Україні, приміщення поліклініки, інфекційного відділення, денного стаціонару не обладнані системою пожежної автоматики;
- розділ 5 п. 2.2 п.п. 3 Правил пожежної безпеки в Україні, не укомплектовано пожежний кран згідно норм;
- розділ 2 п. 8 Правил пожежної безпеки в Україні, приміщення лікарні не забезпечено відповідними знаками безпеки згідно з ГОСТ 12.4.026-76;
- розділ 3 п. 2 Правил пожежної безпеки в Україні, допускається складення спалимих матеріалів в горищному;
- розділ 5 п. 3.11 Правил пожежної безпеки в Україні, пожежні щити на території лікарні не повинні та не в повній мірі забезпечені протипожежним інвентарем згідно норм належності;
- розділ 3 п. 2.2.9 Правил пожежної безпеки в Україні, на вхідних дверях виробничих та складських приміщень не вивішено знаки, які містять інформацію щодо приміщення та клас зони;
- розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні, електроосвітлювальну мережу в приміщенні електрощитової не змонтовано згідно вимог ПУЕ;
- розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні, допускається використання тимчасових електромереж в приміщеннях електрощитової головного корпусу лікарні;
- розділ 4 п. 1.16 Правил пожежної безпеки в Україні, електрощити в електрощитовій не оснащенні схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаними значеннями номінального струму;
- розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні, відкриті електричні лампочки в приміщенні електрощитової не заключені в ковпак закритого типу;
- розділ 4 п. 1.4 Правил пожежної безпеки в Україні, електрощити в електрощитовій не забезпечено каліброваними плавками вставками запобіжників із зазначенням на клеймі номінального струму вставки. Допускається використання саморобних некаліброваних плавких вставок;
- розділ 4 п. 2.4 Правил пожежної безпеки в Україні, приміщення електрощитової не відокремлені протипожежними дверми ДБН В.1.1-7-2002 "Пожежна безпека об'єктів будівництва";
- розділ 4 п. 1.6 Правил пожежної безпеки в Україні, в приміщенні елктрощитової з'єднання, відгалуження та окільцювання жил проводів і кабелів не здійснюється за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;
- розділ 5 п. 3.10 Правил пожежної безпеки в Україні, переносні вогнегасники не розміщені шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м. від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника;
- розділ 5 п. 3 п.п. 3.2 Правил пожежної безпеки в Україні, не забезпечено відділення ОЛІЛ ношами з розрахунками одні на 5 чоловік для хворих не здатних самостійно пересуватися;
- пункт 4.3.1, 4.3.3 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, які зареєстровані в Міністерстві юстиції України № 1006/14273 від 03 вересня 2007 року, не проведено у відповідність до встановлених вимог забезпечення працюючого персоналу засобами радіаційного та хімічного захисту відповідно до номенклатури і норм забезпечення;
- пункт 3.3 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, постанови Кабінету Мін7істрів України № 1214 від 04 серпня 2000 року "Про затвердження переліку об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами, не укладено договір з державною аварійно-рятувальною службою на постійне та обов'язкове обслуговування;
- пункт 4.6.1 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, не забезпечено постійну готовність захисної споруди укриття персоналу ОЛІЛ;
- постанови Кабінету Міністрів України № 1963-р від 12 жовтня 2010 року, не проведено технічну інвентаризацію наявної захисної споруди в бюро технічної інвентаризації з оформленням відповідного паспорту;
- пункт 4.6.8 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, біля вхідних дверей не вивішено табличку з розміром 60х50 см із зазначенням місць зберігання ключів, відповідальної особи, її місця проживання і телефону, а також номера споруди;
- пункт 4.6.12 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, захисну споруду не забезпечено телефонними зв'язком з диспетчерською службою та репродуктором підключеним до районної або місцевої радіотрансляції мережі;
- п. 4.8 ДБН А.3.1.-9-2000 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруд цивільної оборони та їх утримання", не обладнано захисну споруду пожежною сигналізацією та технічними засобами пожежегасіння відповідно до встановлених вимог;
- п. 4.13 ДБН А.3.1.-9-2000 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруд цивільної оборони та їх утримання", не перевірено стан систем водопостачання і каналізації та привести його в належний стан;
- розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні, електромережу у захисній споруді не упорядковано у відповідності до вимог правил улаштування електромереж.
За результатами перевірки винесено припис № 96 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 29 квітня 2016 року, яким встановлено термін виконання до 01 вересня 2016 року. Зазначений припис отримав головний лікар ОСОБА_1, що підтверджується підписом останнього.
24 листопада 2017 року у відповідності до вимог ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності здійснено позапланову перевірку комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування".
За результатами перевірки складено акт за результатами проведення планової перевірки, щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 248 від 24 листопада 2017 року в якому зафіксовані невиконані заходи відповідно до попередньої перевірки, а також нові порушення утримання електроустаткування та електромереж, а саме:
- силові електричні кабелі в приміщені електрощитової (№1) змонтовано з порушенням вимог Правил улаштування електроустановок (ПУЕ) (Розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні);
- електрощити в електрощитовій (№1) не забезпечені каліброваними плавками вставками запобіжників із зазначеним на клеймі номінального струму вставки (Розділ 4 п. 1.4 Правил пожежної безпеки в Україні);
- приміщення електрощитової (№1) не відокремлені протипожежними дверми (Розділ 4 п. 1.24 Правил пожежної безпеки в Україні);
- в приміщеннях електрощитової (№1) з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів здійснено не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (Розділ 4 п. 1.6 1 Правил пожежної безпеки в Україні);
- не проведено замір опору ізоляції та перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж електроустановок від короткого замикання (Розділ 4 п. 1.20 Правил пожежної безпеки в Україні);
- допускається використання для опалення приміщеннях відділень нестандартних (з відкритими електронагрівальними елементами) приладів (Розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні);
- в приймальному відділені допускається використання пошкодженої розетки (Розділ 4 п. 1.18 Правил пожежної безпеки в Україні);
- приміщення електрощитової (№1) не обладнано системою протипожежного захисту (Розділ 5 п. 1.2 Правил пожежної безпеки в Україні);
- приміщення електрощитової (№1) не забезпечено первинними засобами пожежегасіння (Розділ 5 п. 3.6 Правил пожежної безпеки в Україні).
Зазначений акт перевірки вручено особисто головному лікарю ОСОБА_1 та примірник акту направлено на адресу Могилів-Подільської міської ради Вінницької області.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначають Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року (далі - Закон №877-V) та Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, затверджений наказом МВС України за №1337 від 02 листопада 2015 року та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.11.2015 за №1467/27912.
Відповідно до статті 1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом (стаття 1 Закону №877-V).
Згідно зі статтею 6 Закону № 877-V підставами для здійснення позапланових заходів, зокрема, є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю). Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових заходів, передбачених частиною четвертою статті 2 цього Закону. Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.
Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності (статті 1 Кодексу цивільного захисту України).
Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: 1) органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; 2) органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; 3) підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.
Згідно зі статтею 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Згідно із пунктами 1, 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб'єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у статті 65 цього Кодексу; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Частиною 2 ст. 68 цього Кодексу визначено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 70 Кодексу цивільного захисту України, встановлено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; порушення правил поводження з небезпечними речовинами; відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту.
Тобто, підставами для повного або часткового зупинення роботи підприємства та його об'єктів є факт створення підприємством загрози життю та здоров'ю людей у зв'язку з експлуатацією об'єкта, і цей факт має бути доведений належними та допустимими доказами.
Суд, враховуючи характер спірних правовідносин, звертає увагу на те, що експлуатація відповідачем об'єкту із порушенням правил пожежної і техногенної безпеки створює пряму загрозу життю і здоров'ю людей.
З матеріалів справи, судом встановлено, що при роботі комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" мають місце порушення Правил пожежної безпеки в Україні.
Згідно пунктів 1, 2 ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд та є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Суд зазначає, що на момент розгляду справи відповідачем не надано суду доказів на підтвердження усунення порушень, викладених в акті перевірки № 248 від 24 листопада 2017 року.
Отже, вимога позивача щодо застосування заходів реагування у сфері пожежної безпеки є обґрунтованими, оскільки на момент розгляду справи комунальна установа "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" не надала доказів усунення виявлених перевіркою порушень, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що усунення порушень правил пожежної і техногенної безпеки, які зафіксовані в акті перевірки № 248 від 24 листопада 2017 року не залежить від волі відповідача, так як ці порушення не можуть бути усунені ним самостійно, а потребують залучення сторонніх організацій та значного додаткового фінансування.
Так, застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді часткового зупинення експлуатації електроустаткування та електромереж комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" не залежить від об'єктивності причин, які призвели до порушень - в даному випадку оцінюється тільки ризик загрози життю та здоров'ю людей, а на переконання суду порушення правил пожежної і техногенної безпеки в будь-якому випадку прямо чи опосередковано створюють загрозу життю та здоров'ю людини.
Такий висновок суду підтверджується і положеннями ст. 3 ч. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", відповідно до яких державний нагляд (контроль) здійснюється за принципом пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров'я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.
Щодо позовної вимоги застосувати до Могилів-Подільської міської ради Вінницької області заходи реагування, то вона задоволенню не підлягає, оскільки відповідачем не надано доказів, що у будівлі Могилів-Подільської міської ради Вінницької області зафіксовано порушення у сфері техногенної та пожежної безпеки за адресою Вінницька область, м. Могилів-Подільський, площа Шевченка, 16/6.
З огляду на встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області підлягають частковому задоволенню.
За змістом статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Частиною 4 статті 43 Конституції України кожному гарантовано право на належні, безпечні і здорові умови праці.
За таких обставин та враховуючи те, що виявлені під час проведення перевірки комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" порушення не були усунуті відповідачем та становлять суспільну небезпеку, створюють загрозу життю та здоров'ю людей, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову та застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 139 КАС України судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Застосувати до комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" (Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. Полтавська, 89/2) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді часткового зупинення експлуатації електроустаткування та електромереж комунальної установи "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" шляхом відключення від джерела електроживлення електророзподільних щитів в електрощитовій №1 та опломбування вхідних дверей електрощитової №1 до повного усунення порушень законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 11, код ЄДРПОУ 38635397);
Комунальна установа "Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування" (місцезнаходження: 24000, Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. Полтавська, 89/2,);
Могилів-Подільська міська рада Вінницької області (місцезнаходження: 24000, Вінницька область, м. Могилів-Подільський, площа Шевченка, 16/6).
Копію рішення у повному обсязі сторони можуть одержати: 17.01.2018
Суддя Мультян Марина Бондівна