Справа№461/7840/17
пр.№ 3/464/2878/17
26.12.2017 року суддя Сихівського районного суду м.Львова Чорна С.З.,
з участю: прокурора Палюх Л.А.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП :
ОСОБА_1, 30.07.1960р.н. (ІПН - НОМЕР_1), інженер 1-ї категорії групи з охорони праці Львівської установи виконання покарань №19, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,-
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 410 від 14.11.2017р., виявлено, що, ОСОБА_1, будучи інженером першої категорії групи з охорони праці Львівської установи виконання покарань №19, відповідно до витягу з наказу №52 о/с від 07.07.2016 року, відповідно до пункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб»єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 12.05.2017 року о 00.39 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Особа, відносно якої вирішується питання про її притягнення до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 при розгляді справи свою вини визнав частково та пояснив, що про необхідність подачі електронної декларації за 2016 рік йому відомо не було, вважає, що він не являється суб'єктом декларування, а його посада не пов»язання з виконанням функцій держави. Внаслідок технічних проблем, що виникали під час заповнення електронної декларації, загруженості інтернет-ресурсу - сайту Національного агенства з питань запобігання корупції, не зміг вчасно подати таку декларацію, а тому зробив це тільки 12.05.2017р. Не вбачає своєї прямої вини у вчиненні описаного в протоколі адміністративного правопорушення, так як не був своєчасно повідомлений про необхідність подачі електронної декларації.
Прокурор Палюх Л.А. зазначене в протоколі твердження про винуватість ОСОБА_1 підтримала, вказавши, що останній в силу займаної посади повинен був подати декларацію до 01 травня 2017 року до 00:00 год., чого вчасно не зробив без поважних на те причин. Також вказала, що з огляду на описану ОСОБА_1 проблему із періодичною непрацездатністю сайту НАЗК, жодного його звернення з вказаних підстав до адміністрації сайту зареєстровано не було.
Вислухавши доводи учасників судового розгляду та дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до висновків, що мотивує наступним чином.
За змістом ч.1 ст.172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як встановлено під час розгляду справи і не заперечується особами, які беруть участь у розгляді такої, ОСОБА_1, відповідно до витягу з наказу №52 о/с від 07.07.2016 року, обіймає посаду інженера першої категорії групи з охорони праці Львівської установи виконання покарань №19, яка у відповідно до пункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону, і згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, являється суб»єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1 п.п. «а» і «в» пункту 2, пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов»язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб»єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб»., який набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 01 травня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов»язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію щорічну за 2016 рік лише 12.05.2017 року о 00:39 год., тобто несвоєчасно.
Згідно із наявними в матеріалах справи письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 24.10.2017 року, останній не зміг вчасно подати декларацію у зв»язку із технічними несправностями сайту НАЗК , а тому подав таку за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи інженером першої категорії групи з охорони праці Львівської установи виконання покарань №19, відповідно до витягу з наказу №52 о/с від 07.07.2016 року, відповідно до пункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб»єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 12.05.2017 року о 00.39 год., перебуваючи вдома за місцем свого проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Також критично сприймаються покликання на неякісну роботу сайту НАЗК, як на поважну причину неподання декларації.
Враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, беручи до увагу те, що ОСОБА_1 все таки подав декларацію, хоч і з запізненням, що свідчить про його намір виправитися, а також те, що останній має на утриманні дитину -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 інваліда ІІІ групи дитинства, що підтверджується посвідченням серії ААГ № 059237 від 22.09.2016 року, вважаю за можливе застосувати до нього мінімальне стягнення передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що згідно із ст.23 КУпАП буде достатньою, справедливою та необхідною мірою відповідальності за дане правопорушення.
Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави слід стягнути 320 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення - штраф в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 320 (триста двадцять) гривень 00 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Львівської області через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Чорна С. З.