Ухвала від 15.01.2018 по справі 820/5503/17

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

15.01.2018р. справа № 820/5503/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Супруна Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду питання про відкладення розгляду справи за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області з адміністративним позовом до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства , в якому просить суд:

- стягнути до бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Первомайському комунальному виробничому управлінні водопровідно-каналізаційного господарства (код 22714272), місцезнаходження юридичної особи: вул. Космонавта Комарова, буд. 1, м.Первомайський, Харківська область, 64102 в загальному розмірі 145 251,07 гривень.

Справу було призначено до розгляду на 15.01.2018 року.

У судове засідання представники сторін не прибули, належним чином повідомлялись про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомили.

Представник позивача подав до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження. Також, 27.12.2017 року представником було подано уточнюючий адміністративний позов, в якому просив суд залучити до матеріалів справи та подальший розгляд справи проводити з урахувань уточнюючого адміністративного позову.

Представник відповідача надав до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження та просив суд залучити до матеріалів справи платіжне доручення від 21.12.2017 року № 726.

Суд, на підставі ст. 205 КАС України, вважає можливим розглянути справу у письмовому провадженні.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

Так, ухвалою від 22.11.2017 року було відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 05.12.2017 року.

За клопотаннями сторін Ухвалою від 05.12.2017 року було відкладено розгляд справи на 18.12.2017 року.

Також, у зв'язку з надходженням заяв від представників сторін про відкладення розгляду справи, зазначену справу ухвалою від 18.12.2017 року було відкладено розгляд справи на 15.01.2017 року.

Втім, 15.12.2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017, котрим КАС України викладено в новій редакції.

У відповідності до п. 10 ч. 1 Розділу VII Перехідних Положень КАС України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Таким чином, подальшій розгляд цієї справи відбувається за правилами, що передбачені новою редакцією КАС України.

Враховуючи наявність спору між сторонами, суд вирішуючи питання про належну стадію позовного провадження, виходить з того, що за своїми змістом стадія розгляду справи по суті за КАС України в редакції закону №2147-VIII від 03.10.2017 року істотно відрізняється від попередньої редакції КАС України. Коло процесуальних прав та можливостей учасників судового процесу є значно вужчими, а наслідки не вчинення (несвоєчасного вчинення) окремих процесуальних дій значно жорстокішими.

Суд, з метою забезпечення права доступу до суду, вбачає за необхідне здійснювати подальший розгляд адміністративної справи зі стадії підготовчого провадження.

Перехід на цю стадію гарантує сторонам можливість користуватись усіма належними їм процесуальними правами без виключень, викликаних відсутністю перехідного періоду.

Такий висновок суду відповідає усталеній практиці ЄСПЛ, встановлений зокрема, рішеннями від 28.03.2006 року у справі «Мельник проти України», а також у рішенні від 18.02.2011 року у справі «Мушта проти України».

Згідно з положень ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання (ч.1 ст. 179 КАС України).

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Завданням підготовчого провадження є:1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи;6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Частиною 2 ст. 180 КАС України визначено перелік питань, які з'ясовуються на стадії підготовчого засідання.

Згідно з ч. 2 ст. 205 КАС України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку, коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; 5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.

У зв'язку з необхідністю заслухати пояснення представника відповідача, яким подано клопотання про розгляд справи без його участі, суд приходить до висновку про наявність підстав для відкладення розгляду справи.

Керуючись ст. 173, 180, 181, 205, 248, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представників сторін - задовольнити.

2.Залучити до матеріалів адміністративної справи № 820/5503/17 уточнення адміністративного позову, здійснювати подальший розгляд адміністративної справи з урахуванням їх змісту.

3. Залучити до матеріалів адміністративної справи № 820/5503/17 документ, що є додатком до клопотання від 15.01.2018 року за вх. № 1716.

4.Відкласти підготовче засідання у справі № 820/5503/17 на 23.01.18 року о 12:00 год., яке відбудеться в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 3-Б-6, каб.22.

5.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Ю.О. Супрун