ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"03" січня 2018 р. № 809/11/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Гундяк В.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Європа-Транс ЛТД" про стягнення плати за проїзд в сумі 10 860,00 грн.,-
28.12.2017 року представник Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Трунова Т.В. звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Європа-Транс ЛТД" про стягнення плати за проїзд в сумі 10860,00 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону від 03.10.2017 № 2147-VIII, який вступив в дію 15.12.2017, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається із змісту позовної заяви Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) просить стягнути з відповідача плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в розмірі 10 860 грн.
Тобто адміністративний позов, заявлений позивачем, є позовом майнового характеру.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
В данному випадку 1,5 відсотки розміру майнових вимог складає 162,9 грн. (10 860 грн. х 0,015 = 162,9 грн.). Однак з урахуванням вищезазначених приписів ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" суму належного до оплати судового збору слід визначити в одному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2017 року відповідно до Закону України "Про державний бюджет на 2017 рік".
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1 600 грн.
Таким чином розмір судового збору в данному випадку становить 1 600 грн.
Крім того відповідно до ч.2 ст.161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак, в порушення вимог вищевказаної норми, доказів надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) суду не надано.
Пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в позовній заяві вказується про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно змісту позовної заяви позивачем не виконано і процесуального обов'язку, передбаченого п. 8 ч.5 ст.160 КАС України, так як дані про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяві, у останній не зазначені.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам пункту 8 частини 5 статті 160, ч.ч. 2, 3 ст.161 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення вищевказаних недоліків, який обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) до Товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення плати за проїзд в сумі 10 860,00 грн. - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом надання документа про сплату судового збору в сумі 1 600 грн., доказів надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, зазначення в позовній заяві відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Гундяк В.Д.