ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
27 грудня 2017 року м. Київ № 2а-9184/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Катющенко В.П., ознайомившись з заявою Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про заміну сторони виконавчого провадження від 17.12.2014 в адміністративній справі №2а-9184/12/2670 за позовом ОСОБА_1 до Слідчого відділення податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва в особі слідчого Концедайла В.Ю. про визнання дій протиправними та незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
14.12.2017 засобами поштового зв'язку Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві направила до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про заміну сторони виконавчого провадження від 17.12.2014 в адміністративній справі №2а-9184/12/2670.
Статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду з заявою) встановлені вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Згідно ч. 2 ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду з заявою) у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд; 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява; 4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи; 5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду; 6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.
Відповідно до ч. 4 ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду з заявою) до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Згідно ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду з заявою) до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 247 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду з заявою) заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.
Частиною першою статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній з 15.12.2017) заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 361 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній з 15.12.2017) підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 363 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній з 15.12.2017) встановлено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про існування таких обставин.
Згідно з частиною третьою статті 366 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній з 15.12.2017) до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній з 15.12.2017) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній з 15.12.2017) встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, звертаючись до суду з вказаною заявою заявник в якості позивача зазначив Товариство з обмеженою відповідальністю "Лінія Захисту".
Разом з тим, вказане Товариство не є позивачем у вказаній справі.
Крім того, посилаючись на наявність обставин, визначених п. 1 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України (істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи), для перегляду ухвали суду від 17.12.2014, заявником не наведено обгрунтування щодо наявності істотних обставин для перегляду саме ухвали суду від 17.12.2014 у даній справі.
Також, посилаючись в підтвердження наявності нововиявлених обставин на ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 29.07.2015 у справі № 752/3057/14-к, заявник не зазначає, коли він дізнався або міг дізнатися про таку ухвалу, що позбавляє суд з'ясувати дотримання заявником місячного строку звернення до суду.
Крім того, в порушення наведених вище правових норм Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві не додано до заяви про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.12.2014 документа про сплату судового збору.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При поданні позовної заяви ОСОБА_1 ставка судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір" (в редакції від 01.11.2011) становила 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, яка згідно Закону України "Про Державний бюджет на 2011 рік" становила 941,00 грн.
З урахуванням розміру заявлених позовних вимог, ОСОБА_1 сплачено судовий збір у сумі 84,69 грн, відповідно Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва Головного управління ДФС у м. Києві за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами зобов'язана сплатити судовий збір у сумі 93,16 грн.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Зазначені недоліки заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повинні бути усунуті шляхом подання до суду:
уточненої заяви про перегляд за нововиявленими обставинами;
доказів на підтвердження дотримання строків звернення до суду з вказаною заявою;
доказу сплати судового збору в сумі 93,16 грн на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що заяву Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про заміну сторони виконавчого провадження від 17.12.2014 в адміністративній справі №2а-9184/12/2670 слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали.
Керуючись статтями 169, 241, 243, 366 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Заяву Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про заміну сторони виконавчого провадження від 17.12.2014 залишити без руху.
2. Встановити Державній податковій інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві строк для усунення недоліків заяви про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про заміну сторони виконавчого провадження від 17.12.2014 протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити Державну податкову інспекцію у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.П. Катющенко