Постанова від 12.12.2017 по справі 755/15743/17

Справа № 755/15743/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" грудня 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Виниченко Л.М.,

при секретарі Гноілек М.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом у якому просить визнати протиправним рішення Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 24.05.2017 року про відмову в призначенні йому пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків на ЧАЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов'язати відповідача призначити пенсію за віком як учаснику ліквідації наслідків на ЧАЕС відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 24.03.2017 року та зобов'язати відповідача виплатити пенсію відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 24.03.2017 року.

Позовні вимоги мотивує тим, що він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом від 11.07.2017 року відповідач повідомив, що призначити пенсію не можливо, оскільки у наданих документах проглядаються розбіжності у прізвищах ОСОБА_1 та ОСОБА_1.

Після ознайомлення із особовою справою було встановлено, що рішенням Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 24.05.2017 року йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком як ліквідатору аварії на ЧАЕС, оскільки відсутні первинні документи, які б підтвердили роботу у зоні ЧАЕС.

Вказане рішення позивач вважає незаконним та таким, що порушує його право на пенсійне забезпечення.

Сторони в судове засідання не з'явилися, будучи належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду справи.

Позивачем до суду було подано заяву у якій просить провести розгляд справи у його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.

Від представника відповідача Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві Кириченко О.В. разом із письмовими запереченнями до суду надійшла заява з проханням провести судове засідання у її відсутності та відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з їх безпідставністю (а.с. 36-40).

За наявності письмових заяв, які надійшли від всіх учасників процесу, ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 12.12.2017 року вирішено справу розглянути на підставі наявних у справі доказів в порядку письмового провадження за відсутності сторін, відповідно положень ч. 4 ст. 122 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 звертався до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою від 24.03.2017 року про призначення пенсії за віком відповідно до положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с. 42).

Після подання вказаної заяви позивач звертався із запитом від 12.06.2017 року для з'ясування питання щодо призначення пенсії, на який Лівобережним об'єднаним Управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві була надана відповідь від 11.07.2017 року № 5563/13 з повідомленням про відмову у призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з посиланням на те, що надані позивачем документи не підтверджені актом перевірки, провести перевірку документів не має можливості, оскільки ПАТ «Автотранспортне підприємство - 2240» перебуває в стані ліквідації, що унеможливлює отримання первинних документів, також у наданих документах вбачається розбіжність з прізвищах ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (а.с. 30).

Відповідно довідки ПАТ «Автотранспортне підприємтво - 2240» від 31.07.2014 року № 69, Київське автотранспортне підприємство № 11163 перейменоване в Київське ордена трудового червоного прапора автотранспортне підприємтво № 23055 та в подальшому найменування підприємства змінювалися (а.с. 23).

Із вищевказаної довідки також убачається, що ОСОБА_1 працював в Київському автотранспортному підприємстві 11163 водієм з 28.03.1986 року та був звільнений 05.06.1987 року (а.с. 23).

Київське ордена Трудового Червоного Прапора автотранспортне підприємство 23055 було перейменоване в Київське ордена Трудового Червоного Прапора автотранспортне підприємство 13055 (а.с. 23).

Як убачається із довідки, виданої ПАТ «Автотранспортне підприємство - 2240» від 31.07.2014 року за вих. № 68 за формою № 122, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці і соціальним питанням від 09.03.1988 р., ОСОБА_1 з 27 квітня 1986 року по 27 квітня 1986 року був безпосередньо зайнятий на роботах, що передбачені постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 року за № 1497-379 та постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 року № 665-195, які дають право на державну пенсію на пільгових умовах відповідно до списку № 1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173. Час вказаної праці до 1 січня 1988 року зараховується до стажу при нарахуванні пенсії у трикратному розмірі, а у 1988 - 1990 роках у полуторному. Працював у зоні відчуження (а.с. 20).

Статус позивача, як учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. (категорія 2), також підтверджений посвідченням серії НОМЕР_1 (а.с. 31).

Крім того, обставини одного дня роботи 27 квітня 1986 року ОСОБА_1 у зоні відчуження у м. Прип'ять на підставі розпорядження АТП 13055 від 26.04.1986 року № 82 підтверджуються довідкою АТП 13055 від 18.11.1992 року (а.с. 5), табелем обліку робочого часу водіїв підприємства за квітень 1986 року (а.с. 11-14), розрахунковими листками за травень, червень 1986 року (а.с. 17, 17 зв.).

За вищевикладених обставин, позивачем доведено суду факт його роботи у зоні відчуження у період часу 27.04.1986 року, оскільки дані обставини підтверджуються письмовими доказами.

Статтею 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для встановлення пільг і компенсацій визначені категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: - з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; - з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, на 10 років.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 21). Враховуючи вищенаведене, позивач має право на отримання пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років.

За нормою ч. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Із заявою про призначення пенсії позивач звертався до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві 24 березня 2017 року (а.с. 42).

Відповідно до вимог ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України).

Про порушення своїх прав позивач дізнався з листа відповідача від 11.07.2017 року, з даним позовом ОСОБА_1 звернувся до суду 19.10.2017 року, отже, визначений ст. 99 КАС України строк звернення до суду не пропущений.

На підставі викладеного суд дійшов висновку щодо неправомірності відмови відповідача у призначенні, нарахуванні та виплаті позивачу пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 2, 14, 15, 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", постановою Кабінету Міністрів УРСР «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.07.1991 р. № 106, ст. ст. 2, 5, 8, 9, 90, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправною відмову Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати Лівобережне об'єднане Управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до положень ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 24 березня 2017 року.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя