09 січня 2018 р. Справа № 818/1944/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кравченка Є.Д.,
за участю секретаря судового засідання - Бондаренко Л.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 818/1944/17
за позовом Головного управління ДФС у Сумській області
до Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України № 130"
про стягнення податкового боргу,-
Головне управління ДФС у Сумській області (далі - позивач, ГУ ДФС у Сумській області) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України № 130" (далі - відповідач), в якій просить стягнути з відповідача за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг:
- по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів, (робіт, послуг) у сумі 755057,70 грн. на користь Державного бюджету;
- з частини чистого прибутку підприємств у сумі 57413,37 грн. на користь Державного бюджету ;
- з земельного податку у сумі 15 582,59 грн. на користь місцевого бюджету.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який зареєстрований як юридична особа та перебуває на обліку в Конотопській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Сумській області (далі - Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області) як платник податків, всупереч вимог Податкового кодексу України, порушив строки сплати узгоджених податкових зобов'язань, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість зі сплати податку на додану вартість, з частини чистого прибутку підприємств та з земельного податку в загальному розмірі 828053, 66 грн., яка станом на момент звернення з позовом до суду залишається не сплаченою.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з підстав, викладених у позові, підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання 21.12.2017 не з'явився.
В судове засідання 09.01.2018 представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, повторно не з'явився.
Відповідач надавав суду заяви, в яких просив відкласти розгляд справи на інші дати, у зв'язку з неможливістю забезпечити явку свого представника в судові засідання (а.с. 122, 128а).
Згідно із ч. 3 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки. У разі повторної неявки повідомленого належним чином відповідача в судове засідання, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи повторну неявку представника відповідача, а також, ту обставину, що відповідачем не було надано жодних доказів неможливості забезпечити явку свого представника в судове засідання, причини неявки представника відповідача визнані судом неповажними, у зв'язку з чим суд дійшов висновку розглядати справу за його відсутності, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України № 130" зареєстроване як юридична особа, та перебуває на обліку в Конотопській ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області як платник податків, що вбачається із змісту позовної заяви та підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.13).
Відповідно до ст. 16.1.4 Податкового кодексу України до обов'язків платника податків входить, сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 31 ПК України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Згідно із п. 36.1 ст. ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 ПК України).
Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано згідно: поданих податкових декларацій з податку на додану вартість за листопад 2014 року № НОМЕР_1 від 17.12.2014 - 875 грн., за грудень 2014 року № НОМЕР_2 від 16.01.2014 - 273 грн., за січень 2015 року № 909017277463 від 17.02.2015 - 2 878 грн., за лютий 2015 року № НОМЕР_3 від 16.03.2015 - 5 955 грн., за березень 2015 № НОМЕР_4 від 20.04.2015 - 5 593 грн., за квітень 2015 року № НОМЕР_5 від 15.05.2015 - 4 187 грн., за травень № НОМЕР_6 від 19.06.2015 - 3 648 грн., за червень 2015 року № НОМЕР_7 від 17.07.2015 - 2 593 грн., за липень 2015 року № НОМЕР_8 від 19.08.2015 - 324 грн., за серпень 2015 року № НОМЕР_9 від 17.09.2015 - 15 307 грн., за вересень 2015 року № НОМЕР_10 від 16 10.2015 - 4559 грн., за жовтень 2015 року № НОМЕР_11 від 16.11.2015 - 6 782 грн., за листопад 2015 року № НОМЕР_12 від 17.12.2015 - 2 219 грн., за березень 2017 року № НОМЕР_13 від 14.04.2017 - 5 284 грн., за квітень 2017 року № НОМЕР_14 від 18.05.2017 - 2 994 грн., за травень 2017 року № НОМЕР_15 від 19.06.2017 - 3 433 грн., за червень 2017 року № НОМЕР_16 від 19.07.2017 - 3001 грн., уточнюючого розрахунку від 12.06.2015 збільшено суму податкових зобов'язань на 131 грн., уточнюючого розрахунком податкових зобов'язань з податку на додану вартість № НОМЕР_17 від 11.10.2017 у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок нараховано платежу з податку на додану вартість у розмірі 663 грн. (а.с. 36-67).
Таким чином, сума основного платежу з податку на додану вартість становить 70 699,00 грн., що підтверджується індивідуальною карткою платника податку (а.с. 10).
Відповідно до акту документальної невиїзної перевірки з питань нарахування штрафних фінансових санкцій щодо несвоєчасної сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість від 21.11.2014 ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 130» (а.с. 68-69) було встановлено порушення п. 57.1 ст. 57, п. 203.2. ст. 203 ПК України. Конотопською ОДІПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.11.2014 № НОМЕР_18, яким підприємству за порушення граничного терміну сплати грошового зобов'язання та нараховане штрафну санкцію у сумі 126, 40 грн. (а.с. 70)
Згідно із актом камеральної перевірки з питання своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 06.05.2015 (а.с. 71) було встановлено порушення п. 203.2 ст. 203 ПК України щодо граничного терміну сплати грошового зобов'язання. Податковим повідомленням-рішенням від 07.05.2015 № 000301501 відповідачу нараховано штрафну санкцію у сумі 1 862,16 грн. (а.с. 72).
Актом камеральної перевірки з питання своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 08.09.2015 (а.с. 73) було встановлено порушення п. 203.2 ст. 203 ПК України щодо граничного терміну сплати грошового зобов'язання та податковим повідомленням-рішенням від 11.09.2015 № 000511501 нараховано штрафну санкцію у сумі 16 128,08 грн. (а.с. 74).
За поданим уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з податку на додану вартість зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 12.06.2015 (а.с. 46-47), відповідачем по рядку 25.1 самостійно нараховано суму штрафу у зв'язку із виправленням помилок у розмірі 4 грн.
Відповідно до акту перевірки з питання своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 16.02.2016 (а.с. 75) було встановлено порушення відповідачем п. 203.2. ст. 203 ПК України щодо граничного терміну сплати грошового зобов'язання. Податковим повідомленням-рішенням від 17.02.2016 № НОМЕР_19 відповідачу нараховано штрафну санкцію у сумі 7 782,03 грн. (а.с. 76).
Згідно із актом камеральної перевірки питання своєчасності податкових накладних від 23.06.2016 (а.с. 77-78) було встановлено порушення відповідачем п. 201.10. ст. 201 ПК України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 24.06.2016 № НОМЕР_20 нараховано штрафну санкцію у сумі 9 647,92 грн. (а.с. 79).
Актом камеральної перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 19.08.2016 (а.с. 80) було встановлено порушення відповідачем п. 201.10. ст. 201 ПК України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 19.08.2016 № НОМЕР_21 нараховано штрафну санкцію у сумі 6 391,5 грн. (а.с. 81).
Відповідно до акту камеральної перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 03.10.2016 (а.с. 84) було встановлено порушення відповідачем п. 201.10. ст. 201 ПК України стосовно граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 03.10.2016 № НОМЕР_22 нараховано штрафну санкцію у сумі 126,12 грн. (а.с. 85).
Згідно із актом камеральної перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 26.10.2016 (а.с. 82) було встановлено порушення відповідачем п. 201.10. ст. 201 ПК України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 26.10.2016 № НОМЕР_23 нараховано штрафну санкцію у сумі 112,5 грн. (а.с. 83).
Актом перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 11.11.2016 (а.с. 86) було встановлено порушення відповідачем п. 203.2. ст. 203 ПК України, а саме несвоєчасну сплату задекларованої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податковим повідомленням-рішенням від 14.11.2016 № 00015391200 нараховано штрафну санкцію у сумі 8 030,12 грн. (а.с. 87).
Відповідно до акту камеральної перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 14.12.2016 (а.с. 88 ) було встановлено порушення відповідачем п. 201.10. ст. 201 ПК України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 14.12.2016 № НОМЕР_24 нараховано штрафну санкцію у сумі 1 895,73 грн. (а.с. 89).
Згідно із актом камеральної перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 07.04.2017 (а.с. 90) було встановлено порушення відповідачем п. 201.10 ст. 201 ПК України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 18.04.2016 № НОМЕР_25 нараховано штрафну санкцію у сумі 912,50 грн. (а.с. 91).
Актом камеральної перевірки з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 07.04.2017 (а.с. 92) було встановлено порушення п. 201.10. ст. 201 ПК України стосовно граничних термінів реєстрації податкових накладних та податковим повідомленням-рішенням від 18.04.2016 № НОМЕР_26 нараховано штрафну санкцію у сумі 4 013,07 грн. (а.с. 93).
Відповідно до акту камеральної перевірки з питання своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 06.09.2017 (а.с. 94-95) було встановлено порушення п. 203.2 ст. 203 ПК України щодо граничного терміну сплати грошового зобов'язання та податковим повідомленням-рішенням від 20.09.2017 № НОМЕР_27 нараховано штрафну санкцію у сумі 7 052,48 грн. (а.с. 96).
Згідно із актом камеральної перевірки з питання своєчасності сплати з питання своєчасності реєстрації податкових накладних від 06.09.2017 (а.с. 97) було встановлено порушення п. 203.2. ст. 203 ПК України стосовно граничного терміну сплати грошового зобов'язання та податковим повідомленням-рішенням від 20.09.2017 № НОМЕР_28 нараховано штрафну санкцію у сумі 8 955,99 грн. (а.с. 98).
Таким чином, сума штрафних фінансових санкцій з податку па додану вартість становить 73 040,60 грн., що підтверджується індивідуальною карткою платника податку (а.с. 10).
Вказані податкові повідомлення-рішення в адміністративному або в судовому порядку не оскаржувались.
Згідно із ст. 129 ПК України після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Судом встановлено, що за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань по податку на додану вартість відповідачу нарахована пеня в загальному розмірі 611318,10 грн., що підтверджується індивідуальною карткою платника (а.с. 10).
ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 130» самостійно задекларовано, шляхом подання розрахунку, частину чистого прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету державними підприємствами, за декларацією за перше півріччя 2017 року в сумі 862 грн. (а.с. 101).
За результатами акту камеральної перевірки щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з частини чистого прибутку від 05.05.2017 (а.с. 99) було встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 ПК України щодо строку сплати суми грошового зобов'язання та податковим повідомленням-рішенням від 12.06.2017 № НОМЕР_29 нараховано штраф у сумі 57 405,10 грн. (а.с. 100). Вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному або в судовому порядку не оскаржувалось.
Згідно із ст. 129 ПК України після закінчення встановлених строків погашення за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань по чистому прибутку була нарахована пеня в розмірі 8, 27 грн., що підтверджується індивідуальною карткою платника (зворотній бік а.с. 11).
Згідно із п. 286.2 ст. 286 ПК України, ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 130» було подано декларації по платі за землю: декларація за 2014 рік № НОМЕР_30, якою задекларовано податкове зобов'язання зі сплати за землю в загальній сумі 3 642,6 грн., декларація за 2015 рік №9012673743 у сумі 1 513,64 грн., декларація за 2015 рік № НОМЕР_31 у сумі 1 513,54 грн., декларація за 2015 рік № НОМЕР_32 у сумі 1 513,54 грн.; декларація за 2015 рік № НОМЕР_33 у сумі 1 513,84 грн. (а.с. 102-113). Всього сума основного платежу з плату за землю становить 9 697,16 грн., що підтверджується індивідуальною карткою платника податку (а.с. 12).
Актом перевірки своєчасності сплати плати за землю від 06.05.2015 (а.с. 116-117) встановлено порушення п. 287.3 ст.287 ПК України щодо терміну сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з плати за землю. Податковим повідомленням-рішенням від 19.05.2015 № НОМЕР_34 відповідачу нараховано штрафних фінансових санкцій на суму 2 228,88 грн. (а.с. 114).
Вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному або в судовому порядку не оскаржувалось.
Згідно із ст. 129 ПК України за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань по платі за землю була нарахована пеня в розмірі 3 656,55 грн., що підтверджується індивідуальною карткою платника податку (а.с. 12).
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із п. 203.2 ст.203 ПК України сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 20.3.1 цієї статті для подання податкової декларації.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п. 57.3 ст. 57 ПК України).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, ті непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Конотопською ОДПІ були вручені ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 130» перша податкова вимога № 152 від 20.03.2008 та друга податкова вимога № 178 від 21.04.2008 (а.с. 35). З моменту направлення податкових вимог до подачі даного позову податковий борг відповідача не переривався, а отже податкові вимоги не відкликались.
Згідно п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Вказана заборгованість відповідача не підлягає списанню га розстроченню на підставі ст.ст. 100, 101 ПК України.
Згідно із п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.п 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належної такому платнику податків.
Отже, судом встановлено, що узгоджена сума грошового зобов'язання своєчасно та в повному обсязі відповідачем не була сплачена, заборгованість перед бюджетами на момент розгляду справи не погашена та складає в загальному розмірі 828 053 грн. 66 коп., у тому числі:
- по податку на додану вартість у розмірі 755 057 грн. 70 коп.;
- з частини чистого прибутку підприємств у розмірі 57 413 грн. 37 коп.;
- по земельному податку у розмірі 15 582 грн. 59 коп.
Наявність податкового боргу у відповідача підтверджується довідкою про податковий борг (а.с. 9), індивідуальними картками платника податку з розрахунком пені (а.с. 10-12), витягами з карток особового рахунку (а.с. 14-34).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Сумській області до Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України №130" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 130» (Сумська область, м. Конотоп, вул. Батуринська, 2, код ЄДРПОУ 08680787) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг у загальному розмірі 828 053 (вісімсот двадцять вісім тисяч п'ятдесят три) грн. 66 коп., у тому числі:
- по податку на додану вартість на користь Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31115029700008, код одержувача 37784555, МФО 837013, Конотопське управління ДКС України у Сумській області, код платежу 14010100 у розмірі 755 057 (сімсот п'ятдесят п'ять тисяч п'ятдесят сім) грн. 70 коп.;
- з частини чистого прибутку підприємств на користь Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31115074700008, код одержувача 37784555, МФО 837013, Конотопське управління ДКС України у Сумській області, код платежу 21010100 у розмірі 57 413 (п'ятдесят сім тисяч чотириста тринадцять) грн. 37 коп.;
- по земельному податку на користь місцевого бюджету на розрахунковий рахунок № 33213811700008, код одержувача 37784555, МФО 837013, Конотопське управління ДКС України у Сумській області, код платежу 18010500 у розмірі 15 582 (п'ятнадцять тисяч п'ятсот вісімдесят дві) грн. 59 коп.
Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.Д. Кравченко
Повний текст рішення складений та підписаний 15.01.2018.