Ухвала від 16.01.2018 по справі 165/110/18

справа № 165/110/18

провадження №1-кс/165/37/18

Нововолинський міський суд Волинської області

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2018 року м. Нововолинськ

Слідчий суддя Нововолинського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську клопотання старшого слідчого Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017030050001531 від 15.11.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210 КК України,-

встановив:

15.01.2018 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017030050001531 від 15.11.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210 КК України, а саме: бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо фінансування ТО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та розпорядчих документів (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалося вказане фінансування щодо бюджетних коштів по КПКВ 1101110 «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції», по здійсненню видатків у розмірі 4 703 000 гривень, шляхом перерахунку вказаних коштів ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в період з листопада 2014 року по грудень 2015 року;

- документів бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо виплат за рахунок коштів державного бюджету на суму 1631,9 тис. грн., в тому числі: по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 1210,4 тис. грн., по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 407.2 тис. грн., по ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на суму 10,2 тис. грн. та ВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на суму 4,1 тис. грн., а також розпорядчі документи (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалися вказані виплати за період лютого-березня 2016 року, які знаходяться на ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх подальшого вилучення (виїмки).

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що протягом 2015 року в м. Нововолинську, службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », які будучи розпорядниками бюджетних коштів по КПКВ 1101110 «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції», здійснили видатки у розмірі 4 703 000 гривень, перерахувавши вказані кошти ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке відповідно до розпорядження КМУ від 28.09.2011 № 912-р «Про ліквідацію деяких збиткових вугледобувних підприємств» було виведено зі складу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та фінансувалось по окремому кошторису. Таким чином, внаслідок незаконного витрачання бюджетних коштів на виплату заробітної плати з відповідними нарахуваннями технічній одиниці яка ліквідувалась, ДП " ІНФОРМАЦІЯ_4 " завдано матеріальної шкоди (збитків) в особливо великих розмірах на загальну суму 4 703 000 гривень.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесено 15.11.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017030050001531 за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст.210 КК України.

Під час проведення досудового розслідування та проведення ревізії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що згідно з п. 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового покриття витрат вугледобувних підприємств, що включаються до собівартості готової товарної вугільної продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 № 153 «бюджетні кошти використовуються для фінансового оздоровлення вугледобувних підприємств шляхом часткового покриття витрат, що включаються до собівартості готової товарної вугільної продукції, з метою задоволення потреби галузей економіки у відповідному обсязі високоякісної продукції і спрямовуються на: оплату праці та внесення обов'язкових платежів, пов'язаних в виплатою заробітної плати; оплату спожитої електроенергії.

Пунктом 9 Порядку №153 передбачено, що у разі прийняття рішення про ліквідацію шахти (розрізу) Міненерговугілля здійснює перегляд прогнозованих показників та перерозподіл затвердженого обсягу бюджетних коштів у розрізі вугледобувних підприємств у межах обсягу, передбаченого у державному бюджеті на відповідний рік. Розрахунок збільшення обсягу бюджетних асигнувань на ліквідацію шахт та соціальну підтримку працівників шахт, що вивільняються у зв'язку з їх ліквідацією, здійснюється під час формування бюджетного запиту на наступний рік за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості».

Розрахунковий обсяг у державній підтримці при затверджені її обсягів на 2015 рік був врахований Міненерговугілля на 2015 рік на рівні 41,3% (або на 69 558,0 тис. грн. менше розрахунку).

Ревізією встановлено, що в 2015 році ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » із загальної суми коштів держпідтримки використано на ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 4 703,0 тис. грн., зокрема на Технічну одиницю « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Підготовку до ліквідації даної технічної одиниці ВП ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » розпочато у 2013 році, на виконання розпорядження КМУ від 28.09.2011 № 912-р «Про ліквідацію деяких збиткових вугледобувних підприємств» Міненерговугілля України розроблено Поетапний план дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації, який затверджено ІНФОРМАЦІЯ_6 . 28.12.2012 (Окреме доручення першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України від 03.01.2013 №2/21-30).

Поетапним планом передбачено у травні 2013 року - затвердження розподільчого балансу та виділення із складу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » збиткової Технічної одиниці « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та підготовки її ліквідації, реєстрація новоствореного підприємства, а у червні 2013 року прийняття рішення галузевої комісії Міненерговугілля про початок фінансування витрат з ліквідації новоствореного підприємства.

Згідно з наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від № 839 від 25.11.2014 «Про створення шляхом виділу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зі складу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » виділено технічну одиницю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та створено на її базі державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до передавального балансу станом на 01.06.2015 майно, капітал та зобов'язання ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Підприємством передано ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В порушення вимог п. 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового покриття витрат вугледобувних підприємств, що включаються до собівартості готової товарної вугільної продукції, затвердженого постановою КМУ від 23.02.2011 № 153 на фінансування ТО шахта №1 ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка ліквідувалась незаконно використано 4 703,0 тис. грн.

Крім того, з вказаного акту ревізії встановлено, що Порівнянням прогнозованих показників щодо обсягів видобутку рядового вугілля та виробництва готової вугільної продукції із фактичними, встановлено, що виконання плану по видобутку рядового вугілля не забезпечувалось упродовж всього ревізійного періоду, зокрема, у 2015 році - на 149,1 тис. тонн (38,7%), 2016 - 124,6 тис. тонн (40,2%) та в січні - березні 2017 року - на 34,4 тис. тонн (52,7%).

Фактичне виробництво готової товарної вугільної продукції у вказаний період не досягло запланованих показників. Так, у 2015 році на 34,7 тис. тонн, 2016 - 84,3 тис. тонн та в січні - березні 2017 року на 23,8 тис. тонн. Унаслідок чого рівень виконання плану з її виробництва відповідно становив становив 81,1%,56,9% та 51%.

У 2016 році та у січні-березні 2017 року фактичні збитки від виробництва готової товарної вугільної продукції перевищували планові збитки. А саме, 2016 на 37 115,0 тис. грн. та в січні - березні 2017 року - на 1 378,3 тис. гривень. У 2015 році фактичні збитки від виробництва готової товарної вугільної продукції були меншими від планових збитків на 11 996,5 тис. гривень.

Непокриті збитки коштами державної підтримки становили 228 731,2 тис. грн., в тому числі у 2015 на 102 677,0 тис. грн, у 2016 на 95 001,8 тис. грн. та у січні-березні 2017 року на 31 052,4 тис. грн.

Виробничими та технічними службами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на підставі оцінки виробничого потенціалу, при розгляді Програми розвитку гірничих робіт на наступний рік, встановлюється прогнозний обсяг з видобутку рядового вугілля з визначенням норми якості по кожній шахті.

На підставі Програми розвитку гірничих робіт на поточний рік Підприємством обчислюються прогнозні обсяги готової вугільної продукції та готової товарної вугільної продукції на наступний рік, які розраховуються виходячи із сировинної бази Підприємства та якісних показників, що визначаються відповідно до Програми з якості на наступний рік.

При порівнянні планових обсягів готової товарної вугільної продукції встановлено, що у 2015 році було заплановано такої продукції на 11,5 тис. тонн менше ніж у 2014 році. Причиною зменшення планових обсягів готової товарної вугільної продукції є зменшення у 2015 році в порівнянні із попереднім роком плану видобутку рядового вугілля на 15,0 тис. тонн.

У порівнянні із 2015 роком у січні - березні 2017 року плановий рівень зольності зменшився на 8,2%, фактичний - на 1,1 %; плановий рівень вологості зріс на 0,8% та фактичний - на 0,5%.

Аналіз прогнозованих техніко-економічних показників, які є вихідними даними для оцінки діяльності Підприємства для визначення обсягів державної підтримки встановлено, що план з видобутку рядового вугілля, який погоджувався Міненерговугілля щороку при розгляді та Програм економічного розвитку ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не виконувався протягом всього періоду. А саме, виконання плану по видобутку рядового вугілля не забезпечено на 149,1 тис. тонн (38,7%) у 2015 році, на 124,6 тис. тонн (40,2%) у 2016 році та на 35,5 тис. тонн (52,7%) в січні - березні 2017 року.

Протягом ревізійного періоду фактичне виробництво готової товарної вугільної продукції не досягло запланованих показників, а саме у 2015 році вироблено готової товарної вугільної продукції на 34,7 тис. тонн менше, у 2016 на 84,4 тис. тонн та у січні -березні 2017 року на 23,8 тис. тонн менше. І ,як наслідок рівень виконання плану з її виробництва становить лише 81,1 % у 2015 році, 56,9% у 2016 році та 51% в січні - березні 2017 року.

У 2015, 2016 роках та у січні -березні 2017 року фактична середня ціна 1 тонни готової товарної вугільної продукції була меншою від планової відповідно на 13,1 %, або на 143,87 грн. у 2015 році, на 4,2%, або на 47,1 грн. у 2016 році та на 23,8%, або на 353,5 грн. у січні -березні 2017 року.

У 2015-2016 роках та січні - березні 2017 року фактичні витрати із собівартості готової товарної вугільної продукції були меншими від планових: на 71 588,0 тис. грн. у 2015 році, на 61 716,0 тис. грн. у 2016 році та на 42 352,0 тис. грн. - в січні -березні 2017 року.

Фактичні збитки від виробництва готової товарної вугільної продукції перевищували планові у 2016 році на 37 115 тис. грн. та січні - березні 2017 року на 1 378,3 тис. гривень.

Фактична собівартість 1 тонни готової товарної вугільної продукції була більшою за планову на 14,68 грн. у 2015 році, на 746,9 грн. у 2016 році та на 506,6 грн. в січні - березні 2017 року.

Вміст золи у видобутому вугіллі перевищував граничні норми та становив: у 2015 році, 43,6% у 2016 році та 39,2% у січні-березні 2017 року, що значно знижувало ціну реалізації вугільної продукції. Як наслідок, протягом усього досліджуваного періоду собівартість 1 тонни готової товарної вугільної продукції перевищувала фактичну середню ціну на 1 184,61 грн. (або у 2,2 рази) у 2015 році, та на 1 456,3 грн. (або у 3,1 рази), на 1 388,6 грн. (або 2,3 рази) у 2016 році та на 1 679,7 грн.(або в 2,3 рази) у січні - березні 2017 року.

Ревізією встановлено, що затверджені наказом Міненерговугілля від 17.11.2011 № 719 Методичні рекомендації щодо прогнозування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств для визначення необхідних обсягів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції не відповідають вимогам Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» (далі П(С)БО 16), норми якого застосовуються усіма підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами незалежно від форм власності (крім банків, бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності).

Так, відповідно до п. 11, П(С)БО 16 собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.

Згідно із п. 17 П(С)БО 16 витрати, пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), поділяються на адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.

Поряд з цим, у розділі 1 Методичних рекомендацій зазначено, що собівартість готової товарної вугільної продукції - це собівартість готової вугільної продукції, за винятком собівартості вугільної продукції власного видобутку, спожитої на виробничо-технічні потреби шахти, а собівартість готової вугільної продукції - це повна собівартість готової вугільної продукції вугледобувного підприємства, яка включає виробничу собівартість, адміністративні витрати та витрати на збут продукції.

Враховуючи зазначене, база для обрахунку собівартості готової вугільної продукції завищується, що фактично призводить до додаткового навантаження на Державний бюджет. Внаслідок застосування Методичних рекомендацій, Підприємству з державного бюджету, шляхом надання державної підтримки, були компенсовані адміністративні витрати та витрати на збут в 2014, 2015 та 2016 роках у сумах відповідно 16964,0 тис. грн., 4221,0 тис. грн. та 4744,4 тис. гривень.

Галузеві методичні рекомендації з обліку витрат на виробництво готової вугільної продукції, затвердженінаказом ІНФОРМАЦІЯ_8 від 31.01.2008 №48 «Про затвердження Галузевих методичних рекомендацій з обліку витрат на виробництво готової вугільної продукції», які є складовими та на яких ґрунтуються Методичні рекомендації щодо прогнозування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств для визначення необхідних обсягів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції не зареєстровані в органах юстиції, що не дає їм юридичної сили та доказовості.

В ревізійному періоді Підприємство було одержувачем бюджетних коштів за програмою 1101520 «Поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення простроченої заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2015 року», «Поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення простроченої заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2016 року» (КЕКВ 2610).

Згідно з виписками із реєстраційних рахунків, відкритих ІНФОРМАЦІЯ_9 на рахунки одержувача ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у 2015 - 2016 роках надійшло бюджетних асигнувань у 2015 році 12 488,0 тис. грн., у 2016 - 25 158,0 тис. грн., разом в сумі 37 646,0 тис. гривень.

Ревізією цільового використання бюджетних коштів загального фонду ІНФОРМАЦІЯ_10 за програмою 1101520 Поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення простроченої заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 01 січня 2015 року та на 01 січня 2016 року (КЕКВ 2610) встановлено, що відповідно до Планів використання бюджетних коштів на 2015, 2016 роки, затверджених ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та погоджених Міненерговугілля, поточні видатки у 2015 році становили 12 488,0 тис. грн., які повинні бути використані на виплату заробітної плати в сумі 8 367,7 тис. грн., нарахування на заробітну плату в сумі 4 120,3 тис. грн., використані за цільовим призначенням.

На виконання вимог п.4 Порядку Підприємством та виробничими підрозділами проведено інвентаризацію заборгованості із заробітної плати працівникам та обов'язкових платежів, пов'язаних з виплатою заробітної плати, що утворилася на 1 січня 2016 (враховуючи заборгованість із заробітної плати з нарахуваннями за грудень 2015 року) та не погашена на день проведення інвентаризації, нащо оформлено відповідні реєстри із підписами працівників, яким допущено заборгованість на вказані дати.

Встановлено, що бюджетні кошти, одержані Підприємством у 2016 році за КПКВК 1101520 на погашення заборгованості із заробітної плати, що утворилась на 01.01.2016 спрямовувались ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », в т.ч. і на погашення заборгованості по інших компенсаційних виплатах (грошова компенсація замість видачі молока та вихідна допомога при звільненні), на виплату заборгованості по оплаті перших 5 днів тимчасової непрацездатності, а також на сплату обов'язкових платежів, пов'язаних з зазначеними виплатами, що є порушенням вимог п.3 Порядку№1.

Всього, протягом лютого-березня 2016 року в порушення вимог Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2016 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2016 №1, проведено виплат за рахунок коштів державного бюджету на суму 1 631,9 тис. грн., в тому числі; по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на 1 210,4 тис. грн., з них на виплату заборгованості по оплаті перших 5 днів тимчасової непрацездатності (з нарахуваннями) в сумі 300,2 тис. грн., вихідна допомога при звільненні працівників - 910,2 тис. грн.; по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на 407,2 тис. грн., них на виплату заборгованості по оплаті перших 5 днів тимчасової непрацездатності (з нарахуваннями) - 279,0 тис. грн., вихідна допомога при звільненні працівників - 104,3 тис. грн. та грошова компенсація замість видачі молока - 23,9 тис. грн.; по ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та поВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на виплату заборгованості по оплаті перших 5 днів тимчасової непрацездатності (з нарахуваннями) у сумах відповідно 10,2 тис. грн.та 4,1 тис. грн.

Виплата грошової компенсації замість видачі молока суперечитьвимогам ст.7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694 та п.1 Порядку безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР від 16.12.1987 № 731/П-13, яким заборонено оплату молока грошовими коштами.

За даними бухгалтерського обліку Підприємства витрати, пов'язані з нарахуванням компенсаційних виплат працівникам відображені на рахунку 94 «Інші операційні витрати».

Порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) на суму 1 631,9 тис. гривень.

Внаслідок допущеного порушення по коду КПКВ 1101520 по КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у звіті «Про надходження та виконання коштів загального фонду» за 2016 рік (ф.2д), завищено касові та фактичні видатки по коду рядка 270 на суму 1631,9 тис. грн., чим порушено вимоги п. 1.2 Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 №44 (із змінами), п.1 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV та п.1 ст.49 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VІ.

Порушення допущено в.о. генерального директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 (обіймав посаду до 02.03.2016) та головними бухгалтерами підприємства ОСОБА_6 (до 29.02.2016) Пояснення у вказаних осіб не відібрано по причині звільнення їх із займаних посад.

Операції по перерахуванню коштів проводило ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на підставі поданих виробничими підрозділами реєстрів проплат на виплату заробітної плати та перерахування внесків і обов'язкових платежів нарахованих на заробітну плату.

Порушення допущено колишніми в.о. директора ВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 , головними бухгалтерами ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , якими підписано реєстри виплат.

Порушення допущено заступником головного бухгалтера шахти №9 ОСОБА_10 , якою підписано реєстр виплат.

Порушення допущено головним бухгалтером ВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_11

27 грудня 2017 року у даному кримінальному провадженні призначено судово-економічну експертизу проведення якої доручалося експертам ІНФОРМАЦІЯ_11 .

03 січня 2018 року від експертів ІНФОРМАЦІЯ_11 , надійшло клопотання, в якому вони просять додатково надати документи бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо фінансування ТО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та розпорядчих документів (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалося вказане фінансування щодо бюджетних коштів по КПКВ 1101110 «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції», по здійсненню видатків у розмірі 4 703 000 гривень, шляхом перерахунку вказаних коштів ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в період з листопада 2014 року по грудень 2015 року. А також, документів бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо виплат за рахунок коштів державного бюджету на суму 1631,9 тис. грн., в тому числі: по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 1210,4 тис. грн., по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 407.2 тис. грн., по ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на суму 10,2 тис. грн. та ВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на суму 4,1 тис. грн., а також розпорядчі документи (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалися вказані виплати за період лютого-березня 2016 року.

Враховуючи вищевикладене, оскільки документи бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо фінансування ТО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та розпорядчих документів (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалося вказане фінансування щодо бюджетних коштів по КПКВ 1101110 «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції», по здійсненню видатків у розмірі 4 703 000 гривень, шляхом перерахунку вказаних коштів ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в період з листопада 2014 року по грудень 2015 року. А також, документів бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо виплат за рахунок коштів державного бюджету на суму 1631,9 тис. грн., в тому числі: по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 1210,4 тис. грн., по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 407.2 тис. грн., по ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на суму 10,2 тис. грн. та ВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на суму 4,1 тис. грн., а також розпорядчі документи (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалися вказані виплати за період лютого-березня 2016 року, можуть являтися засобами вчинення кримінального правопорушення та в подальшому мати силу речових доказів, а вилучення їх для кримінального провадження буде мати доказове значення, згідно ч.2 ст.159 КПК України не може бути здійснено без ухвали слідчого судді, суду. Просить клопотання розглянути за відсутності особи, у володінні якої знаходиться вказана документація, з причин наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза внесення змін, підробки, переховування та знищення вищезгаданих документів та його задовольнити.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просить його задоволити з підстав викладених у клопотанні.

Заслухавши думку прокурора, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і те, що тимчасовий доступ до документів, вилучення їх копій (виїмка), яка для кримінального провадження буде мати доказове значення, згідно ч.2 ст.159 КПК України не може бути здійснена без ухвали слідчого судді, суду та беручи до уваги, що в разі будь-якого зволікання з вилученням документів не можливо обґрунтовано провести розслідування кримінальних правопорушень, вважаю за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищезазначених документів бухгалтерського обліку.

Керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-166, 172-173 КПК України, -

ухвалив:

Надати старшому слідчому Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області майору поліції ОСОБА_4 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, а саме:

- бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо фінансування ТО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та розпорядчих документів (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалося фінансування щодо бюджетних коштів по КПКВ 1101110 «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції», по здійсненню видатків у розмірі 4 703 000 гривень, шляхом перерахунку вказаних коштів ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в період з листопада 2014 року по грудень 2015 року;

- документів бухгалтерського обліку (первинні та облікові) щодо виплат за рахунок коштів державного бюджету на суму 1631,9 тис. грн., в тому числі: по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 1210,4 тис. грн., по ВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 407.2 тис. грн., по ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на суму 10,2 тис. грн. та ВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на суму 4,1 тис. грн., а також розпорядчі документи (накази, розпорядження, тощо), на підставі яких здійснювалися вказані виплати за період лютого-березня 2016 року, які знаходяться на ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх подальшого вилучення (виїмки).

Строк дії ухвали суду не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, відповідно до ст. 166 КПК України.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя підпис

Згідно з оригіналом

Слідчий суддя ОСОБА_12