Ухвала від 14.12.2017 по справі 607/16354/17

УХВАЛА

14.12.2017 Справа №607/16354/17

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради, третя особа прокуратура Тернопільської області про визнання протиправним та скасування рішення №6/30/88 Тернопільської міської ради від 22.03.2013 року в частині надання прокуратурі Тернопільської області земельної ділянки площею 0,35 га. ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Тернопільської міської ради, третя особа прокуратура Тернопільської області про визнання протиправним та скасування рішення №6/30/88 Тернопільської міської ради від 22.03.2013 року в частині надання прокуратурі Тернопільської області земельної ділянки площею 0,35 га.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач вважає, що спірним рішенням відповідач «…порушує його охоронюваний законом інтерес, який є прагненням позивача до користування конкретним нематеріальним благом, тобто отримувати від органів місцевого самоврядування м.Тернополя та їх посадових осіб рішення та дії, які відповідають визначеним Конституцією України та законами України засадам, тобто такі, які вчинені у межах, на підставі та у спосіб визначений законом. Відповідно, будь-які прийняті відповідачем рішення, в тому числі і те, стосовно якого поданий позов, в межах компетенції відповідача із порушенням діючого законодавства порушують інтереси позивача, як одного із членів громади міста Тернополя. Вказаний інтерес підлягає судовому захисту у формі задоволення даного позову, оскільки цей інтерес охороняється об2єктичним правом, формою виразу якого є діюче законодавство, яке на переконання позивача порушене відповідачем із наведених вище правових підстав…».

У відповідності до вимог ст.15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно із ч.1 ст.6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до частин 1,2 статті 2 КАС Ук4раїни, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб»єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлений інший порядок судового провадження.

Згідно із частиною 1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв»язку із здійснення суб»єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв»язку із публічним формуванням суб»єкта владних повноважень шляхом вибрів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Суб»єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особі, інший суб»єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на сонові законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС України).

Для цілей і завдань адміністративного судочинства владну управлінську функцію необхідно розуміти як діяльність усіх суб»єктів владних повноважень з виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань.

Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Як вбачається із змісту позовної заяви позивача, оскаржуваним рішенням Тернопільської міської ради № 6/30/88 від 22.03.2013 року прокуратурі Тернопільської області надано земельну ділянку, площею 0,35 га (кадастровий номер 6110100000060020073) в постійне користування, під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та гаражами для легкових автомобілів за адресою просп. ОСОБА_2. Позивач, як член громади міста Тернополя вважає, що зазначене рішення порушує його охоронюваний законом інтерес, який є прагненням позивача до користування конкретним нематеріальним благом, тобто отримувати від органів місцевого самоврядування м.Тернополя та їх посадових осіб рішення та дії, які відповідають визначеним Конституцією України та законами України засадам, тобто такі, які вчинені у межах, на підставі та у спосіб визначений законом. Тобто, позивач звертається до суду, як член громади міста Тернополя, а не особа, якій належить речове право на спірну земельну ділянку та вважає, що спірне рішення суперечить Конституції України та законам України, а тому суд вважає, що даний спір не носить приватноправовий характер, а є публічно-правовим спором.

За таких обставин, вважаю, що подану ОСОБА_1 позовну заяву не належить розглядати в порядку цивільного судочинства, а тому, на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, слід відмовити у відкритті провадження в цивільній справі та повернути позивачеві позовну заяву разом із всіма доданими до неї документами.

Керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради, третя особа прокуратура Тернопільської області про визнання протиправним та скасування рішення №6/30/88 Тернопільської міської ради від 22.03.2013 року в частині надання прокуратурі Тернопільської області земельної ділянки площею 0,35 га., оскільки заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п»яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

СуддяОСОБА_3