Ухвала від 12.01.2018 по справі 810/4220/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 січня 2018 року № 810/4220/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у м.Києві про незастосування фінансових санкцій та про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у м.Києві, у якому позивач просить суд:

- не застосовувати до позивача фінансові санкції, передбачені ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів";

- розгляд акту про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції №001903 від 11.07.2016 та пояснень позивача, провести в присутності позивача т/або його представника, попередньо повідомити позивача про місце, день і час проведення такого розгляд, надіславши листа за адресою реєстрації позивача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.12.2017 позовну заяву залишено без руху та надано термін до 18.01.2018 для усунення недоліків позовної заяви, а саме надати суду: копію усіх заповнених сторінок паспорта громадянина України - ОСОБА_1; копію уточненої позовної заяви (у двох примірниках), з урахуванням вказаних судом зауважень; копію акту перевірки, про який зазначено у позовній заяві.

05.01.2018 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про надання документів, до якої додано уточнену позовну заяву та документи по справі.

В заяві про усунення недоліків зазначено про надання уточненої позовної заяви у двох примірниках.

Проте, до вказаної заяви додано лише один примірник уточненої позовної заяви.

Відсутність копії уточненої позовної заяви підтверджується актом б/н від 05.01.2018, який був складений працівниками ВДЗК (канцелярія) Київського окружного адміністративного суду.

Дослідивши уточнену позовну заяву, судом встановлено, що у її прохальній частині позивач просить суд:

- не застосовувати до позивача фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»:

- розглянути акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції №00193 від 11.07.2017 та пояснень позивача, провести у присутності позивача та/або його представника, попередньо повідомив позивача про місце, день і час проведення такого розгляду, надіславши листа за адресою електронної пошти позивача та/або повідомити в телефонному режимі;

- встановити наявність чи відсутність компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень - відповідача, стосовно застосування фінансових санкцій на підставі акта про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції №001903 від 11.07.2017.

Суд звертає увагу на те, що у п.1 прохальної частини уточненої позовної заяви позивач визначає спосіб скасування рішення, що не відповідає вимогам, які має містити адміністративний позов.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" №1801-VIII від 21.12.2016 установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Отже, сума судового збору за звернення позивача з позовною заявою, яка містить дві вимоги немайнового характеру, становить 1280,00 грн.(2х0,4х1600,00 грн.).

Проте, позивачем всупереч вищенаведеним положенням чинного законодавства не додано доказів сплати судового збору.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 1280,00 грн., який слід сплатити за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;

код банку отримувача (МФО):821018 ;

рахунок отримувача: 31213206784001;

код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", ПІБ чи назва установи, організації позивача, "Київський окружний адміністративний суд", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII, яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції. Відповідно до ч.3 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Згідно з п.12 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. З метою забезпечення права позивача на судовий захист суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у м.Києві про незастосування фінансових санкцій та про зобов'язання вчинити певні дії.

Керуючись статтями 121,243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у м.Києві про незастосування фінансових санкцій та про зобов'язання вчинити певні дії до 05.02.2018 року, протягом якого позивачу необхідно надати суду:

- надати уточнену позовну заяву (у двох примірниках), з урахуванням вказаних судом зауважень;

- надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 1280,00 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

2. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Кушнова А.О.