Постанова від 27.12.2017 по справі 818/1792/17

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2017 р. Справа №818/1792/17

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазько С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Провозіна О.І.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Сумській області до Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний кардіологічний диспансер" про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний кардіологічний диспансер" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, який під час судового розгляду уточнив та остаточно просив зупинити:

- експлуатацію посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме балонів кисневих у кількості 20 одиниць, інвентарні № б/н;

- експлуатацію зварювального апарату NORDIC А 4.220, інвентарний №10420001. який знаходяться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію заточувального станку FEIDA. інвентарний № 10420002. який знаходиться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми. вул. Ковпака. 30;

- експлуатацію електроінструменту, а саме:

- дриль - перфоратор ТЕМП, інвентарний № б/н,

- дриль ИНТЕРСКОЛ, інвентарний № 1166656,

- електричний лобзик ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н,

- кутова шліфмашинка з відрізним кругом ФИОЛЕНТ. інвентарний № б/н, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію кабелів-подовжувачів в кількості 25 штук, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію ліфтів №№ 2147, 2148 та заводський № 5494;

- виконання робіт в електроустановках до 1000В;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: виробництво, переробка, розподіл та застосування шкідливих небезпечних речовин 1, 2 і 3 класу небезпеки, а також аміаку, водню та продуктів розділення повітря;

- виконання робіт по експлуатації кисневих балонів із залученням медичного персоналу КЗ СОР «Сумський обласний кардіологічний диспансер» (лікарі - 6 чол., медичні сестри - 7 чол.);

- виконання ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;

- з виконання робіт з експлуатації транспортних засобів, зберігання транспортних засобів, робіт з технічного обслуговування, ремонту та перевірки технічного стану транспортних засобів із залученням водіїв ОСОБА_4 та ОСОБА_5

Позовні вимоги мотивує тим, що посадовими особами управління Держпраці у Сумській області проведено планову всебічну комісійну перевірку Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний кардіологічний диспансер" з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. За результатами проведеної перевірки виявлено низку порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, серед яких є такі, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей. Позивач звернувся до суду для захисту прав та законних інтересів громадян та недопущення настання тяжких наслідків у сфері охорони праці та промислової безпеки через застосування до відповідача заходів реагування відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.

Представники відповідача у судовому засіданні проти позову частково заперечували, просили суд відмовити у задоволенні позовних вимог, щодо зупинення експлуатації ліфтів №№ 2147, 2148 та заводський № 5494 та щодо зупинення виконання робіт з експлуатації транспортних засобів, зберігання транспортних засобів, робіт з технічного обслуговування, ремонту та перевірки технічного стану транспортних засобів із залученням водіїв ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з підстав зазначених у запереченні на позовну заяву (а.с. 37-41). В іншій частині позовних вимог представники відповідача в судовому засіданні зазначили, що позовні вимоги визнають та вживають відповідних заходів для усунення встановлених порушень.

Вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що на підставі плану та графіку проведення планових перевірок у період з 02 по 08 листопада 2017 року відповідно до наказу управління Держпраці у Сумській області від 30.10.2017 № 494 позивачем проведено планову перевірку Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний кардіологічний диспансер" з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення і загальнообов'язклведержавне соціальне страхування, у ході проведення якої виявлені порушення вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, серед яких є такі, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:

1. В комунальному закладі «Сумський обласний кардіологічний диспансер» здійснюється експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання видів робіт підвищеної небезпеки без отримання дозволів Управління Держпраці у Сумській області на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання видів робіт підвищеної небезпеки, а саме:

1.1. експлуатація посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме кисневих балонів в кількості 20 одиниць, інвентарні № б/н;

1.2. виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:

- застосування продуктів розділення повітря;

- зберігання балонів із стисненим, зрідженим вибухонебезпечним газом, що є порушенням пункту 3, пункту 11 Додатку 2; пункту 17 Додатку 3 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 № 1107 (пункт 1 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

2. Виконуються роботи суб'єктом господарювання без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, а саме ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, що є порушенням пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 № 1107 (пункт 4 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

3. Заточувальний верстат, інвентарний № 10420002, який знаходиться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30, не обладнаний захисним екраном зблокованим з пуском верстата, що є порушенням пункту 1.10 НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями» (пункт 33 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

4. Не проведено повірку манометру, інвентарний № б/н, який встановлено на пересувному компресорі, інвентарний № 101410002, який знаходяться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30, відсутні пломби або клейма з відміткою про проведення повірки, що є порушенням пункту 5.3.11 НПАОП 0.00-1.59-87 «Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (пункт 36 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

5. Працівники, а саме водії ОСОБА_4 та ОСОБА_6, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 № 263/121 і зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.95 з № 18/554 (водії), не пройшли спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, а саме НПАОП 0.00-1.61-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті», що є порушенням пункту 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 41 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

6. До виконання робіт за посадою допущені працівники, а саме водії ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці НПАОП 0.00-1.61-12 «Правилі охорони праці на автомобільному транспорті», що є порушенням пункту 3.16 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 42 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

7. До виконання робіт підвищеної небезпеки (комплекс робіт щодо розподілу, зберігання і застосування продуктів розділення повітря) допущені працівники (лікарі - 6 чол., медичні сестри - 7 чол.), яким не проведене спеціальне навчання, що є порушенням пункту 3.16, пункту 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 44 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.1 1.2017).

8. Роботодавець допустив до виконання робіт підвищеної небезпеки (до робіт в діючих електроустановках та робіт пов'язаних з експлуатацією електротехнічної частини виробничого обладнання) працівників, яким не було проведено спеціальне навчання і перевірку знань з охорони праці (навчання з «Електробезпеки» (ПБЕЕС, ПЕЕЗ, ПУЕ), що є порушенням пункту 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; пункту 2.14 розділу 4 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 51 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

9. Перевірка знань електротехнічних та електротехнологічних працівників з «Електробезпеки» (ПБЕЕС, ПЕЕЗ, ПУЕ) була організована з наступними порушеннями:

- не були розроблені навчально-тематичні плани і програми;

- не були розроблені екзаменаційні білети;

- не було затверджено роботодавцем, а членами комісії складено перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників з урахуванням специфіки виробництва;

- не було проведене спеціальне навчання;

- не було організоване проведення лекцій, семінарів, консультацій, що є порушенням пункту 3.4, пункту 3.7, пункту 3.8, пункту 3.11, пункту 3.12, пункту 3.16, пункту 3.18, пункту 4.1, пункту 4.3 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 51 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

10. Не забезпечене вимірювання опору ізоляції кабелів від зварювального апарату ЖЖБІСА 4.220, інвентарний №10420001, який знаходиться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30, що є порушення пункту 6.7.75 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 53 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

11. Не було проведено профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами ПТЕЕС, а саме заточувального станку FEIDA, інвентарний № 10420002, пересувного компресору невідомої марки, інвентарний № 10410002, які знаходяться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака. 30, що є порушенням пункту 1.1.6, пункту 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 54 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

12. Працівники, які обслуговують електроустановки, забезпечені засобами захисту до 1000 В не в повному об'ємі відповідно до «норм комплектування засобами захисту», а саме: покажчиками напруги (повинно бути по 2 штуки, а в наявності 1), ізолювальні кліщі, діелектричні калоші (повинно бути 2 пари, а в наявності 1 пара), захисні каски, захисні окуляри і щитки для захисту обличчя, респіратори, рукавиці та інше, що є порушенням пункту 1.1.4 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», пункту 4.1.6, пункту 4.2.9 додатку 2 НПАОП 40.1-1.07-01 «Правила експлуатації електрозахисних засобів» (пункт 55 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

13. Кутова шліфмашинка з відрізним кругом ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н. яка знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30. має пошкоджений кабель живлення та пошкодження штепсельного з'єднання, що є порушенням пункту 6.7.23 НПАОП40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 56 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

14. Не проведено періодичної перевірки кабелів-подовжувачів в кількості 25 штук, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, ЗО, не рідше одного разу на 6 місяців, що є порушенням пункту 8.7.3, пункту 6.7.24, пункту 6.7.36 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», пункту 2 таблиці № 48 додатку 2 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 57 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

15. Не проведено періодичної перевірки електроінструменту, а саме:

- дриль - перфоратор ТЕМП, інвентарний № б/н,

- дриль ИНТЕРСКОЛ, інвентарний № 1166656,

- електричний лобзик ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н,

- кутова шліфмашинка з відрізним кругом ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30, не рідше одного разу на 6 місяців, що є порушенням пункту 6.7.24, пункту 6.7.36 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 58 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017) .

16. В Комунальному закладі «Сумський обласний кардіологічний диспансер» здійснюється експлуатація ліфтів №№ 2147, 2148 та заводський № 5494 без отримання дозволів Управління Держпраці у Сумській області на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що є порушенням пункту 9.1.3, пункту 9.7.1 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів» (пункт 77 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

17. Не проведено позачерговий технічний огляд ліфтів № 2148 та заводський № 5494 після відпрацювання нормативного терміну експлуатації, що є порушенням пункту 9.4.1, пункту 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів» (пункт 78 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки №: 05-34\578 від 08.11.2017).

18. Не проведене експертне обстеження ліфтів № 2148 та заводський № 5494 після відпрацювання граничного строку експлуатації, що є порушенням пункту 9.6.1, пункту 6.1.22, пункту 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів» (пункт 79 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.1 1.2017).

19. Не наданий паспорт на ліфт заводський №5494, що є порушенням пункту 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів» (пункт 80 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

20. Під час проведення перевірки не надані наступні документи, а саме:

- протокол перевірки ланцюга між нульовим проводом вводу і зануленими елементами електроустаткування;

- протокол перевірки опору заземлювача;

- протокол перевірки стану ізоляції електроустаткування і електричних мереж ліфта;

- протокол виміру повного опору петлі «фаза-нуль», що передбачено ГСТУ 36.1-001-97 «Ліфти пасажирські та вантажні. Монтаж», що є порушенням пункту 9.7.15; розділу 2 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів», ГСТУ 36.1-001-97 «Ліфти пасажирські та вантажні. Монтаж» (пункт 82 розділу 5 ОСОБА_4 перевірки № 05-34\578 від 08.11.2017).

За результатами проведеної перевірки складено ОСОБА_4 перевірки суб'єкта господарювання від 08.11.2017. № 05-34/578 (а.с.21-31).

В судовому засіданні предстаники відповідача визнали позовні вимоги щодо зупинення:

- експлуатацію посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме балонів кисневих у кількості 20 одиниць, інвентарні № б/н;

- експлуатацію зварювального апарату NORDICА 4.220, інвентарний №10420001. який знаходяться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію заточувального станку FEIDA, інвентарний № 10420002, який знаходиться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми. вул. Ковпака. 30;

- експлуатацію електроінструменту, а саме:

- дриль - перфоратор ТЕМП, інвентарний № б/н;

- дриль ИНТЕРСКОЛ, інвентарний № 1166656;

- електричний лобзик ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н;

- кутова шліфмашинка з відрізним кругом ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію кабелів-подовжувачів в кількості 25 штук, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- виконання робіт в електроустановках до 1000В;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: виробництво, переробка, розподіл та застосування шкідливих небезпечних речовин 1, 2 і 3 класу небезпеки, а також аміаку, водню та продуктів розділення повітря;

- виконання робіт по експлуатації кисневих балонів із залученням медичного персоналу КЗ СОР «Сумський обласний кардіологічний диспансер» (лікарі - 6 чол., медичні сестри - 7 чол.);

- виконання ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3 метра.

У зв'язку з чим відповідно до ч.1 ст.78 та ч.4 ст.189 КАС України позовні вимоги в даній частині позову підлягають задоволенню.

Задовольняючи позовні вимоги в частині зупинення експлуатації ліфтів №№ 2147, 2148 та заводський № 5494, суд виходить з наступного.

Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Згідно з ч. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

За приписами ч. 7 ст. 7 Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Підстави для зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів визначені статтею 70 Кодексу цивільного захисту України.

З матеріалів справи вбачається, що під час проведення планової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в акті перевірки порушення нормативно-правових актів з питань охорони праці, серед яких є такі, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей, що, у свою чергу, є підставою для застосування санкцій до власників та керівників суб'єкта господарювання.

В судовому засіданні встановлено, що на жодний із вказаних ліфтів не має дозволу на їх експлуатацію який надається при наявності відповідної технічної документації позивачем, а тому позовні вимоги в даній частині підлягають задоволенню.

В частині позовних вимог, щодо зупинення виконання робіт з експлуатації транспортних засобів, зберігання транспортних засобів, робіт з технічного обслуговування, ремонту та перевірки технічного стану транспортних засобів із залученням водіїв ОСОБА_4 та ОСОБА_5 суд відмовляючи в задоволенні позовних в даній частині свою позицію обґрунтовує наступним.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач усунув в повному обсязі дане порушення, а саме провів навчання, інструктажі та перевірку знань, що визнав представник позивача. В той же час наполягаючи на задоволенні позовних вимог в даній частині представник позивача свою позицію обґрунтовував тим, що в продовж 2017 року у відповідача були відсутній план навчання на 2017 рік, однак зазначив що наданий час його розробляти не має сенсу. На запитання суду в який спосіб відповідач може усунути дане порушення представник позивача зазначив, що потрібно розробити та затвердити план навчання на 2018 рік, однак на час розгляду справи та прийняття даного рішення у відповідача, ще не настав обов'язок розробити та затвердити вказаний план саме на 2018 рік.

У зв'язку з викладеним позовні вимоги в даній частині не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Управління Держпраці у Сумській області до Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний кардіологічний диспансер" про застосування заходів реагування - задовольнити частково.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний кардіологічний диспансер", а саме зупинити:

- експлуатацію посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме балонів кисневих у кількості 20 одиниць, інвентарні № б/н;

- експлуатацію зварювального апарату NORDICА 4.220, інвентарний №10420001. який знаходяться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію заточувального станку FEIDA, інвентарний № 10420002, який знаходиться в приміщенні для автотранспорту за адресою: м. Суми. вул. Ковпака. 30;

- експлуатацію електроінструменту, а саме:

- дриль - перфоратор ТЕМП, інвентарний № б/н;

- дриль ИНТЕРСКОЛ, інвентарний № 1166656;

- електричний лобзик ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н;

- кутова шліфмашинка з відрізним кругом ФИОЛЕНТ, інвентарний № б/н, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію кабелів-подовжувачів в кількості 25 штук, які знаходяться за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 30;

- експлуатацію ліфтів №№ 2147, 2148 та заводський № 5494;

- виконання робіт в електроустановках до 1000В;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: виробництво, переробка, розподіл та застосування шкідливих небезпечних речовин 1, 2 і 3 класу небезпеки, а також аміаку, водню та продуктів розділення повітря;

- виконання робіт по експлуатації кисневих балонів із залученням медичного персоналу КЗ СОР «Сумський обласний кардіологічний диспансер» (лікарі - 6 чол., медичні сестри - 7 чол.);

- виконання ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;

В частині позовних вимог щодо зупинення виконання робіт з експлуатації транспортних засобів, зберігання транспортних засобів, робіт з технічного обслуговування, ремонту та перевірки технічного стану транспортних засобів із залученням водіїв ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.М. Глазько