Ухвала від 12.01.2018 по справі 806/2371/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про залишення без розгляду заяви)

12 січня 2018 року Житомир Справа № 806/2371/17

Категорія 5.1.2

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши заяву Ємільчинської центральної районної лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської област про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом у справі за позовом Державної служби України з питань праці в особі управління Держпраці у Житомирській області до Ємільчинської центральної районної лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської області про застосування заходів реагування.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом Державної служби України з питань праці в особі Управління Держпраці у Житомирській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Ємільчинської центральної районної лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської області.

Постановою від 22 серпня 2017 року застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Ємільчинської центральної районної лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської області, а саме: зупинено виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки: котлів KALVIS - 700 зав.№ 07747,07878; ліфтів обл. № 1877, 1878; стерилізаторів ВК-100-3М 1 од. (зав.№ 485), ВК-75 2 од. (зав.№ 3901, зав.№ 2403); манометрів кисневої станції та манометра в хірургічному відділенні; електрогосподарства ФП та ФАПів району, та 7 амбулаторій (Бараші, ОСОБА_1, Серби, Симони, Андрійовичі, Рихальськ, Миколаївка); газових пальників 4 од., ПГ4 -1 од., - до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 21.08.2017 № 1349/10-0066.

05 січня 2018 року Ємільчинська центральна районна лікарня Ємільчинської районної ради Житомирської області звернулась до суду з заявою про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи до Ємільчинської центральної районної лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської області шляхом зупинення робіт та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.01.2018 автоматизованою системою документообігу суду для розгляду вищевказаної заяви визначено головуючого суддю Шуляк Л.А.

Розглянувши вказану заяву, суд прийшов до наступного висновку.

Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII Кодекс адміністративного судочинства України викладено у новій редакції від 15.12.2017.

Відповідно до пункту 10 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Як вбачається із поданої заяви, заявник просить скасувати заходи державного реагування.

Водночас, станом на момент розгляду заяви Кодексом адміністративного судочинства України (в редакції, яка діє з 15.12.2017) не віднесено до компетенції суду розгляд питання про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) застосованих судом.

Слід зазначити, що відповідно до частини 5 статті 4 Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877 від 01.01.2017 виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Аналізуючи вказані норми, Ємільчинській центральній районній лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської області із заявою про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом шляхом зупинення робіт та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки слід звернутись до органу державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що подану заяву слід повернути заявнику без розгляду за безпідставністю.

Керуючись статтями 167, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Заяву Ємільчинської центральної районної лікарні Ємільчинської районної ради Житомирської області про скасування заходів реагування - повернути без розгляду.

Копію ухвали про повернення заяви надіслати особі, яка подала заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.А.Шуляк