Ухвала від 12.01.2018 по справі 824/849/17-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення заяви без руху

12 січня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/849/17-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали заяви Дошкільного навчального закладу №44 комбінованого типу "Журавлик" про відстрочення виконання постанови у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області (вул. Комарова, 1-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018) до Дошкільного навчального закладу №44 комбінованого типу "Журавлик" (вул. Руська, 257, м. Чернівці, Чернівецька область, 58023) про застосування заходів реагування у сфері держаного нагляду (контролю), -

встановив:

09.11.2017 року Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області зверталось до суду з позовом в якому просило застосувати до Дошкільного навчального закладу №44 комбінованого типу "Журавлик" заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Постановою ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 12.12.2017 року №824/849/17-а вищевказаний адміністративний позовом задоволено повністю, постановлено застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зобов'язання ОСОБА_2 - завідувача дошкільного навчального закладу № 44 комбінованого типу "Журавлик", що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Чернівців (ідент. № 21430503) зупинити повністю із залученням спеціалізованої організації з електропостачання, експлуатацію будівлі ДНЗ № 44, що розташований по вул. Руська, 257, в м. Чернівці, шляхом відключення від електромережі, до повного виконання протипожежних заходів, визначених ОСОБА_1 міського відділу Управління ДСНС України у Чернівецькій області від 25.10.2017 року № 257 із складанням відповідного підтверджуючого документу.

09.01.2018 року Дошкільний навчальний заклад №44 комбінованого типу "Журавлик" звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду із заявою про відстрочення виконання постанови ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 12.12.2017 року №824/849/17-а.

Порядок залишення заяви про відстрочення виконання судового рішення Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовано, у зв'язку з чим, суд застосовує у даному випадку аналогію закону з ст. 169 КАС України.

Так, відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.072011 року №3674-VI (Закону України №3674-VI).

Згідно з ст. 1 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 року N2246-VIII установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу з 1 січня 2018 року у розмірі 1762 гривні.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України №3674-VI ставки судового збору за подання до адміністративного суду заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюються у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як встановлено з матеріалів справи, позивачем подано до суду заяву про відстрочення виконання судового рішення, за яку необхідно сплатити судовий збір у розмірі 528,60 грн (0,3 х 1762,00 грн).

Заявник не надав суду докази сплати судового збору та зазначив, що відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 3 Закону України №3674-VI судовий збір не справляється за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.

Проте суд роз'яснює заявнику, що положення п. 3 ч. 2 ст. 3 Закону України №3674-VI врегульовують загальний порядок сплати судового збору за звернення до суду із заявами про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, натомість, звернення саме до адміністративного суду із заявами про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення врегульовується п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України №3674-VI.

Таким чином, за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюються у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Вказані недоліки заяви унеможливлюють вирішення питання про призначення його до розгляду в судовому засіданні. З огляду на викладене, є достатні підстави для залишення заяви без руху та надання строку для усунення її недоліків, у встановлений судом строк.

У зв'язку з цим, для усунення недоліків заяви про відстрочення виконання постанови ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 12.12.2017 року №824/849/17-а заявнику необхідно надати суду документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 248, 378 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Дошкільного навчального закладу №44 комбінованого типу "Журавлик" про відстрочення виконання постанови - залишити без руху.

2. Встановити п'ятиденний строк для усунення недоліку, зазначеного в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.

3. Копію ухвали невідкладно направити заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Григораш