27.12.2017 Київ К/9901/424/17 803/1229/15-а
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., перевіривши касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ОДПІ) на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року у справі № 803/1229/15-а за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Клевер Сторс» до ОДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення,
18 грудня 2017 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОДПІ на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року у справі № 803/1229/15-а. Касаційна скарга подана до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ (далі - Закон № 2147-VІІІ).
Відповідно до частини третьої статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Разом з тим підпунктом 12 пункту 1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 214 КАС України в редакції Закону України від 13 липня 2017 року № 2136-VІІІ до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини п'ятої статті 213 КАС України в редакції Закону № 2136-VІІІ до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору та копії судових рішень, що оскаржуються.
Проте, в супереч цим вимогам, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI та копії оскаржуваних судових рішень першої та апеляційної інстанцій.
Обґрунтовуючи відсутність сплати судового збору ОДПІ посилається на те, що до 1 вересня 2015 року органи державної фіскальної служби були звільнені від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України «Про сплату судового збору» від 8 липня 2011 року, а тому при поданні апеляційних та касаційних скарг судовий збір зі сторони податкового органу сплаті не підлягав. Зазначає, що контролюючим органам гарантовано право на подання касаційної скарги без сплати судового збору.
Однак такі доводи заявника не можуть бути визнані обґрунтованими, оскільки пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно постанови Волинського окружного адміністративного суду від 6 липня 2015 року, яка міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень, розмір судового збору, що підлягав сплаті при поданні позовної заяви становив 991, 94 грн.
Таким чином, за подання касаційної скарги ОДПІ повинна надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 1190, 33 грн (991, 94 грн х 120%).
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, 22030102, р/о 31213207700007, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходів бюджету - 22030102; код банку отримувача - 820019; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897 (у графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір (Верховний Суд)».
З урахуванням наведеного заявник касаційної скарги повинен надати суду касаційної інстанції документ про сплату судового збору у визначеному розмірі та копії судових рішень першої та апеляційної інстанцій, що оскаржуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 332 та підпунктом 12 пункту 1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ, суд -
Касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області) на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року у справі № 803/1229/15-а залишити без руху.
Встановити особі, що подала касаційну скаргу, десятиденний строк для усунення виявлених недоліків касаційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху шляхом надання суду касаційної інстанції документа про сплату судового збору та копій судових рішень першої і апеляційної інстанції, що оскаржуються.
Після усунення недоліків касаційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Хохуляк