Ухвала від 15.01.2018 по справі 821/1991/17

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

15 січня 2018 р.

м. Херсон

Справа № 821/1991/17

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Морської Г.М. , розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи за позовом ПП "Максімал Вангард" до Головного управління ДФС у Херсонській області про визнання протиправним та скасування наказу № 1209 від 15.12.2017 року,

встановив:

Приватне підприємство "Максімал Вангард" (далі-позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Херсонській області (далі-відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ № 1209 від 15.12.2017 року "Про проведення документальної позапланової перевірки".

Ухвалою від 20.12.2017р. справа призначена до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач своєчасно та у повному обсязі надавав належним чином завірені копії усіх первинних бухгалтерських документів, витребуваних податковим органом, відтак у останнього не було законних підстав для призначення документальної позапланової виїзної перевірки.

У відзиві на позовну заяву відповідач відмітив, що Приватне підприємство "Максімал Вангард" на запит податкового органу надавало документи не у повному обсязі від запитуваних.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що наявні у справі документальні докази не дають змоги встановити всі обставини у справі та прийняти законне і обґрунтоване рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Згідно п.10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

На підставі викладеного, суд вважає за можливе провести дану процесуальну дію щодо витребування у сторін додаткових доказів в порядку письмового провадження.

Відповідно до ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі (ч. 1 ст. 262).

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання.... (ч. 2 ст. 262).

Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин (ч. 4 ст. 262).

Отже суд приходить до висновку про розгляд справи у судовому засіданні для огляду та дослідження витребуваних судом доказів.

Керуючись ст. 243, 248 , 77, 9, 4 КАС України,

ухвалив:

Призначити перше судове засідання на 19 січня 2018 року о 11:00 год.

Витребувати у позивача письмовий перелік документів у розрізі контрагентів, що були подані ним до податкового органу на виконання письмових запитів Головного управління ДФС у Херсонській області від 20.04.2017 № 1500/10/21-22-12-1-08, від 23.05.2017 № 1954/10/21-22-12-01-08, від 01.08.2017 № 2981/10/21-22-12-01-08, від 12.10.2017 № 4829/10/21-22-14-06-19, від 26.10.2017 №5153/10/21-22-12-01-08, зазначених у позовній заяві.

Витребувати у відповідача для огляду відповіді ПП "Максімал Вангард" (із копіями документів), надані останнім відповідачу на виконання письмових запитів Головного управління ДФС у Херсонській області від 20.04.2017 № 1500/10/21-22-12-1-08, від 23.05.2017 № 1954/10/21-22-12-01-08, від 01.08.2017 № 2981/10/21-22-12-01-08, від 12.10.2017 № 4829/10/21-22-14-06-19, від 26.10.2017 №5153/10/21-22-12-01-08.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя Морська Г.М.