Ухвала від 15.01.2018 по справі 813/194/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 січня 2018 року № 813/194/18

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі,

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2018 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області з такими вимогами:

- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області № 209 від 22.06.2017 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника Самбірського ВП ГУНП у Львівській області сержанта поліції ОСОБА_1»;

- поновити ОСОБА_1 на роботі поліцейським сектору реагування патрульної поліції № 3 патрульної поліції Самбірського ВП ГУНП у Львівській області шляхом видання відповідного наказу про допуск до подальшого проходження служби в поліції.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною шостою статті 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною п'ятою зазначеної статті визначено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Згідно визначення, що міститься в пункті 17 частини першої статті 4 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування. Відповідно до статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області № 209 від 22.06.2017 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника Самбірського ВП ГУНП у Львівській області сержанта поліції ОСОБА_1». Позов підписано та подано до суду 11.01.2018, тобто з пропуском місячного строку звернення до суду. В позовній заяві позивач зазначає, що із оскаржуваним наказом ознайомився 12.12.2017, після лікарняного та виходу на службу.

Відтак, позивачу відповідно до частини шостої статті 161 КАС України потрібно подати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, вказавши поважність причин його пропуску та підтвердити це відповідними доказами - листок тимчасової непрацездатності чи інші документи, що підтверджують перебування позивача на амбулаторному/стаціонарному лікуванні в період, що охоплює 22.06.2017-11.12.2017, а також надати належні докази того, що він саме 12.12.2017 ознайомився з наказом № 209 від 22.06.2017).

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, позивач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі.

Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали у такий спосіб - скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважності причин пропуску такого строку, а також докази на підтвердження викладених у цій заяві обставин.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Москаль Р.М.