Ухвала від 15.01.2018 по справі 812/112/18

6.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 січня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/112/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 Луганської державної нотаріальної контори в особі Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

09 січня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 Луганської державної нотаріальної контори в особі Міністерства юстиції України, відповідно до якої позивачі просять суд скасувати та виключити запис про арешти на квартиру, яка розташована за адресою: Луганська область, м.Луганськ, квартал Жукова, 17/17, що зареєстровані в Єдиному реєстрі заборон відчуження нерухомого майна за №4283966 від 25.12.2006 та за № 4537730 від 22.02.2007.

Позивачами до позовного матеріалу долучено документ про сплату судового збору ОСОБА_1 у сумі 640,00 грн.

Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 статті 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” установлено на 2018 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1762 гривень.

За подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” встановлена ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 704,80 грн.

Відповідно до абз.2 ч.7 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

З позовної заяви вбачається, що позовну заяву, яка має немайновий характер, пред'явлено двома позивачами, при цьому судовий збір сплачено лише ОСОБА_1 в неповному розмірі, а саме у сумі 640,00 грн.

Враховуючи те, що позивачами у справі є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та ними заявлено вимогу немайнового характеру, сплату судового збору ОСОБА_1В, у сумі 640,00 грн, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2018 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивачам за подання даної позовної заяви потрібно надати суду документ про сплату судового збору : ОСОБА_1 у розмірі 64,80 грн., ОСОБА_2 у розмірі 704,80 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Згідно з ч.1, п.п.2,4,5,11 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

В позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Положеннями ст.122 КАС України встановлено строк звернення до адміністративного суду та ч.ч.1,2 вказаної статті визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.ч.4-6 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до положень ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачами не зазначено власного письмового підтвердження про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, в якості відповідача по справі позивачами зазначено ОСОБА_3 Луганську державну нотаріальну контору в особі Міністерства юстиції України, при цьому суду є незрозумілим кого саме позивачі визначають в якості відповідача ОСОБА_3 Луганську державну нотаріальну контору чи Міністерство юстиції України.

Також, позивачами в позовній заяві не повністю зазначено свої ідентифікаційні данні, а саме: реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходженням юридичної особи ОСОБА_3 Луганської державної нотаріальної контори є: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, просп.Космонавтів, 15.

Позивачами невірно зазначено юридичну адресу ОСОБА_3 Луганської державної нотаріальної контори, не зазначено ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України ОСОБА_3 Луганської державної нотаріальної контори та Міністерства юстиції України.

Згідно позову, позивачі просять суд скасувати та виключити запис про арешти на квартиру, яка розташована за адресою: Луганська область, м.Луганськ, квартал Жукова, 17/17, що зареєстровані в Єдиному реєстрі заборон відчуження нерухомого майна за №4283966 від 25.12.2006 та за № 4537730 від 22.02.2007, при цьому є незрозумілим до кого саме звернено вимоги позивачів.

В позовній заяві не зазначено конкретної дати, з якої саме позивачам стало відомо про порушення їх прав, не надано відповідних доказів.

Крім того, позивачами не надано заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду, при тому, що оскаржуються записи про арешти на квартиру, яка розташована за адресою: Луганська область, м.Луганськ, квартал Жукова, 17/17, що зареєстровані в Єдиному реєстрі заборон відчуження нерухомого майна за №4283966 від 25.12.2006 та за № 4537730 від 22.02.2007. Таким чином, суддя позбавлений можливості виконати вимоги КАС України щодо дотримання позивачами строку звернення до суду.

З огляду на вищенаведене, суд вважає, що адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст.160, 161 КАС України та підлягає залишенню без руху.

Згідно з ч.ч.1,2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись Законом України “Про судовий збір” та статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 Луганської державної нотаріальної контори в особі Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити певні дії,- залишити без руху.

Надати позивачу - ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 64,80 грн. (шістдесят чотири гривні 80 коп).

Надати позивачу - ОСОБА_2 строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 коп).

Надати ОСОБА_1, ОСОБА_2 строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду:

позовної заяви, яка відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України (для суду та відповідача(ів);

заяви про поновлення строку на звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.

В разі неусунення вказаних недоліків у встановлений термін позовну заяву буде повернуто позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_4