Справа № 815/905/17
про відмову в роз'ясненні судового рішення
28 грудня 2017 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про роз'яснення рішення суду від 25.04.2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним та скасуванням наказу №262 від 29.11.2016 року, про визнання протиправною відмову у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання,-
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним та скасуванням наказу №262 від 29.11.2016 року, про визнання протиправною відмову у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання
Постановою суду від 25.04.2017 р. адміністративний позов задоволено:
1.Визнано протиправним та скасувано наказ Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №262 від 29.11.2016 року з додатками, яким внесено зміни до наказу Головного управління Держзземагенства в Одеській області № 77 від 18.09.2014 року, в частині, що стосується земельного масиву, лот №1173 розташованого на території Нестоїтської сільської ради (за межами населених пунктів) Подільського району Одеської області, кадастровий квартал земельної ділянки 5122985100:01:003, орієнтованою площею 37,03 га згідно з додатком №1 до наказу №262;
2.Визнано протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 29.11.2016 року у наданні дозволу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га. за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Нестоїтської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів);
3. Зобов'язано Головне Управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання від 01.11.2016 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га. за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Нестоїтської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів) та прийняти відповідне рішення шляхом видання наказу про надання дозволу на розроблення цього проекту.
21.12.2017 року через канцелярію суду від Головного управління Держгеокадастру в Одеській області надійшла заява про роз'яснення рішення суду від 25.04.2017 року по справі №815/905/17. В обґрунтування даної заяви заявник зазначив, що земельні ділянки, щодо яких судом зобов'язано Головне управління прийняти відповідні накази, не включені до переліку земельних ділянок, які пропонується передавати у четвертому кварталі 2017 року відповідно до Стратегії, позиція Нестоїтської сільської ради Подільського району Одеської області у надані дозволу на розроблення документації із землеустрою до теперішнього часу не висловлена. Таким чином, надання позивачам дозволів на розроблення проектів землеустрою без включення ділянок до переліку земельних ділянок, відповідно до Стратегії та без урахування позиції сільської ради буде здійснено з порушенням вимог постанови Кабінету міністрів України від 07.06.2017 року №413.
Враховуючи викладене, заявник просить роз'яснити щодо виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 25.04.2017 року у справі №815/905/17 з урахуванням вимог постанови Кабінету міністрів України від 07.06.2017 року №413.
Відповідно до ч.1 ст.254 КАС України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухваленим ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи зміст судового рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи зміст судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
При цьому, вказана норма процесуального закону передбачає можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення, що перешкоджає його належному виконанню, тобто, роз'яснено може бути постанову чи ухвалу суду у разі, якщо без такого роз'яснення її тяжко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Метою роз'яснення судового рішення є усунення такого недоліку, як незрозумілість.
Незрозумілість є оцінним поняттям. Однак для об'єктивного встановлення доцільності роз'яснення судового рішення суд враховує її раціональні критерії (здоровий глузд, зрозумілість для звичайної розумної людини без юридичної освіти).
Однак відповідач у своїй заяві про роз'яснення рішення суду не зазначив який саме висновок суду для нього є незрозумілим, не вказав на жодний з раціональних критеріїв для роз'яснення.
Таким чином, суд вважає недоцільним надати роз'яснення судового рішення.
За таких умов підстави для роз'яснення постанови суду від 25.04.2017 року по справі №815/905/17 в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, відсутні, оскільки зазначена постанова є цілком обґрунтованою та зрозумілою у зв'язку з чим зазначена постанова суду роз'яснення не потребує.
Керуючись ст.254 КАС України суд, -
В задоволенні заяви Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про роз'яснення рішення суду від 25.04.2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним та скасуванням наказу №262 від 29.11.2016 року, про визнання протиправною відмову у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання - відмовити.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ перехідних положень КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.Я. Бойко