12 січня 2018 року справа № 823/2263/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гайдаш В.А.,
розглядаючи у порядку письмового провадження в приміщенні суду заяву ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області проти розгляду в порядку спрощеного позовного провадження адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 18021, далі - позивач) з адміністративним позовом до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18000, далі - відповідач), в якому просить:
1) визнати неправомірними дії ліквідаційної комісії управління МВС України в Черкаській області щодо відмови в перерахуванні заробітної плати позивача та ненадання позивачу довідок про грошове забезпечення за роботу в зоні відчуження за період з 25.08.1986 року по 23.09.1986 року з додаванням до її заробітку на основній роботі додатково коштів, згідно вказаних у позові норм чинного законодавства за:
- заробітну плату за роботу в зоні відчуження ЧАЕС обраховану із підвищеної до 100% тарифної ставки (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання), з урахуванням підвищення грошового забезпечення збільшеного в два рази за виконання службових обов'язків в стані бойової готовності та в 3-кратному розміру відповідно до перебування в зоні ЧАЕС враховуючи розмір тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи;
- заробітну плату за роботу в зоні відчуження ЧАЕС обраховану із підвищеної до 25 відсотків тарифної ставки (посадового окладу);
- заробітну плату за роботу в зоні відчуження ЧАЕС обраховану враховуючи вихідні та святкові дні в подвійному розмірі;
- премію за роботу в зоні відчуження в період з 25.08.1986 року по 23.09.1986 року в розмірі 500,00 крб.;
- одноразову виплату за отриману гранично допустиму дозу радіоактивного опромінення 50 мілізівертів в період з 25.08 по 23.09.1986 року офіцерам органів внутрішніх справ, у розмірі трьох місячних окладів грошового утримання по посаді і спеціальному званню, що становить 645 крб.;
- добових в сумі 105,00 крб., за харчування в сумі 85,50 крб.;
2) Зобов'язати ліквідаційну комісію управління МВС України в Черкаській області негайно здійснити перерахунок заробітної плати (грошевого забезпечення) позивача з відображенням його в документах бухгалтерського обліку за роботу (несення служби) в зонах відчуження ЧАЕС за період з 25.08.1986 року по 23.09.1986 року, нарахувати позивачу недосплачену суму коштів згідно норм чинного законодавства (Постанови Центрального Комітету КПРС, Президії Верховної ОСОБА_2 СРСР, ОСОБА_2 Міністрів СРСР та ВЦРПС від 7 травня 1986 року № 524-156, ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 17 травня 1986 року № 964-рс, ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1993 року № 1006-рс, наказу МВС СРСР № 0149 від 26.05.1986 р., постанови ОСОБА_2 Міністрів УРСР і Української республіканської ради профспілок № 207-7 від 10.06.1986 р., лист МінПраці України від 22.11.1995 року № 09-3815, листами Міністерства праці України від 29 10.1992 № 09-3751 Міністерства України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС від 29.10.1992 року № 1082/ЗК та Міністерства фінансів України від 29.10.1992 року № 13-412/308 та вказаними вище) та негайно видати довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) відповідно до додатку №1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-ІV, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 та Наказу Міністерства соціальної політики України від 12.10.2012 № 644 за роботи (несення служби) в зоні відчуження ЧАЕС в період з 25.08.1986 року по 23.09.1986 року для обрахування пенсії, з урахуванням нарахованих коштів:
- заробітної плати за роботу в зоні відчуження ЧАЕС обраховану із підвищеної до 100% тарифної ставки (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання), з урахуванням підвищення грошового забезпечення збільшеного в два рази за виконання службових обов'язків в стані бойової готовності та в 3-кратному розміру відповідно до перебування в зоні ЧАЕС враховуючи розмір тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи;
- заробітної плати за роботу в зоні відчуження ЧАЕС обраховану із підвищеної до 25 відсотків тарифної ставки (посадового окладу) ;
- заробітної плати за роботу в зоні відчуження ЧАЕС обраховану враховуючи вихідні та святкові дні в подвійному розмірі;
- премії за роботу в зоні відчуження в період з 25.08.1986 року по 23.09.1986 року в розмірі 500,00 крб.;
- одноразової виплати за отриману гранично допустиму дозу радіоактивного опромінення 50 мілізівертів в період з 25.08.1986 року по 23.09.1986 року офіцерам органів внутрішніх справ, у розмірі трьох місячних окладів грошового утримання по посаді і спеціальному званню, що становить 645 крб.;
- добових в сумі 105,00 крб., за харчування в сумі 85,50 крб.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Гайдаш В.А. від 29.12.2017 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
11.01.2018 року від представника ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області надійшла заява із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, яка обґрунтована тим, що результати розгляду даної справи мають важливе значення для відповідача, оскільки рішення суду може спричинити суспільний резонанс та в подальшому вплинути на необґрунтоване збільшення розміру пенсії позивачу, що зможе призвести до нецільового використання державних коштів, а також можливість касаційного оскарження прийнятого судом рішення, а відтак не підлягає розгляду в спрощеному провадженні.
Відповідно до ч. 4 ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Суд звертає увагу, що частиною 2 ст. 12 КАС України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (п. 4 ч. 6 ст. 12 КАС України). Вищевказана норма КАС України також кореспондується із п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, враховуючи положення ст. 12, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про необґрунтованість заперечень відповідача в підтвердження неможливості розгляду цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки ніби то суспільний резонанс справи та можливе збільшення розміру пенсії позивача - не є визначальною ознакою (підставою) для розгляду справи в порядку загального або спрощеного позовного провадження, однак враховуючи, що вказана справа є справою незначної складності, тому подану відповідачем заяву слід залишити без задоволення.
Крім того, суд звертає увагу відповідача на те, що розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження не є фактичним вирішенням справи по суті на користь позивача, а лише за своєю суттю є швидким вирішення справи незначної складності.
Керуючись ст. ст. 12, 256, 257, 260, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Заяву ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області проти розгляду в порядку спрощеного позовного провадження даної адміністративної справи №823/2263/17 - залишити без задоволення.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Гайдаш