6.3
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/2077/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації до виконавчого комітету Золотівської міської ради, комунального підприємства «Первомайське міське госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації» про визнання неправомірним та скасування рішення від 22.07.2008 № 123 «Про оформлення права власності на нежиле приміщення», скасування державної реєстрації права власності на нежиле приміщення,-
20 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації до виконавчого комітету Золотівської міської ради, комунального підприємства «Первомайське міське госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації», в якому позивач просить:
- визнати рішення виконавчого комітету Золотівської міської ради від 22.07.2008 № 123 «Про оформлення права власності на нежиле приміщення» неправомірним;
- скасування рішення виконавчого комітету Золотівської міської ради від 22.07.2008 № 123 «Про оформлення права власності на нежиле приміщення»;
- скасувати державну реєстрацію права власності на нежиле приміщення розташоване за адресою: вулиця Ломоносова, будинок 12, приміщення № 3, місто Золоте, Луганська область, яке зареєстроване за Луганським обласним комунальним виробничим підприємством «Фармація».
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.
За приписами пункту 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Пунктом 3 частини першої статті 171 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З позовної заяви вбачається, що позивачем в позовній заяві зазначено двох відповідачів, однак позовні вимоги неконкретизовані щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, позивачу у відповідності до пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України необхідно викласти зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У відповідності до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674).
Згідно із частиною першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI передбачені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Частиною третьою статті 6 Закону України № 3674-VI визначено, що судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», за подання до адміністративного суду у 2017 році адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, встановлена ставка судового збору становить 1600,00 грн.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац 2 частини третьої статті 6 Закону України № 3674-VI).
В позовній заяві позивачем заявлено дві позовні вимоги не майнового, разом з тим до адміністративного позову додано документ про сплату судового збору в розмірі 1544,00 грн, тобто позивачем не доплачено 56,00 грн (1600,00 грн - 1544,00 грн) за першу позовну вимогу та не сплачено судовий збір в розмірі 1600,00 грн за другу позовну вимогу немайнового характеру.
Також з позовної заяви вбачається, що позовні вимоги звернуті до двох відповідачів, тобто по суті позивач заявляє чотири вимоги немайнового характеру.
Тобто за звернення до суду з даною позовною заявою позивач мав сплатити 4856,00 грн (1600,00 грн + 1600,00 грн + 1600,00 грн +1600,00 грн - 1544,00 грн).
Отже, у разі, якщо внаслідок приведення позовної заяви у відповідність з вимогами пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України, позивачем у позовній заяві буде визначено декілька відповідачів, з викладенням змісту позовних вимог до кожного з відповідачів, позивачу необхідно надати до суду документ про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн за кожною із заявлених вимог немайнового характеру.
Також в позовній заяві заначено як треті особи - Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській райдержадміністрації та комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація».
Відповідно до частини четвертої статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
По суті позивачем заявлено клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб, однак навіть не визначено на якій стороні мають вступити до участі у справі зазначені особи як треті особи, не зазначено, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Таким чином, позивачу необхідно у відповідності до частини четвертої статті 49 КАС України необхідно визначити на якій стороні мають вступити до участі у справі зазначені особи як треті особи - Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській райдержадміністрації та комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація», не зазначено, на яких підставах їх належить залучити до участі у справі.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації до виконавчого комітету Золотівської міської ради, комунального підприємства «Первомайське міське госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації» про визнання неправомірним та скасування рішення від 22.07.2008 № 123 «Про оформлення права власності на нежиле приміщення», скасування державної реєстрації права власності на нежиле приміщення належить залишенню без руху з встановленням Позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 4, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Адміністративний позов Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації до виконавчого комітету Золотівської міської ради, комунального підприємства «Первомайське міське госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації» про визнання неправомірним та скасування рішення від 22.07.2008 № 123 «Про оформлення права власності на нежиле приміщення», скасування державної реєстрації права власності на нежиле приміщення залишити без руху.
Позивачу протягом семи календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду: адміністративний позов, приведений у відповідність з вимогами, визначеними статтею 161 КАС України, а саме: з уточненим складом відповідачів, або викладеним змістом позовних вимог та обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, до кожного із вже зазначених відповідачів, з доказами його надіслання з доданими документами відповідно до кількості відповідачів рекомендованим листом з повідомленням про вручення; викласти клопотання про залучення третіх осіб у відповідності до частини 49 КАС України; документ про сплату судового збору в розмірі 4856,00 грн або у розмірі 1600,00 грн за кожною із заявлених вимог немайнового характеру (в разі уточнення складу відповідачів або викладенням змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів), сплачений за наступними реквізитами сплаченого за наступними реквізитами:
отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;
код банку отримувача (МФО) - 804013;
рахунок отримувача - 31217206784080;
код класифікації доходів бюджету - 22030001;
призначення платежу - *; 101; код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр), за позовом (назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд.
У разі неусунення зазначених в ухвалі недоліків позовну заяву буде повернуто позивачеві.
Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню окремо не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяОСОБА_1