Ухвала від 29.12.2017 по справі 813/4270/17

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про витребування доказів

29 грудня 2017 р. № 813/4270/17

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий суддя Коморний О.І,

суддя Гулик А.Г.

суддя Лунь З.І.

секретар Гавірко О.О.

від позивача Мудрак Р.Б.

від відповідача Коваль Д.С.

третя особа 1 ОСОБА_1

третя особа 2 ОСОБА_2

при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ТзОВ "Бізнес Ресурс" про визнання протиправними дій Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Ноняка Михайла Васильовича, Державної служби України з безпеки на транспорті, скасування наказу , -

ВСТАНОВИВ:

23.11.2017 року ТзОВ "Бізнес Ресурс" звернувся до суду з позовом до Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Ноняка М.В., Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить визнати протиправними дії щодо організації 18.10.2017 року додаткового обстеження АС "Західна", скасувати наказ № 997 від 17.10.2017 року в частині проведення додаткового обстеження АС "Західна".

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди згідно ч.2 ст. 2 КАС України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Однією із основних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.4 ч.3 ст. 2 КАС України є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.

Суд згідно ч.4 ст. 9 КАС України вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Доказами в адміністративному судочинстві є відповідно до ч.1 ст.72 КАС України будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Докази суду надають відповідно до ч.3 ст.77 КАС України учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Оскільки предметом позову у даній справі є визнання протиправними дій Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Ноняка Михайла Васильовича щодо організації проведення 18.10.2017 року додаткового обстеження АС «Західна» та визнання протиправним і скасування Наказу «Про анулювання свідоцтв про атестацію автостанції» №1059 від 02.11.2017 року в частині анулювання свідоцтва про атестацію АС «Західна», яка належить ТзОВ «Бізнесресурс», що знаходиться за адресою м. Львів вул. Городоцька 359, а позивач ставить під сумнів сам факт проведення обстеження, суд за власною ініціативою вважає за необхідне для з'ясування всіх обставин у справі витребувати у відповідача належним чином завірені:

- копію протоколу від 24.03.2016 року №0001, на підставі якого видано свідоцтва про атестацію автостанції «Західна»;

- копію протоколу додаткового обстеження автостанції, яке здійснювалося на підставі наказу Державної служби України з безпеки на транспорті від 27.01.2017 року №70;

- докази перебування 18.10.2017 року у місті Львові комісії з проведення додаткового обстеження автостанції, утвореної згідно Наказу №997 від 17.10.2017 року (голова комісії Гега Юрій Петрович, член комісії Лаврук Ярослав Васильович), зокрема, копії наказів (розпоряджень) про відрядження, копії проїзних документів, копії документів про оплату палива (у випадку добирання автотранспортом), копії документів про відшкодування вартості оплаченого палива тощо.

Згідно ч.3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72, 77, 80 КАС України, суд -

постановив:

1. Витребувати у Державної служби України з безпеки на транспорті (м. Київ, проспект Перемоги 14, ЄДРПОУ 39816845) належним чином завірені:

- копію протоколу від 24.03.2016 року №0001, на підставі якого видано свідоцтво про атестацію автостанції «Західна»;

- копію протоколу додаткового обстеження автостанції, яке здійснювалося на підставі наказу Державної служби України з безпеки на транспорті від 27.01.2017 року №70;

- докази перебування 18.10.2017 року у місті Львові комісії з проведення додаткового обстеження автостанції, утвореної згідно Наказу №997 від 17.10.2017 року (голова комісії Гега Юрій Петрович, член комісії Лаврук Ярослав Васильович), зокрема, копії наказів (розпоряджень) про відрядження, копії проїзних документів, копії документів про оплату палива (у випадку добирання автотранспортом), копії документів про відшкодування вартості оплаченого палива тощо.

2. Витребувані докази скерувати на адресу суду протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до ч.6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Суд згідно п.3 ч1. ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.

Суд згідно п.4 ч.2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Коморний О.І.

Судді: Гулик А.Г.

Лунь З.І.