Ухвала від 15.01.2018 по справі 812/133/18

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

15 січня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/133/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Комунальної установи «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (92905, Луганська область, м. Кремінна, вул. Побєди, 1-А) до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,-

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунальної установи «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (92905, Луганська область, м. Кремінна, вул. Побєди, 1-А) до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) про визнання протиправним та скасування рішення № 0026051303 від 31.10.2017 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що Установою на виконання вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування» обчислило та нарахувало в повному обсязі єдиний внесок, своєчасно передавши до Управління державної казначейської служби України у Кремінському районі платіжні доручення. Також своєчасно було подано до податкового органу декларації за листопад, грудень 2013 року, за січень, лютий, серпень, грудень 2014 року.

За таких підстав позивач вважає, що відсутні неправомірні дії з боку КУ «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» щодо несвоєчасності перерахування або неперерахування єдиного внеску.

Також позивач вважає, що ГУ ДФС у Луганській області при винесенні оскаржуваного рішення № 0026051303 від 31.10.2017 не враховані норми Законів України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», не враховано тривалість антитерористичної операції, перебування платника єдиного внеску на території населених пунктів, де проводиться антитерористична операція, що є підставою для зупинення застосування до таких платників заходів впливу та стягнення в відповідальності за порушення Закону.

На підставі викладеного позивач просив суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення № 0026051303 від 31.10.2017 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Відповідно до ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Відповідно до ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Виходячи із вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити справу в підготовче судове засідання.

Крім того, у прохальній частині позову КУ «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» просить суд поновити строк оскарження рішення ГУ ДФС у Луганській області № 0026051303 від 31.10.2017.

В обґрунтування цього позивач послався на те, що 09.11.2017 Установа звернулась зі скаргою до Державної фіскальної служби України про неправомірність рішення ГУ ДФС у Луганській області № 0026051303 від 31.10.2017 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску загальнообов'язкового державного соціального страхування. 26.12.2017 від ДФС України отримано рішення про результати розгляду скарги, де наведений перелік законодавчих актів, без об'єктивного вивчення обставин скарги. За таких підстав, позивач вважає, що ним порушено строк звернення до суду з поважних причин.

Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб'єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб'єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

З матеріалів позовної заяви встановлено, що позивач звертався до Державної фіскальної служби України зі скаргою на рішення ГУ ДФС у Луганській області № 0026051303 від 31.10.2017 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску загальнообов'язкового державного соціального страхування. Дану скаргу було розглянуто ДФС України та прийнято рішення про залишення без задоволення скарги КУ «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», яке було отримано позивачем 26.12.2017 згідно штампу реєстрації вхідної кореспонденції.

З урахуванням норм, встановлених ст.122 КАС України та наданих позивачем доказів досудового порядку вирішення спору, та час отримання позивачем рішення про результати розгляду скарги, суд дійшов висновку про відсутність порушень строку звернення до суду позивача з даним позовом.

За таких підстав клопотання позивача про поновлення строку звернення не підлягає задоволенню, оскільки відсутнє таке порушення строку звернення до суду.

Керуючись статтями 5, 77, 122, 160, 168, 171, 173, 174, 179, 175 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Комунальної установи «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (92905, Луганська область, м. Кремінна, вул. Побєди, 1-А) до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Призначити підготовче засідання на 12 лютого 2018 року на 14 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Запропонувати відповідачу до підготовчого засідання надіслати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову у строк до 07 лютого 2018 року.

В задоволенні клопотання Комунальної установи «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» про поновлення строку звернення до суду відмовити.

Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

СуддяО.В. Ірметова