Cправа № 127/28091/17
Провадження № 3/127/8373/17
Іменем України
02 січня 2018 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
28 грудня 2017 року з Управління патрульної поліції у Вінницькій області до Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Статтею 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Ознайомившись із матеріалами справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що їх слід повернути Управлінню патрульної поліції у Вінницькій області для усунення недоліків з наступних підстав.
За змістом ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об»єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Про вилучення речей складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АА №156519 від 21 грудня 2017 року не міститься відомостей про кількість новорічних гілок, які реалізувалися ОСОБА_1, та подальша їх доля, зазначено лише, що вони не вилучались в зв»язку з відсутністю в УПП у Вінницькій області місця для зберігання вилучених речей.
Санкція ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Отже, при розгляді справи суд буде позбавлений можливості вирішити долю речових доказів, оскільки місце знаходження їх невідоме.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано неякісні копії наряду, товарно-транспортної накладної та протоколу, текст яких не читається (а.с. 5, зворот, 6-7).
З огляду на викладене, вважаю, що є всі законні підстави матеріали справи відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 265, 278, 284 КУпАП,-
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 164 КУпАП, повернути Управлінню патрульної поліції у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: