Справа № 686/353/18
15 січня 2018 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Бацуца Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у м. Хмельницькому, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, не судимого, притягнутого до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП,
02 січня 2018 року інспектором роти № 3 Управління патрульної поліції у
м. Хмельницькому рядовим поліції ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 був складений протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, за те, що останній, як зазначено в протоколі, 02 січня 2018 року керував автомобілем марки «ВАЗ-2108», номерний знак НОМЕР_1 (належність т.з. - ОСОБА_3М.), в м. Хмельницькому в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.5 А ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП
Справа підлягає поверненню до Управління патрульної поліції у м. Хмельницькому для доопрацювання, оскільки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення допущені порушення вимог закону та зміст самого протоколу не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП і містить істотні порушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення визначені
ст. 256 КУпАП, серед яких у протоколі обов'язково зазначаються відомості про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків, якщо вони є, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається із матеріалів справи, орган, що склав протокол, вищезазначених вимог закону не виконав.
Так, в адмінпротоколі належним чином не розкрито суть адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Адміністративним правопорушенням, визначеним диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Разом з тим, з матеріалів, наданих Управлінням патрульної поліції у м. Хмельницькому, даних, наявних в системі електронного документообігу суду та відомостей з Єдиного державного реєстру судовий рішень, вбачається, що ОСОБА_1 постановою суду від 24 жовтня 2017 року визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП (справа № 686/17417/17).
За таких обставин, у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, тобто, повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою.
Законодавче диференціювання складу є тим критерієм, який повинен враховуватися при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки суд розглядає матеріали про
притягнення осіб до адміністративної відповідальності виключно у межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення, а тому потребує особливого врахування уповноваженими на такого роду дії посадовими особами.
Рядовий поліції ОСОБА_2, діючи в порушення визначених законодавцем вимог та принципів, які закріплені КУпАП, склав протокол без зазначення в суті адміністративного правопорушення встановленого факту повторності його вчинення.
За таких обставин справа підлягає поверненню для доопрацювання, під час якого необхідно усунути вищезазначений недолік, належним чином та правильно скласти новий адмінпротокол. При цьому слід врахувати вимоги Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України № 1395 від 7.11.2015 р., а саме вимоги розділу VII «Особливості оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, вчинені повторно» п. 4 цього розділу, приєднавши до нового протоколу передбачені цим пунктом документи. У випадку невиконання вимог Інструкції матеріали будуть знов повернуті для доопрацювання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у м. Хмельницькому для доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд.