Ухвала від 02.01.2018 по справі 803/1969/17

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02 січня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1969/17

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про скасування рішення, визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

26.12.2017 ОСОБА_1 звернувся з позовом до Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 07.11.2017 № 89/969 у частині відмови в зарахуванні до пільгового стажу періодів з 04.01.1980 по 31.12.1981, з 01.01.1984 по 31.12.1984, з 01.01.1988 по 31.12.1988, з 01.01.1991 по 31.12.1991, з 01.01.1999 по 18.02.2003 на посаді тракториста-машиніста, визнання протиправною відмови Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області у призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком на пільгових умовах та зобов'язання Локачинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію відповідно до вимог пункту «в» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» починаючи з 25.10.2017, як такому, що працював трактористом-машиністом та був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017, далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, та містить такі недоліки.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як передбачено абзацом другим частини третьої статті 6 цього ж Закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII з 01.01.2017 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.

Враховуючи, що позов пред'явлено до двох відповідачів, позовна заява містить самостійні позовні вимоги до кожного з відповідачів, тому необхідно вважати, що позивачем заявлено дві самостійні вимоги немайнового характеру (про скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області та про визнання відмови Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області протиправною та зобов'язання вчинити дії), відтак, позивачу необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 1280,00 грн. (640,00 грн. х 2 = 1280,00 грн.).

Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви долучено квитанцію від 19.12.2017 № 131 про сплату судового збору в сумі 640,00 грн., тобто, у меншому розмірі, ніж визначено законодавством.

Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 640,00 грн. та подати до суду докази його сплати.

Крім того, згідно із частиною першою статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Разом з тим, в порушення вимог частини першої статті 161 КАС України, до позовної заяви не додані її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.

При цьому, описи цінних листів, доданих до позовної заяви, не можуть бути взяті до уваги, оскільки обов'язок додати до позовної заяви при поданні позову доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів покладений виключно на суб'єктів владних повноважень (частина друга статті 161 КАС України), тоді як позивач, який не є суб'єктом владних повноважень, зобов'язаний до позовної заяви подати до суду також її копії та копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.

Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи, а також шляхом доплати судового збору в розмірі 640,00 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документу.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про скасування рішення, визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя В.М.Валюх