Ухвала від 03.01.2018 по справі 809/1903/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"03" січня 2018 р. справа № 809/1903/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність щодо не здійснення перерахунку пенсії відповідно до даних нової довідки про розмір грошового забезпечення та зобов'язання провести перерахунок і виплату різниці належної до сплати сумою пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Івано-Франківським окружним адміністративним судом 29.12.2017 зареєстровано адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність щодо не здійснення перерахунку пенсії відповідно до даних нової довідки про розмір грошового забезпечення та зобов'язання провести перерахунок і виплату різниці належної до сплати сумою пенсії.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Так, згідно частини 1 статті 1 вказаного Закону, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1 600,00 грн.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії відповідно до даних нової довідки про розмір грошового забезпечення та зобов'язання провести перерахунок і виплату різниці належної до сплати сумою пенсії. Вказані вимоги мають один предмет позову і доказування, у зв'язку з чим суд вважає, що позивач заявив одну позовну вимогу немайнового характеру.

Позивач не надав до позовної заяви квитанцію (платіжний документ) про сплату судового збору в розмірі 640,00 гривень або документ, який підтверджує обставину щодо звільнення його від сплати судового збору.

З'ясовуючи відповідність адміністративного позову ОСОБА_1 вимогам, визначених в Кодексі адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що у пунктах 2, 8, 11 частини 5 статті 160 коментованого Кодексу зазначено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти (пункт 2); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (пункт 8); власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).

Вивчення змісту позовної заяви свідчить, що ОСОБА_1 не дотримано обов'язкових вимог до змісту адміністративного позову, а саме не зазначено:

- ідентифікаційний код відповідача зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- номер засобу зв'язку відповідача, якщо такий відомий;

- за наявності - власну адресу електронної пошти;

- офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача (якщо відомі);

- щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- власне письмове підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, суд зазначає, у відповідності до частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Як встановлено судом, позивачем до адміністративного позову долучено не засвідчені належним чином копії документів, які, на думку позивача, є доказами при розгляді даної адміністративної справи та не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Також, відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Згідно з частиною 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов'язані: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи (пункт 2); подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (пункт 4); виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки (пункт 6); виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом (пункт 7).

Позивачем обставинами, на яких ґрунтуються заявлені позовні вимоги зазначено: призначення пенсії за вислугу років; нижчий розмір грошового забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ в порівнянні з розміром грошового забезпечення поліцейських Національної поліції, на підставі яких позивач просить здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Однак, на підтвердження вказаних обставин позивач не долучив до позовної заяви докази про призначення йому пенсії та докази, що містять відомості про розмір грошового забезпечення, у відповідності до яких позивач отримує пенсію.

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно вказати:

- за наявності - власну адресу електронної пошти;

- ідентифікаційний код відповідача зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- номер засобу зв'язку відповідача, якщо такий відомий;

- офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача, якщо такі відомі;

- власне письмове підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Також, необхідно надати (долучити):

- оформлені відповідно до вимог статті 94 коментованого Кодексу усі наявні докази, на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

- докази про призначення позивачу пенсії за вислугу років та докази, що містять відомості про розміри грошового забезпечення, у відповідності до яких позивач отримує пенсію, або повідомити про причини неможливості подання таких доказів.

- квитанцію про сплату судового збору в розмірі 640,00 гривень.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог пунктів 2, 8, 11 частини 5 статті 160, частин 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктами 2, 8, 11 частини 5 статті 160, частин 3, 4 статті 161 та статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.

На підставі наведеного, керуючись статтями 94, 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність щодо не здійснення перерахунку пенсії відповідно до даних нової довідки про розмір грошового забезпечення та зобов'язання провести перерахунок і виплату різниці належної до сплати сумою пенсії, - залишити без руху.

2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктами 2, 8, 11 частини 5 статті 160, частин 3, 4 статті 161 та статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України вимог та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.