Ухвала від 02.01.2018 по справі 158/3408/17

Справа № 158/3408/17

Провадження № 1-кс/0158/5/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 січня 2018 року м. Ківерці

Слідчий суддя Ківерцівського районного суду Волинської області ОСОБА_1

за участю скаржника - ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

при секретарі - ОСОБА_4

розглянув скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність заступника керівника Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся зі скаргою на бездіяльність заступника керівника Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 .

У скарзі посилається на те, що 26.12.2017 року він звернувся до заступника керівника Ківерцівської місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_5 з приводу вчинення начальником СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КК України.

27.12.2017 року ОСОБА_2 отримана відповідь з прокуратури про те, що його заява скерована за належністю в ГУНП у Волинській області.

Посилаючись на те, що в силу ч. 1 ст. 214 КПК України прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення зобов'язаний внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування, однак відомості про вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КК України до ЄРДР внесені не були, просить визнати рішення, дії та бездіяльність заступника керівника Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 щодо відмови у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР незаконним, зобов'язати ОСОБА_5 на підставі поданої 27.12.2017 року ОСОБА_2 заяви, внести до ЄРДР відомості про вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КПК України та визнати ОСОБА_2 потерпілим.

ОСОБА_2 в судовому засіданні скаргу підтримав з підстав викладених в ній, просив її задовольнити.

Прокурор Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_3 щодо задоволення скарги заперечив, посилаючись на те, що внесення до ЄРДР відомостей про кримінальне правопорушення, вчинене начальником СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 відноситься до компетенції прокуратури Волинської області, в задоволені скарги просив відмовити.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до висновку, що скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КПК України, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, що кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

В силу п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела.

Слідчим суддею встановлено, що 26.12.2017 року ОСОБА_2 звернувся до Ківерцівської місцевої прокуратури Волинської області із заявою про вчинення начальником СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КК України, а саме щодо неналежного виконання останнім службових обов'язків, яка була надіслана в ГУНП у Волинській області.

За таких обставини, беручи до уваги інформацію, викладену ОСОБА_2 в заяві про вчинення кримінального правопорушення, яка, на думку слідчого судді, містить відомості щодо події кримінального правопорушення, які підлягають перевірці, слідчий суддя вважає за необхідне зобов'язати уповноважених на це процесуальних осіб прокуратури внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_2 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КК України.

Разом з тим, не підлягає до задоволення вимога заявника про визнання рішення заступника керівника Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 щодо відмови ОСОБА_2 у внесенні відомостей до ЄРДР заяви про вчинення начальником СВ Ківерцівського ВП ГУНП України у Волинській області ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КК України, оскільки вищевказана заява подана до канцелярії Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури та надіслана в ГУНП у Волинській області за підписом керівника Маневицької місцевої прокуратури О. Немирівського.

Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 306-308 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Скаргу задовольнити частково.

Зобов'язати уповноважених на це процесуальних осіб прокуратури внести відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування на підставі поданої ОСОБА_2 заяви від 26.12.2017 року про кримінальне правопорушення начальником СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 .

В іншій частині скарги відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
71448731
Наступний документ
71448733
Інформація про рішення:
№ рішення: 71448732
№ справи: 158/3408/17
Дата рішення: 02.01.2018
Дата публікації: 27.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ківерцівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України