Ухвала від 02.01.2018 по справі 598/1759/17

Справа № 598/1759/17

провадження № 2-з/598/2/2018

УХВАЛА

іменем України

"02" січня 2018 р. Збаразький районний суд Тернопільської області

в складі : головуючого Гудими І.В.

секретаря Жиляк Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Збаражі заяву представника позивача - адвокат ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Збаразького районного суду Тернопільської області знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя.

Крім того до Збаразького районного суду Тернопільської області звернулася представник позивача - адвокат ОСОБА_1 із заявою про забезпечення вищевказаного позову, в якій просить накласти арешт на: нежитлові приміщення №5 і №6, що знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 20 м.Збараж Тернопільської області; нежитлові приміщення, вбудовані в житловий будинок, що складають 55/100 від цілого будинку, які знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 34 приміщення 1 м.Збараж Тернопільської області; нежитлові приміщення цокольного поверху, вбудовані в житловий будинок, що складають 8/100 часток від цілого будинковолодіння, які знаходяться за адресою: вул.Незалежності,1 м.Збараж Тернопільської області, і які належать на праві власності відповідачці ОСОБА_3. Свою заяву представник позивача мотивує тим, що існує висока ймовірність відчудження відповідачкою даних приміщень, які є предметом спору, що в свою чергу може утруднити чи зробити неможливим виконання в майбутньому рішення суду по справі.

Ознайомившись із даною заявою, суд вважає за необхідне забезпечити позов частково виходячи із наступного.

Так, відповідно до ч.1 та ч.2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, в тому числі, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

З матеріалів заяви представника позивача - адвоката ОСОБА_1 вбачається, що на даний час існує обґрунтоване припущення заявника, що відповідачка має намір відчужити спірні нежитлові приміщення, що в свою чергу може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду в дані справі, оскільки вказане майно є предметом спору.

Як вбачається з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №109596864

від 29.12.2017 року нежитлові приміщення, вбудовані в житловий будинок, що складають 55/100 від цілого будинку, загальною площею 105,3кв.м., які знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 34 приміщення 1 м.Збараж Тернопільської області, належать на праві власності відповідачці ОСОБА_3.

А тому суд, враховуючи те, що невжиття заходів забезпечення вищевказаного позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання представника позивача про забезпечення позову шляхом накладення арешту на вищевказані спірні нежитлові приміщення,які знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 34 приміщення 1 м.Збараж Тернопільської області, належать на праві власності відповідачці ОСОБА_3.

Разом з тим, представником позивача не представлено, а судом не здобуто доказів того, що інші нежитлові приміщення, на які просить представник позивача накласти арешт, а саме: нежитлові приміщення №5 і №6, що знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 20 м.Збараж Тернопільської області; нежитлові приміщення цокольного поверху, вбудовані в житловий будинок, що складають 8/100 часток від цілого будинковолодіння, які знаходяться за адресою: вул.Незалежності,1 м.Збараж Тернопільської області, належать на даний час на праві власності відповідачці ОСОБА_3.

При цьому у вищевказаній інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №109596864 від 29.12.2017 року відсутні відомості про те, що на даний час нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення №5 і №6, що знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 20 м.Збараж Тернопільської області; нежитлові приміщення цокольного поверху, вбудовані в житловий будинок, що складають 8/100 часток від цілого будинковолодіння, які знаходяться за адресою: вул.Незалежності,1 м.Збараж Тернопільської області, належать на праві власності відповідачці ОСОБА_3.

В зв'язке з чим, суд вважає за доцільне відмовити представнику позивача у цій частині заяви про накладення арешту на нерухоме майно.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.149-153, 157, 259-261, 353, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача - адвоката ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.

Накласти арешт на нежитлові приміщення, вбудовані в житловий будинок, що складають 55/100 від цілого будинку, загальною площею 105,3 кв.м., які знаходяться за адресою: майдан ОСОБА_4, 34 приміщення 1 м.Збараж Тернопільської області, і які належать на праві власності ОСОБА_3, РНОКПП НОМЕР_1.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Дана ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Тернопільської області через Збаразький районний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання. Якщо ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

СУДДЯ: ГУДИМА І.В.

Попередній документ
71415388
Наступний документ
71415390
Інформація про рішення:
№ рішення: 71415389
№ справи: 598/1759/17
Дата рішення: 02.01.2018
Дата публікації: 05.01.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Збаразький районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Заява про забезпечення позову, доказів; про забезпечення позову
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (02.03.2023)
Результат розгляду: скасування заходів забезпечення позову, доказів
Дата надходження: 01.03.2023
Розклад засідань:
31.08.2021 10:30 Збаразький районний суд Тернопільської області
30.09.2021 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
27.10.2021 14:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
11.11.2021 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
06.12.2021 10:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
12.01.2022 10:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
06.09.2022 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
06.10.2022 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
01.11.2022 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
23.11.2022 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
16.12.2022 09:00 Збаразький районний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУДИМА ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГУДИМА ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
відповідач:
Филипів Ірина Володимирівна
позивач:
Филипів Ігор Ярославович
представник позивача:
Радібова Інна Олексіївна