про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
22 грудня 2017 року 810/4454/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши в м. Києві позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Акціонерна страхова компанія "ІНГО Україна" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про визнання дій незаконними та скасування розпорядження,
До Київського окружного адміністративного суду через засоби поштового зв'язку (13.12.2017) звернулось Приватне акціонерне товариство "Акціонерна страхова компанія "ІНГО Україна" з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, в якому просить суд визнати незаконними дії відповідача щодо прийняття розпорядження №4255 від 07.11.2017 та скасувати розпорядження №4255 від 07.11.2017.
Як вбачається з позовної заяви та інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження позивача та відповідача є місто Київ.
В той же час позивач звернувся із цим позовом до Київського окружного адміністративного суду, юрисдикція якого згідно Додатку № 1 до Указу Президента України від 16.11.2004 №1417/2004 "Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі" розповсюджуються на територію Київської області.
Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України в редакції, чинної на час подачі позову (13.12.2017), адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
У той же час, відповідно до вимог ст. 25 КАС України, чинної на час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи вказане, дана адміністративна справа не підсудна Київському окружному адміністративному суду як в редакції Кодексу адміністративного судочинства України, чинної до 14.12.2017 (включно), так і в редакції чинній на час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі.
Відповідно до п.п.12 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
З огляду на зазначене, враховуючи, що позовна заява, до набрання чинності новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства України була подана з порушенням правил підсудності, визначеної процесуальним законом, який діяв до набрання чинності новою редакцією Кодексу, суд має право вирішити питання щодо підсудності відповідно за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, чинного станом на момент вирішення питання про відкриття провадження у даній справі.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи те, що дана адміністративна справа не підсудна Київському окружному адміністративному суду, а підлягає розгляду окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, суд вважає за необхідне передати адміністративну справи за позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна страхова компанія "ІНГО Україна" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про визнання дій незаконними та скасування розпорядження на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись ст.ст. 25, 29, 243, 248, п.п.12 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суд, -
Матеріали адміністративної справи №810/4454/17 за позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна страхова компанія "ІНГО Україна" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про визнання дій незаконними та скасування розпорядження передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва за підсудністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.