Ухвала від 28.12.2017 по справі 2-а/2218/8604/11

ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА

28.12.2017 Київ К/9901/310/17 2-а/2218/8604/11

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Анцупової Т.О., перевіривши касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 18 жовтня 2017 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року у справі № 2-а/2218/8604/11 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про визнання дій неправомірними, за заявою ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження,

УСТАНОВИВ:

18 грудня 2017 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла зазначена касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому.

Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року (далі - Закон № 2147-VІІІ), який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), шляхом викладення його в іншій редакції.

Згідно з відбитку поштового штемпелю на конверті касаційна скарга надіслана 14 грудня 2017 року, тобто до набрання чинності КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ.

Відповідно до п. 12 ч. 1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 213 КАС України в редакції Закону України від 13 липня 2017 року № 2136-VIII касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Касаційна скарга підписана представником за довіреністю ОСОБА_3, на підтвердження повноважень якої до касаційної скарги додано копію довіреності від 12 червня 2017 року №12523/07, засвідчену ОСОБА_3

Згідно з ч. 3 ст. 58 КАС України в редакції Закону України від 13 липня 2017 року №2136-VIII довіреність від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої особи уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчується печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності).

Вимоги до копії документів встановлені Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року № 55), відповідно до п. 5.27 якого відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії тощо.

Надана довіреність від 12 червня 2017 року №12523/07 вищевказаним вимогам не відповідає, зокрема, відмітка про засвідчення копії не містить посади особи, яка засвідчує копію, та дати її засвідчення.

Крім того, зі змісту довіреності вбачається, що головному спеціалісту - юрисконсульту юридичного відділу ОСОБА_3 не надані повноваження щодо засвідчення копій документів, які подаються до суду, в тому числі і щодо копії довіреності.

Як встановлено ч. 3 ст. 3 КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частинами 2 ст. 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За відсутності оформленого належним чином документу про повноваження представника касаційну скаргу слід залишити без руху для усунення скаржником зазначених недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 332, п. 12 ч. 1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 18 жовтня 2017 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року залишити без руху.

Установити Управлінню Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.

Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Анцупова