Ухвала від 26.12.2017 по справі 821/589/17

ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА

26.12.2017 Київ К/9901/2030/17 821/589/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Ханової Р.Ф.,

суддів - Гончарової І.А., Олендера І.Я.,

перевіривши касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 15 червня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 7 вересня 2017 року у справі №821/589/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ «ВІЗА-ВІ» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

З Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали касаційної скарги К/9901/2030/17 за правилами пункту 4 частини першої Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Пунктом 12 частини першої Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції 22 грудня 2017 року.

Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 18 жовтня 2017 року касаційну скаргу залишено без руху з мотивів її невідповідності вимогам статті 213 КАС України, зокрема зобов'язано скаржника надати обґрунтоване клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження - 30 днів з моменту отримання ухвали.

Оскільки скаржником на виконання вимог ухвали від 18 жовтня 2017 року усунуто недоліки касаційної скарги та надано обґрунтоване клопотання, касаційна скарга вважається такою, що відповідає вимогам процесуального закону, чинного на час її подання.

Керуючись частиною 3 ст.3 КАС України, ст.334 КАС України, п. 12 ч. 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ,

УХВАЛИВ:

Прийняти до свого провадження матеріали касаційної скарги К/9901/2030/17.

Поновити Головному управлінню Державної фіскальної служби України у Херсонській області строк на касаційне оскарження.

Відкрити провадження за касаційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 15 червня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 7 вересня 2017 року у справі №821/589/17.

Витребувати із Херсонського окружного адміністративного суду справу № 821/589/17.

Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Встановити строк для подачі відзиву на касаційну скаргу - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали - та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій і доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Заявнику касаційної скарги встановити десятиденний строк для надання суду оригіналу довіреності на підтвердження своїх повноважень.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Р.Ф. Ханова

Судді І.А. Гончарова

І.Я. Олендер