Ухвала від 26.12.2017 по справі 805/2925/17-а

ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА

26.12.2017 Київ К/9901/339/17 805/2925/17-а

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Ханової Р.Ф., перевіривши касаційну скаргу Головного Управління ДФС України у Донецькій області на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28.11.17р. у справі №805/2925/17 за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) до Головного Управління ДФС України у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 18 грудня 2017 року надійшла касаційна скарга касаційну скаргу Головного Управління ДФС України у Донецькій області на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28.11.17р., у справі №805/2925/17. Згідно відслідковування дати передання документів до об'єкту поштового зв'язку за штрих-кодом, вказаним на конверті, касаційна скарга подана 14 грудня 2017 року, тобто до набрання чинності КАС України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ (далі - Закон № 2147-VІІІ).

Пунктом 12 частини першої Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України (в редакції, що діє з 15.12.2017 року) передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ч.3 ст. 214 КАС України в редакції Закону України від 13 липня 2017 року №2136-VІІІ до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

1. Щодо сплати судового збору.

Відповідно до ч.5 ст. 213 КАС України в редакції Закону № 2136-VІІІ до касаційної скарги зокрема додається документ про сплату судового збору. В порушення зазначеної норми відповідного документу до касаційної скарги скаржником не додано.

Розміри ставок судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон №3674-VI) в редакції, чинній на момент подання відповідної скарги. Відповідно до вимог пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI (в редакції, чинній на час подання позову - листопад 2016 року) ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою становила 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. Пунктом 3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду зокрема касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Предметом адміністративного позову в межах спірних правовідносин є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 02.06.2017 № 9143-13 на суму 127399,05 грн.

Отже, сума судового збору за подання касаційної скарги складає 2293,17 грн. (127399,05 грн. х 1,5%) х 120%). Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі. рахунок отримувача: 31213207700007, код ЄДРПОУ: 38004897. Код банку отримувача: 820019, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030102 «Судовий збір (Верховний Суд, 101)».

2. Щодо повноважень представника відповідача.

Відповідно до ч.4 ст.213 КАС України в редакції Закону № 2136-VІІІ передбачено, що касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Згідно ч.3, ч.7 ст.56 КАС України в редакції Закону №2136-VІІІ представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону; законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Вимоги до оформлення документів щодо підтвердження повноважень представника на час звернення із касаційною скаргою визначались ч.1 ст. 58 КАС України в редакції Закону № 2136-VІІІ, відповідно до якої повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.

Заявником касаційної скарги додана копія довіреності, яка є неналежною в розумінні зазначених норм, не є оригіналом, що є підставою для залишення касаційної скарги без руху зі встановленням строку для усунення цього недоліку шляхом надання оригіналу довіреності представника відповідача, який підписав касаційну скаргу.

3. Щодо обґрунтування вимог особи, яка подає касаційну скаргу.

Пунктом 4 ч.2 ст. 213 КАС України в редакції Закону № 2136-VІІІ передбачено, що касаційна скарга, серед іншого, повинна містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права.

Касаційна скарга містить виключно викладення обставин справи та посилання на порушення судами попередніх інстанцій норм процесуального права, зокрема, статей 86, 159 КАС України. В той же час, у скарзі відсутні будь-які обґрунтування того, в чому саме полягає порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч.2 ст.332 КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Керуючись ст. 332, п.12 ч.1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ, суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Головного Управління ДФС України у Донецькій області на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28.11.17р. у справі №805/2925/17 залишити без руху.

Встановити особі, що подала касаційну скаргу, десятиденний строк для усунення виявлених недоліків касаційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху шляхом надання суду касаційної інстанції: оригінал довіреності представника відповідача, який підписав касаційну скаргу, документ про сплату судового збору, обґрунтування касаційної скарги із зазначенням того, у чому полягає порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Після усунення недоліків касаційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

Роз'яснити заявнику касаційної скарги, що у разі невиконанні вимог цієї ухвали, касаційна скарга буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Р.Ф. Ханова