Справа № 727/7/18
Провадження № 1-кс/727/22/18
03 січня 2018 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
сторони кримінального провадження:
слідчий - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці клопотання слідчого СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017260000000694 від 25.12.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -
До суду звернувся слідчий з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей.
В клопотанні посилається на те, що 24.12.2017, приблизно о 16 год. 30 хв., на відрізку автодороги М-19 сполученням «Доманово (на м. Брест) - Ковель - Чернівці - Тереблече (на м. Бухарест) об'їзд м. Чернівці, яка розташована поза межами населеного пункту, поблизу с. Магала, Новоселицького району, відбулося зіткнення автомобіля марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії, під керуванням водія ОСОБА_4 , яка в якості пасажирів перевозила ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з вантажним мікроавтобусом марки «Mercedes-Benz», номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_7 , який в якості пасажирів перевозив ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди, водія автомобіля марки «Mazda-2» ОСОБА_4 та її пасажира ОСОБА_5 госпіталізовано в лікарню.
25.12.2017р. автомобіль марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії визнаний в якості речового доказу, вилучений та доставлений на спеціальний-майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 .
Вказує, що в органу досудового розслідування, виникла необхідність у проведенні ряду судових експертиз, а також інших слідчих дій із використанням автомобіля марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії, власником якого являється мешканець Республіки Болгарія ОСОБА_10 , а тому просить суд клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з підстав викладених в ньому.
Оглянувши матеріали додані до клопотання, заслухавши доводи слідчого, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Встановлено, що до ЄРДР внесено відомості №12017260000000694 від 25.12.2017р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, відповідно до яких: 24.12.2017, приблизно о 16 год. 30 хв., на відрізку автодороги М-19 сполученням «Доманово (на м. Брест) - Ковель - Чернівці - Тереблече (на м. Бухарест) об'їзд м. Чернівці, яка розташована поза межами населеного пункту, поблизу с. Магала, Новоселицького району, відбулося зіткнення автомобіля марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії, під керуванням водія ОСОБА_4 , яка в якості пасажирів перевозила ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з вантажним мікроавтобусом марки «Mercedes-Benz», номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_7 , який в якості пасажирів перевозив ОСОБА_8 та ОСОБА_9
25.12.2017р., автомобіль марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії визнаний в якості речового доказу, вилучений та доставлений на спеціальний-майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 .
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що з клопотання та наданих до нього матеріалів приходжу до висновку, що автомобіль марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії, який належить мешканецю Республіки Болгарія ОСОБА_10 має суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Виходячи зі змісту вищенаведеної норми, вважаю, що клопотання в частині надання дозволу на вилучення автомобіля марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії підлягає задоволенню, оскільке таке вилучення необхідне для проведення ряду судових експертиз.
Згідно з ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя-
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області майору поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ з можливістю вилучення на період проведення досудового розслідування автомобіля марки «Mazda-2», номерний знак НОМЕР_1 , Республіки Болгарії, який знаходиться на спеціальному-майданчику «ЧернівціСпецКомунТранс», що по АДРЕСА_1 .
Строк пред'явлення цієї ухвали до виконання 30 діб з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, на неї можуть бути поданні заперечення під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1