печерський районний суд міста києва
Справа № 757/74485/17-ц
"14" грудня 2017 р. Суддя Печерського районного суду м. Києва Соколов О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про скасування розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зняття з квартирного обліку,-
У грудні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва з вищевказаним позовом до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про скасування розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зняття з квартирного обліку.
Вважаю, що у відкритті провадження за вищевказаним позовом, слід відмовити виходячи з наступного.
Так, згідно ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
ОСОБА_1 звертаючись до суду з позовом, предметом цього позову зазначає незаконне зняття з квартирного обліку, та наголошує на тому, що його позов спрямований на захист порушених прав, а саме позбавлення його права на поліпшення житлових умов.
Як вбачається з матеріалів позову ОСОБА_1, мова йдеться саме про незаконність розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зняття з квартирного обліку у зв'язку з поліпшенням житлових умов .
Частиною 2 ст. 2 КАС України, встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскарженні будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як зазначено ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Згідно п. 1 ч. 2 цієї ж статті передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З положень п.1 ч. 1 ст. 18 КАС вбачається, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як вбачається з п. 3 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» № 3 від 01 березня 2013 року вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12), Кримінальним процесуальним кодексом України або Кодексом України про адміністративні правопорушення віднесені до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивач звернувся з вимогою до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про скасування розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зняття з квартирного обліку, то даний спір не може бути розглянутий за правилами цивільного судочинства, оскільки розгляд такої справи повинен проводитися за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Також, слід звернути увагу позивача на те, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 3, 18 КАС України, ст.15, ст. 122 ЦПК України, суд,-
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про скасування розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зняття з квартирного обліку - відмовити.
Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає позивачу повторно звернутися до суду з таким самим позовом.
Роз'яснити позивачу його право звернутися з позовом до відповідного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва, через суд першої інстанції, протягом п'яти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя О.М. Соколов