804/7922/17 м.Дніпро
11 січня 2018 року
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., розглянувши заяву представника позивача у справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального закладу "Обласний госпіталь для ветеранів війни" про застосування заходів реагування,-
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального закладу "Обласний госпіталь для ветеранів війни" про застосування заходів реагування.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 року адміністративний позов залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позову, а саме: запропоновано протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали виконати вимоги, що в ній викладені, а саме сплатити судовий збір та надати до суду оригінал платіжного документа за подання адміністративного позову в розмірі 1 600,00 грн.
Копія ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 року отримана позивачем 20.12.2017 року, що підтверджується розпискою наявною в матеріалах справи.
09 січня 2018 року на адресу суду від Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області надійшла заява про відстрочення сплати судового збору або звільнення від сплати судового збору, а у разі відмови в зазначеному - продовжити процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви.
Вказана заява обґрунтована тим, що позивач не має можливості усунути недоліки позовної заяви у строк, наданий ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 року, у зв'язку з тим, що кошторисом на 2017 рік видатки по загальному фонду державного бюджету по КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки" (сплата судового збору) не були передбачені.
Крім того, розпис на 2017 рік затверджено 23 січня 2017 року. Згідно з пунктом 44 ПКМУ від 28.02.2002 року №228 Державна казначейська служба після закінчення 30-денного терміну здійснює операції з розрахунково-касового обслуговування тільки відповідно до затверджених та зареєстрованих в обліку відповідних органів Казначейства кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, планів використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів), помісячних планів використання бюджетних коштів.
Суд зазначає, що означена заява підлягає частковому задоволенню судом, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено пільги щодо сплати судового збору. При цьому, зазначена норма не звільняє від сплати судового збору юридичних осіб за подання адміністративного позову.
Отже, законодавцем на рівні Закону визначений обов'язок юридичних осіб сплачувати судовий збір.
У розумінні приписів ст. 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин та за певних умов.
При цьому, даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки, зменшення розміру судового збору або звільнення позивача від сплати судового збору.
Таким чином, підстав для задоволення заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору або звільнення від сплати судового збору не вбачається.
Визначаючись щодо наявності підстав для продовження строку на усунення недоліків, суд виходив із наступного.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи, що позивачем у встановлений строк недоліки позовної заяви не усунуті, а також з метою запобігання обмеження його права на звернення до суду, суд вважає за необхідне продовжити процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 133, 121, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У задоволенні клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору або звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про продовження процесуального строку для усунення недоліків позовної заяви - задовольнити.
Продовжити процесуальний строк для усунення недоліків адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального закладу "Обласний госпіталь для ветеранів війни" про застосування заходів реагування.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали сплатити судовий збір та надати до суду оригінал платіжного документа за подання адміністративного позову в розмірі 1 600,00 грн.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ Чечелівському районі м. Дніпра;
Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253;
Рахунок:31210206784008;
Банк отримувача : ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області;
Код банку отримувача (МФО): 805012;
код бюджетної класифікації доходів: 22030101.
Копію ухвали надіслати особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Н.В. Боженко