Справа № 214/3966/17
2-а/214/4/18
12 січня 2018 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді - Чернової Н.В.,
при секретарі - Лєбєдєвій А.В.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
зацікавленої особи - ОСОБА_2,
представника зацікавленої
особи - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, у м. Кривий Ріг, справу за адміністративним позовом Криворізького центрального об'єднання управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області до Комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна медико-соціальна експертна комісія № 3, зацікавлена особа ОСОБА_2, про зобов'язання вчинити певні дії, -
В провадженні Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу знаходиться справа за адміністративним позовом Криворізького центрального об'єднання управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області до Комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна медико-соціальна експертна комісія № 3, зацікавлена особа ОСОБА_2, про зобов'язання вчинити певні дії.
В судовому засіданні поставлено питання про передачу даної справи за підсудністю Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
Сторони у судовому засіданні покладалися на розсуд суду.
Вислухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про доцільність передачі даної справи для розгляду до Дніпропетровському окружному адміністративному суду за таких підстав.
Так, Криворізьке ЦОУПФ України Дніпропетровської області у своїй адміністративній позовній заяві просить суд зобов'язати Комунальний заклад «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна медико-соціальна експертна комісія № 3 вчинити певні дії.
Кодекс адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII набрав чинності 15 грудня 2017 року.
У п. 10 ч. 1 розділу VII «Перехідні положення» установлено, що справи у судах першої інстанції, провадження в яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з положеннями ст.. 20 КАС України (в редакції від 15.12.2017 року) Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: скарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч. 1 цієї статті.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
11 липня 2017 позивач звернувся з позовом до Комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна медико-соціальна експертна комісія № 3, зацікавлена особа ОСОБА_2, про зобов'язання вчинити певні дії, провадження по справі було відкрито 01 листопада 2017 року.
Станом на звернення з позовом та відкриття провадження по даній справі, відповідно до ст.. 18 КАС України (в редакції 2005 року), дана справа була підсудна Саксаганському районному суду м. Кривого Рогу, як справа щодо спору фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень. На даний час дана категорія справ не підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, розгляд справи не може бути продовжено Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу як адміністративним судом, оскільки справа належить до підсудності окружного адміністративного суду. А тому справу належить передати на розгляд Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного та керуючись п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд -
Справу за адміністративним позовом Криворізького центрального об'єднання управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області до Комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна медико-соціальна експертна комісія № 3, зацікавлена особа ОСОБА_2, про зобов'язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Суддя Н.В. Чернова